REKLAMA
Su šia infekcija susiduria 3 iš 4 moterų: kaip atsikratyti makšties kandidozės? (nuotr. Shutterstock.com) Su šia infekcija susiduria 3 iš 4 moterų: kaip atsikratyti makšties kandidozės? (nuotr. Shutterstock.com)

Su šia infekcija susiduria 3 iš 4 moterų: kaip atsikratyti makšties kandidozės?

Tyrimų duomenys atskleidžia, kad su makšties kandidoze bent kartą gyvenime susiduria 3 iš 4 moterų. Dėl vieno pagrindinių simptomų, varškės konsistencijos išskyrų, makšties kandidozė liaudyje dažnai vadinama pienlige.
REKLAMA
5 labiausiai paplitusios moteriškos ligos (nuotr. Shutterstock.com) 5 labiausiai paplitusios moteriškos ligos (nuotr. Shutterstock.com)

5 labiausiai paplitusios moteriškos ligos

Susirgus ginekologine liga simptomai gali būti tokie subtilūs, jog juos pastebėti beveik neįmanoma. Vis dėlto, įsidėmėjus dažniausias moteriškas ligas ir susipažinus su jų požymiais bei gydymu, reprodukcinės sistemos sutrikimai taps gerokai aiškesni, todėl bus lengviau pastebėti ligos pradžią bei imtis veiksmų. Endometriozė Neretai endometriozė diagnozuojama tik ligai pažengus, o norint nustatyti tikslią stadiją reikalinga operacija.
REKLAMA
Šie simptomai išduoda makšties infekciją: štai, kas padės jos išvengti (nuotr. Shutterstock.com) Šie simptomai išduoda makšties infekciją: štai, kas padės jos išvengti (nuotr. Shutterstock.com)

Šie simptomai išduoda makšties infekciją: štai, kas padės jos išvengti

Bent kartą gyvenime su infekcine makšties liga – pienlige susiduria 3 iš 4 moterų. Nors skaičiai nedžiugina, tačiau laiku pastebėjus pirmuosius simptomus ir pasirinkus tinkamą gydymą, šio nemalonaus sutrikimo galima greitai ir lengvai atsikratyti. Pienligės simptomai Pienligė – tai išorinių lytinių organų arba makšties gleivinės grybelinis uždegimas, kurį sukelia baltasis balkšvagrybis (Candida albicans) grybelis.
REKLAMA
Ši liga vargina 3 iš 4 moterų: išduoda perštėjimas (nuotr. Shutterstock.com) Ši liga vargina 3 iš 4 moterų: išduoda perštėjimas (nuotr. Shutterstock.com)

Ši liga vargina 3 iš 4 moterų: išduoda perštėjimas

Keičiantis moters menstruaciniam ciklui, keičiasi ir makšties išskyrų kiekis bei pobūdis. Vis dėlto, kartais nutinka ir taip, jog išskyros tampa neįprastos konsistencijos, o intymioje zonoje atsiranda perštėjimas, niežulys ar deginimo jausmas. Pasirodo, kad tokius nemalonius simptomus gali sukelti makšties kandidozė dar kitaip vadinama pienlige. Pasitaiko dažniau nei daugelis galvoja Makšties kandidozė vargina net 3 iš 4 moterų, o apie 5 proc. pacienčių šis sutrikimas yra linkęs kartotis.

Šie ženklai išduoda krūties vėžį: pasitikrinkite

Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, krūties vėžys yra dažniausia moterų onkologinė liga. Kasmet mūsų šalyje diagnozuojama apie pusantro tūkstančio naujų krūties vėžio atvejų. Pasak medikų, norint sėkmingai išgydyti šią ligą, labai svarbu pirmuosius ženklus pastebėti kuo anksčiau. Rizikos veiksniai Daugiausia naujų krūties vėžio atvejų nustatoma moterims, vyresnėms nei 50 metų amžiaus. Krūties vėžiu gali susirgti ir vyrai – kasmet Lietuvoje nustatoma apie 15 tokių atvejų.
Į viršų