Intymi sveikata

Šlapimo pūslės uždegimo simptomai, priežastys ir gydymas

Vargina nuolatinis noras šlapintis, tačiau tai darydami jaučiate skausmą, kankina pilvo skausmai, o galbūt šlapime pastebėjote kraujo arba jis pasidarė tamsus ir drumstas? Šie simptomai signalizuoja apie nemalonią ir gana sunkiai išgydomą ligą – šlapimo pūslės uždegimą (cistitą), kuri gali būti ūmi (pasireiškianti staiga) arba lėtinė (besikartojanti). Šlapimo pūslės uždegimo atsiradimo priežastys Šlapimo pūslės uždegimą sukelia bakterijos, kartais grybeliai, virusai ar pirmuonys.
REKLAMA
Kai filmai sudaro klaidingas iliuzijas apie meilės reikalus (nuotr. Shutterstock.com) Kai filmai sudaro klaidingas iliuzijas apie meilės reikalus (nuotr. Shutterstock.com)

Kai filmai sudaro klaidingas iliuzijas apie meilės reikalus

Kino industrijoje dažnai sukuriama iliuzija, kad lytinis aktas gali tęstis ir 30, ir 60 minučių, o kartais ir dar ilgiau. Realiame gyvenime tradicinis lytinis aktas trunka kur kas trumpiau – įvairios apklausos rodo, kad 2-3 minutes trunkanti lytinė sueitis yra visiška norma, o ilgiau nei 3-5 minutes trunkantis lytinis aktas beveik laikomas retenybe. Taip, normaliomis sąlygomis lytinis aktas netrunka 30 minučių ir nereikėtų iš savęs reikalauti neįmanomų dalykų.

„Švytėjimo po to“ efektas: svarsto, kad jis – raktas į geresnius santykius

Ar esate jautę afterglow (liet. švytėjimas po to)? Tiems iš jūsų, kurie nežino, tai yra šiltas, svaiginantis jausmas, kurį patiriate po malonių seksualinių patirčių. Nors tai nebūtinai yra visų mėgstamiausia sekso dalis, buvo nustatyta, kad „švytėjimas po to" vaidina gana svarbų vaidmenį santykiuose, teigiamai veikia pasitenkinimą ir išsaugo santykius. 2017 metais komanda peržiūrėjo duomenis, surinktus iš jaunavedžių.

Gausios mėnesinės gali byloti rimtas ligas: gydytojas ragina nedelsiant pasitikrinti

Gausios mėnesinės ar kitas moterims diskomfortą sukeliantis kraujavimas – dažnai vertinama kaip normali būsena, tačiau šie simptomai gali reikšti kur kas didesnes sveikatos problemas, netgi onkologines ligas. Tam, kad negalavimas būtų pagydytas, pirmiausia reikėtų rasti jo priežastį – kraujavimą gali sukelti daug įvairių sveikatos sutrikimų. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ akušeris–ginekologas Povilas Jukna ragina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Moteris paprašė vyrų įvardinti, kas šis daiktas: vyrų atsakymai verčia iš koto

Vyrai susibūrė socialiniame tinkle „Twitter“ po to, kai moteris paskelbė T formos prietaiso nuotrauką ir paragino vaikinus atspėti, koks tai objektas – o jų atsakymai buvo juokingi. Skirtingai nei vyrai, moterys turi daugiau galimybių naudotis įvairiais kontracepcijos metodais, rašo dailystar.co.uk.
Į viršų