• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje sparčiai populiarėjantis golfas nebėra tik suaugusiųjų pramoga – į aikštynus tėvai vis dažniau atveda ir vaikus, kur prižiūrimi trenerių jie pradeda gilintis į golfo paslaptis. Pasak aikštynų atstovų, vaikai mokydamiesi žaisti golfą ne tik smagiai praleidžia laiką, bet ir įgyja naudingų socialinių įgūdžių, išmoksta susikoncentruoti.

REKLAMA
REKLAMA

Vaikai bendrauja rungtyniaudami

Mažiausi vaikai, žengiantys į golfo aikštynus – 3-4 metų, jie žaidžia drauge su tėvais. Kiek vyresni, 5-6 metų vaikai jau ir be tėvų priežiūros reguliariai lanko golfo būrelius ir semiasi šio žaidimo įgūdžių. Lietuvos golfo aikštynų atstovų teigimu, dažniausiai golfą žaidžia maždaug 10-12 metų vaikai. Jiems treniruotės vyksta vakarais, du kartus per savaitę, kad netrukdytų mokslams.

REKLAMA

„Vaikus žavi galimybė bendrauti su bendraamžiais. Jiems patinka, kad net varžybų metu jie gali tarpusavyje bendrauti ir varžytis tuo pačiu metu. Be to, vaikams patinka, kad šiame žaidime viskas priklauso nuo jų – nesvarbu, kaip žais varžovas, tu gali jį nugalėti, jei žaisi dar geriau“, – sako Sostinių golfo klubo aikštyno direktoriaus pavaduotojas Tomas Pranevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Anot Vilkės golfo klubo trenerio Mariaus, golfas intriguoja skirtingo amžiaus vaikus.

„Patiems mažiausiems vaikams golfas yra pirmiausia smagus žaidimas. Jiems įdomus momentinis rezultatas, kamuoliuko išmušimas ar įridenimas į duobutę. O vyresniems vaikams jau rūpi ir galutinis rezultatas, strategija, tobulėjimas“, – teigia Vilkės golfo klubo treneris Marius Zienius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Europos centro golfo klubo vadovas Mindaugas Glinskis priduria, kad vaikams svarbu ir galimybė kaip lygiems su lygiais varžytis su vyresniais vaikais ar net suaugusiais – golfo mėgėjų turnyruose dažnai nebūna amžiaus grupių ir vaikai vis dažniau iškovoja prizines vietas.

REKLAMA

Užsiėmimai vyksta ir žiemą

Siekdami pritraukti vaikų, golfo aikštynai ne tik organizuoja golfo būrelius, bet taip pat kviečia į vasaros golfo stovyklas, vaikų turnyrus, dalyvauja sporto dienų renginiuose, pristato golfą sporto centruose. Be to, vyksta darbas su mokyklomis: klasės kviečiamos į ekskursijas po golfo aikštynus, kurių metu moksleiviai susipažįsta su žaidimu ir gali pasivaržyti treniruočių aikštelėje. Golfo pristatymai vyksta ir pačiose mokyklose, naudojant specialią vaikams mokyti skirtą įrangą.

REKLAMA

Darbas su vaikais tęsiasi ir žiemą. Golfo pamokos, naudojant specialią įrangą, vyksta uždarose patalpose. Pasak aikštynų atstovų, golfo pagrindų mokymasis šaltuoju metų laiku padeda vaikams neprarasti įgūdžių ir pasiruošti vasaros sezonui.

Stiprina sveikatą ir ugdo etiketą

Klubų atstovai vardina daug priežasčių, kodėl vis daugiau tėvų atveda vaikus žaisti golfą. Pasak Klaipėdos „National Golf Resort“ aikštyno direktorės Agnės Šimkutės, golfas lavina mąstymą, koncentraciją ir ugdo socialinius įgūdžius. Treniruodamiesi ir žaisdami šį žaidimą vaikai išmoksta gerbti kitus žaidėjus ir juos supančią aplinką, valdyti situaciją, įvertinti aplinkybes ir priimti sprendimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Glinskis pabrėžia golfo sveikatai teikiamą naudą – žaidžiant golfą vaikai daug laiko praleidžia gryname ore, taip pat užsiimant šiuo sportu dirba visi raumenys. Vilkės golfo klubo trenerio M. Zieniaus teigimu, tėvus žavi tai, kad golfas vaiką ugdo visapusiškai. „Šiame žaidime nereikia daug fizinių pastangų, tačiau jo nauda sveikatai neabejotina. Be to, golfas – inteligentiškas žaidimas, jame didelis dėmesys skiriamas etiketui, sąžiningumui. Galų gale, golfas moko mąstyti ir tiesiog yra vaikams smagi veikla“, – sako M. Zienius.

REKLAMA

T. Pranevičius sako apie golfo teikiamą naudą vaikams papasakoti galintis iš asmeninės patirties: jo sūnus Normanas, kuriam dabar šešeri metai, su žaisline golfo lazda žaidė jau nuo pusantrų metų amžiaus, o būdamas penkerių metų pradėjo lankyti būrelį.

REKLAMA

„Normanui patinka kartu su bendraamžiais lankyti golfo būrelį, nes aikštyne jie gali ne tik žaisti, bet ir pabendrauti. Taip pat jis džiaugiasi galėdamas varžytis turnyruose. Jis jau yra dalyvavęs keturiuose turnyruose, dviejuose jų savo amžiaus kategorijoje užėmė antrą vietą“, – sako T. Pranevičius.

Jis džiaugiasi, kad golfas jo vaiką ugdo kaip asmenybę, ir tai yra vienas didžiausių šios sporto šakos privalumų. Šio žaidimo etiketas draudžia garsiai rėkauti, tyčiotis iš oponentų, juoktis iš jų nepavykus atlikti gerą smūgį. Etiketas reikalauja gerbti varžovą bei aikštyną, po žaidimo reikia paspausti rankas, nusiimti kepuraitę, pasakyti gerą žodį. Tai, T. Pranevičiaus teigimu, formuoja vaiko asmenybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų