2 kilogramai bakterijų, virusų ir grybelių mūsų organizme – tai normalu, ar per daug?

Žmogaus organizmas – tarsi kosmosas, kuriame yra ne tik milijardai ląstelių ir begalė tarpusavyje sąveikaujančių cheminių ir organinių junginių, bet kartu knibžda gausybė įvairių akimi neįžiūrimų gyvų mikroorganizmų. Kiekvieną sekundę kažkas pasidalina, pasidaugina, susijungia, atsiskiria ar žūsta... Ir nuo visos šios kaitos ir sąveikos priklauso mūsų sveikata ir savijauta.

Ar įsivaizdavote, kad ant kiekvieno suaugusio žmogaus kūno ir jo viduje gyvena apie 100 000 milijardų bakterijų, virusų ir grybelių, kurių bendra masė sudaro apie 2 kilogramus. Didžioji jų dalis gyvena žarnyne, bet yra ir burnoje, ant odos, moterų makštyje. Vidaus organuose ir kraujyje mikroorganizmų neturi būti, vidaus organai privalo būti sterilūs.

Visuma mikroorganizmų, darniai gyvenančių mūsų kūne, vadinama mikrobiota. Didžioji jų dalis mums yra naudingi, nes ne tik saugo mus nuo infekcijų (kovodami su „blogaisiais“), jie virškina maistą, sintetina fermentus, išskiria įvairias mums reikalingas medžiagas. „Blogaisiais“ mikroorganizmais vadinami tie, kurie linkę parazituoti, naudotis mūsų organizmo medžiagomis, pažeisti ląsteles, sukelti ligas – jų dalis mikrobiotoje neturėtų būti didesnė nei 15 proc. Jei infekcijas galinčių sukelti mikroorganizmų yra mažuma, jie paprastai nesukelia jokių sutrikimų.

REKLAMA

Pakalbėkime apie moterų intymią sveikatą. Kad moteriai nekiltų makšties infekcijų, svarbu, kad makštyje dominuotų „gerosios“ laktobakterijos, nes jos rūgština makšties terpę ir tokiu būdu trukdo daugintis „blogosioms“ bakterijoms. Jei laktobakterijų sumažėja arba jos visai išnyksta – nelieka kam kovoti su pavojingais sukėlėjais, ir moteriai gali pasireikšti infekcijų simptomai: pakinta išskyros, jų kvapas, ima niežėti, perštėti, deginti, lytiniai organai gali patinti. Todėl svarbu rūpintis, kad laktobakterijos makštyje dominuotų.

Laktobakterijų makštyje sumažėja prieš mėnesines, pasikeitus hormonų pusiausvyrai (nėštumo, žindymo, menopauzės laikotarpiais), vartojant antibiotikus, kontraceptikus, sergant tam tikromis lėtinėmis ligomis, nusilpus imunitetui, patiriant stresą, dažnai keičiant lytinius partnerius. Paprastai vaistininkai, perkant antibiotikus, pataria kartu gerti ir gerųjų bakterijų preparatus, nes antibiotikai sunaikins ne tik ligos sukėlėjus, bet ir naudingas bakterijas. Tačiau moterys turi žinoti, kad į žarnyną patekę probiotikai veiks tik virškinamajame trakte, per kraujotaką jie nenukeliaus nei į makštį, nei į kitus organus. Vienintelis galimas patekimo kelias – jei pašalintos su išmatomis patektų į makštį. Todėl neabejotinai, patikimiau, saugiau ir higieniškiau yra naudoti makščiai skirtus preparatus, atkuriančius laktobakterijas.

Atkurti ir išlaikyti sveikos makšties aplinką padeda iš natūralių medžiagų pagamintos makšties ovulės „Biohyl lacto“. Jose yra ne tik laktobakterijų lizatų, slopinančių ligas sukeliančių bakterijų dauginimąsi, bet ir natūralių alavijų, morkų, šaltalankių ekstraktų, kurie skatina gleivinės regeneraciją bei palaiko apsaugines funkcijas, bei lizocimo hidrochlorido, kuris papildo organizmo savigynos nuo bakterijų mechanizmą (natūraliai jis būna žmogaus seilėse, ašarose, motinos piene).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų