LKF prezidentas atskleidė Kazio Maksvyčio sutarties detales – rinktinę mato tik finaluose

Naujoji Lietuvos krepšinio federacija (LKF) jau pradėjo darbus. Pirmasis ėjimas – vyrų krepšinio rinktinės trenerio paskelbimas. Į Dariaus Maskoliūno vietą atėjo Permės „Parma“ ekipos vyriausiasis strategas Kazys Maksvytis.

25

Lietuvis tęs tendenciją, kuomet vyriausieji rinktinės treneriai turės derinti darbus ir klubiniame krepšinyje. Prieš tai tą darė jo pirmtakai Dainius Adomaitis, kuris vyriausiuoju treneriu dirbo Vilniaus „Ryte“ ir D. Maskoliūnas, kuris dirbo Šarūno Jasikevičiaus asistentu Barselonoje.

„Į vyrų rinktinės trenerio kėdę turėjime vieną kandidatą – Kazį Maksvytį. Jis nuotoliniu būdu prisistatė, turėjome pokalbį. Visi paleidžiamieji raštai yra suderinti. Jokių kliūčių K. Maksvyčiui atvykti į rinktinę nėra. Su Permės klubo prezidentu taip pat viskas yra suderinta. Vienbalsiai buvo pritarta K. Maksvyčio paskyrimui“, – sakė naujasis LKF prezidentas Vydas Gedvilas.

(25 nuotr.)
FOTOGALERIJA. LKF Vykdomo komiteto posėdis.

K. Maksvytis anksčiau kaupė patirtį Panevėžio „Lietkabelyje“, Klaipėdos „Neptūne“ ir kituose klubuose.

K. Maksvytis prie Lietuvos vyrų krepšinio vairo debiutuos lapkričio 26-ąją maču prieš Bulgarijos rinktinę. Tuomet lietuviai pradės atranką dėl patekimo į pasaulio taurės turnyrą.

Vyriausieji treneriai dažniausiai yra skiriami olimpiniam ciklui, tokia pati padėtis laukia ir naujojo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės stratego, tačiau kol kas parašai ant sutarties nėra sudėti.

„Kol kas sutarties nesame pasirašę, tačiau treneris dažniausiai būna skiriamas iki olimpinių žaidynių. Po to bus priimami sprendimai. Jei jam pasisekė, viskas bus peržiūrima ir svarstomos kitos galimybės“, – pasakojo V. Gedvilas.

Paklaustas apie K. Maksvyčio asistentus, V. Gedvilas neskubėjo ir paprašė truputį palaukti: „Taip, buvo kalba apie trenerio asistentus. Jis buvo numatęs savo asistentą, bet reikia laiko, poros dienų laikotarpyje jis asistentus įvardins. Tai būtų buvę neetiška kalbėti apie tai. Jis yra kalbėjęs apie tam tikras kandidatūras.“

Naujasis generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, kuris taip pat buvo išrinktas vienbalsiai, pridūrė V. Gedvilui dėl trenerių štabų formavimo.

„Norime įsititikinti, kad jo pagalbininkai, kurių jis nori, turi galimybes jam padėti. Čia yra jų pačių apsisprendimo reikalas. Štabas bus platesnis. K. Maksvytis pasakė pozicijų, kurių reikėtų – ir skautų, ir asistentų. Paprašysime šiek tiek kantrybės ir atskirai pristatysime trenerių štabą. Šiai dienai būtų ankstoka kalbėti apie pavardes“, – teigė M. Balčiūnas.

Visgi trenerių štabo dydis – paties K. Maksvyčio rankose.

„Absoliučiai – kiek reikės (štabo narių, – aut. past.), tiek jų ir bus. Jokių limitų nėra“, – pridūrė M. Balčiūnas.

Naujiems tiek moterų, tiek vyrų rinktinių treneriams tikslai – didoki. Abi rinktinės turi galvoti apie finalus.

„Užduotys keliamos kaip ir kiekvieną sezoną – patekti tiek į pasaulio, tiek į Europos čempionato, tiek olimpinių žaidynių finalus. Tokie tikslai yra keliami ir moterims, nors joms bus šiek tiek sunkiau“, – kalbėjo V. Gedvilas.


Rašyti komentarą...
P
Praeivis
2021-09-14 15:17:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Panašu, kad ilgam įsisuks trenerių kaitos karuselė. Kol kas, deja, senoji žaidėjų karta jau nuėjo, o naujoji, galinti bent rinktinės formate pretenduoti į kiek rimtesnius pasiekimus, dėl daugelio priežasčių, dar neužaugo. Duokdie, kad apskritai užaugtų. Treneriams tenka virti sriubą iš kirvio.
Atsakyti
0

G
Gitan
2021-09-14 15:24:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geras trener
Atsakyti
0

S
Seriozka
2021-09-14 15:26:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jo neturi Gal pinigu geram
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų