Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norėtumėte būti UEFA Čempionų lygos įvykių centre ir transliuoti juos visam pasauliui? Taip gyvena 33-ejų lietuvis Šarūnas Novakovičius. Jam Kijeve vykęs turnyro finalas buvo antrasis iš eilės.

Norėtumėte būti UEFA Čempionų lygos įvykių centre ir transliuoti juos visam pasauliui? Taip gyvena 33-ejų lietuvis Šarūnas Novakovičius. Jam Kijeve vykęs turnyro finalas buvo antrasis iš eilės.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip povandeniniame laive

Š. Novakovičius antrus metus paeiliui dirbo pakartojimų režisieriumi. Tokias pat pareigas Kijeve atliko dar 16 kolegų. Visi jie turėjo skirtingas užduotis ir funkcijas.

Minėti specialistai buvo pavaldūs pakartojimų prodiuseriui. Jis nuspręsdavo, kokius pakartojimus bei kokia seka rodyti, turėjo ryšį su pagrindiniu transliacijos režisieriumi.

„Mūsų departamentas – tik maža komandos dalis. Negaliu įvardyti žmonių, dirbusių su transliacija, skaičiaus, nes nenoriu suklysti. Mūsų darbą palyginčiau su povandeniniu laivu. Sėdime atskirtai, bet dirbame“, – tv3.lt pasakojo Š. Novakovičius.

REKLAMA
REKLAMA

Finalas tapo komandos darbo Kijeve vyšnia ant torto. Iki tol buvo daug valandų pasiruošimo – susirinkimų, praktikos, įrangos tikrinimo.

Ekipa Ukrainoje praleido ne vieną dieną. Techninė dalis atkeliavo dar anksčiau – likus dviem savaitėms iki finalo.

„Kijeve jokių palydų neturėjome. Visi vaikščiojome laisvi. Apsauga skirta žvaigždėmis, o mes bandome atlikti savo darbą ir parodyti, kokie žaidėjai yra iš tikrųjų, – kalbėjo Š. Novakovičius. – Futbolo žvaigždes sutinkame studijose ar gatvėse po finalų. Jie – lygiai tokie pat žmonės, kaip ir mes.“

Nuo Bazelio iki Kijevo

Ukrainoje Madrido „Real“ 3:1 nugalėjo „Liverpool“.

Šarūnui Čempionų lygos finalas Kijeve buvo antrasis karjeroje. Lietuvis pernai transliavo lemiamas rungtynes iš Kardifo, kuriose „Real“ 4:1 pranoko Turino „Juventus“.

Kaunietis 2016-aisiais dirbo Bazelyje, kur vyko UEFA Europos lygos finalas. Jame „Sevilla“ 3:1 įveikė „Liverpool“.

REKLAMA
REKLAMA

„Kijeve jau buvo gerai pažįstama darbo erdvė, – lygino Š. Novakovičius. – Miestas – puikiai pasiruošęs. Geras oras buvo didelis pliusas. Kijevo olimpinis stadionas – labai gražus žmogaus rankų ir architektų kūrinys. Mieste jautėsi didelis pozityvumas, kad renginys vyksta būtent čia. Žmonės turėjo galimybę pamatyti visai kitą Europos dalį.“

Nei Kijeve, nei Kardife, nei Bazelyje Šarūnas transliacijos komandoje nesutiko nė vieno lietuvio.

Dirba Anglijos, Škotijos „Premier“ lygų rungtynėse

Š. Novakovičius karjerą pradėjo Lietuvoje.

Kaunietis trejus metus transliavo aukščiausios Lenkijos futbolo lygos „Ekstraklasa“ rungtynes.

„Tiesiog vienu metu jaučiausi pasiekęs tokį lygį, kai norėjau kažko daugiau nei dirbti tik mūsų regione. Parašiau paprastą gyvenimo aprašymą. Pavyko. 2012-aisiais išvykau į Didžiąją Britaniją“, – pasakojo Šarūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis šiuo metu gyvena Šefilde. Vyrui tenka daug važinėti ir skraidyti, mat jis transliuoja Anglijos, Škotijos „Premier“ lygų rungtynes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų