Perspėja: užleistas makšties sausumas gali peraugti į didesnius nemalonumus

Makšties sausumas apsunkina moters kasdienybę ir apkartina lytinį gyvenimą, o jei ši problema yra ignoruojama, viskas gali peraugti į dar didesnius nemalonumus.

Dėl makšties sausumo moteris intymioje zonoje jaučia diskomfortą, skausmą, tempimą, makštis tampa jautri ir sudirgusi, o sueities metu visi šie nemalonūs pojūčiai dar labiau paūmėja. Dėl to moteris ima ne tik vengti lytinių santykių, tačiau ir pamiršti pilnavertį gyvenimą.  

Uždelstos problemos, sukeliančios makšties sausumą, gali paskatinti ir kitus – rimtesnius sveikatos sutrikimų, kaip dažnas ir skausmingas šlapinimasis, šlapimo pūslės dirglumas, tempimas pilvo apačioje, padažnėję šlapimo pūslės uždegimai, gausios vandeningos išskyros ir kiti.   

Kodėl vargina makšties sausumas?  

Makšties sausumas gali varginti dėl įvairių priežasčių: fizinių ir psichologinių. Dažniausiai makšties sausumas pasireiškia menopauzės laikotarpiu, kada moters organizme pradeda trūkti moteriško hormono – estrogeno. Esant šių hormonų trūkumui ne tik išsausėja makšties gleivinė, bet ir gali atsirasti šlapimo pūslės ir šlaplės problemos, šlapimo nelaikymas ir kitos panašios problemos.   

REKLAMA

Makšties sausumas gali varginti ir dėl kūdikio žindymo, kuomet taip pat organizme atsiranda santykinis estrogenų trūkumas, taip pat dėl įvairių makšties uždegimų, kontraceptikų ar kitų vaistų vartojimo, cukrinio diabeto, vėžio gydymo: chemoterapijos arba radioterapijos.  

Kaip sau padėti?  

Makšties sausumo problemą būtina spręsti atsižvelgiant į priežastis, kurios ir sukelia šį diskomfortą.   Menopauzės atveju makšties sausumas gali būti išsprendžiamas pasitelkiant hormonų terapiją. Jei nenorite vartoti hormonų, puikiai gali padėti makštį drėkinančios žvakutės ar kitos priemonės.    Jei makšties sausumas atsiranda dėl kontraceptikų ar kitų vaistų vartojimo, patariama keisti vaistus ir papildomai naudoti preparatus, skirtus makšties gleivinės drėkinimui.  

Esant makšties sausumo psichologinėms priežastims, kaip įtampa, nepakankamas susijaudinimas sueities metu arba kitoms poros santykių problemos, patariama prieš sueitį neskubėti, užsiimti ilgesne įžanga, naudoti lubrikantą bei kitas priemones, mažinančias makšties sausumą, o esant psichologinėms problemoms, reikalinga ir specialistų pagalba.


Rašyti komentarą...
K
Karma
2020-05-13 21:56:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Simonyte būtinai turi perskaityti ši straipsnį...
Atsakyti
-5

P
Patinas
2020-05-22 00:08:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dieve, kiek problemų dėl mižnės.....
Atsakyti
-2

O
Oho
2020-05-26 13:58:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokiam mižniui neduočiau net pamyžus pauostyti
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų