• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pekino žiemos olimpiada jau visai ne už kalnų. Sportininkai baigia savo pasiruošimą ir jau netrukus stos į kovą bei varžysis dėl olimpinių medalių. Vienas iš būsimos Lietuvos delegacijos sportininkų po puikaus sezono pasirengęs svarbiausiose varžybose šoktelėti į viršų.

Pekino žiemos olimpiada jau visai ne už kalnų. Sportininkai baigia savo pasiruošimą ir jau netrukus stos į kovą bei varžysis dėl olimpinių medalių. Vienas iš būsimos Lietuvos delegacijos sportininkų po puikaus sezono pasirengęs svarbiausiose varžybose šoktelėti į viršų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jau 12 metų Šveicarijoje gyvenantis ir besitreniruojantis 22-ejų metų kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas artėjančias žaidynes pasitinka geromis nuotaikomis.

REKLAMA

Sportininkas 2021-ųjų metų pradžioje iškovojo istorinį rezultatą Lietuvai, kai Italijoje vykusiose pasaulio čempionato didžiojo slalomo lenktynėse iškovojo 23-iąją vietą tarp 100 startavusių sportininkų.

Vis progresuojantis kalnų slidininkas sėkmingus metus užbaigė pergale Austrijoje vykusiose FIS serijos varžybose. Pakankamai geri praėję metai ir solidūs rezultatai įvairiuose varžybose padėjo sportininkui palypėti bendrame reitinge bei, kaip sako pats kalnų slidininkas, šiuo metu jis jaučia asmeninį savo kaip sportininko progresą.

REKLAMA
REKLAMA

„Gal net ir patį mane kažkiek nustebino, kad per pastaruosius metus padariau tikrai didelius žingsnius į priekį. Galbūt yra tik keletas jaunų norvegų sportininkų, kurie laimi pasaulio taurės etapus bei irgi demonstravo gana didelį progresą savo karjerose. Įdedu gana daug darbo, gal tik sezono pradžios visada būna kiek lėtokos, bet paskui įsivaiiuoju“, – sakė A. Drukarovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visa ko pradžia Šveicarijoje

Vilniuje gimęs ir augęs vaikinas gana greitai paliko Lietuvą. Šveicarijoje jau kurį laiką dirbo jo mama, tad šiek tiek pagyvenęs su močiute A. Drukarovas 2009 m. išvyko gyventi su mama.

Kaip tikina pats sportininkas, gyvendamas Lietuvoje apie kalnų slidinėjimą jis tikrai negalvojo, tačiau visada buvo art sporto.

REKLAMA

„Gimęs ir augęs Vilniuje tikrai negalvojau apie jokį slidinėjimą. Žaidžiau šiek tiek tenisą, lankiau kurį laiką plaukimą. Šiose sporto šakos Lietuvoje tikrai turi didesnes perspektyvas, lengviau įsitvirtinti, turim stiprių sportininkų. O, kalbant apie kalnų slidinėjimą, neturime juk ir kalnų, o ir šios sporto šakos istorijos. Man gyvenant Lietuvoje dar nebuvo ir 'snow arenos Druskininkuose, tad gyvenant Lietuvoje neteko net ir slidinėti.

REKLAMA

Pirmą sykį ant slidžių, tiesa lygumų, atsistojau galbūt būdamas šešerių metų, kai tiesiog lankiau mamą Šveicarijoje“, – kalbėdamas su portalu tv3.lt prisiminė A. Drukarovas.

Nors vaikinas iš pradžių neturėjo minčių apie galimą slidininko karjerą, bet, kai 2009 m. jis susidėjęs lagaminus išvyko gyventi pas mamą į mažą Andermato miestelį Šveicarijoje, kaip pats tikina, neturėjo ir labai daug pasirinkimo, nes toje šalyje slidinėjimas yra plačiai paplitęs sportas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Atvažiavau į gana mažą miestelį su daugmaž 1000 gyventoju. Ten kalnuose aišku vienintelis sportas buvo kalnų slidinėjimas. Tai ten ir pradėjau sportuoti su klubu. Nebuvau gal iškart labai gabus, bet po 2-3 metų pradėju gana sparčiai tobulėti, tad nuo tada man tai ėmė labai patiki. Nusprendžiau, kad tam turiu skirti dar daugiau laiko ir jėgų“, – tikino olimpietis.

REKLAMA

Kalnų apsupta ir snieguota Šveicarija išugdo aukščiausios klasės žiemos sporto šakų atstovus. Kaip tikina pats A. Drukarovas, konkurencija tikrai didelė, bet tai kartu ir padeda tobulėti.

„Mano tikslas visada buvo važiuoti su stipriausiais varžovais. Ar tai būtų italai, austrai, ar šveicarai ar kiti. Nebuvo lengva įsitvirtinti, bet po kurio laiko pradėjau treniruotis su Šveicarijos B komanda, jie man suteikė galimybę, puikias sąlygas atstovaujant Lietuvą būti tarp tikrų profesionalų.

REKLAMA

Ko pasekoje, ir tobulėti galima gana greitai. Čia turiu puikius trenerius, stiprius aplink save varžovus. Ta didžiulė konkurencija padeda irtis į priekį, tobulėti“, – tikino sportininkas.

A. Drukarovas jau keletą metų treniruojasi su Šveicarijos B komanda. Prie šios partnerystės daugiausia prisidėjo Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija, kuri suderino visas sąlygas bei detales, kad sportininkas galėtų treniruotis.  LNSA kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu kartu remia sportininką bei suteikia kiek įmanoma geresnę pagalbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žinoma, ten bazės yra aukščiausio lygio, treneriai puikūs, skiriama daug dėmesio pasiruošimui. Aišku, kad ir finansavimas šios sporto šakos yra labai didelis. Tiesiog dėmesys sporto šakai yra labai didelis. Palyginčiau su krepšiniu Lietuvoje“, – teigė A. Drukarovas.

22-ejų A. Drukarovas gyvendamas tarp Šveicarijos ir daug laiko praleidęs treniruotėse Italijos išmoko penkias kalbas ir gerai susišneka lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai ir itališkai.

REKLAMA

Be visa ko, sportininkas ne tik treniruojasi, bet ir kremta teisės mokslus universitete. Nors, kaip pats pripažįsta, tikrai nėra lengva ir kažkokiam laisvalaikiui laiko visiškai nelieka.

„Nežinia, ką atneš ateitis, bet pirma reikia mokslus irgi užbaigti. Galbūt ateityje būsiu advokatu ar notaru, bet kol kas noriu būti arčiau sniego ir kalnų“, – teigė A. Drukarovas.

REKLAMA

Pekine kelia tikslus

A. Drukarovui Pekino žiemos žaidynės nebus debiutas olimpiadoje. Būdamas tik 18 metų vaikinas jau varžės prieš ketverius metus Pietų Korėjoje vykusiose Pjongčango žaidynėse, kur didžiojo slalomo rungtyje sportininkas užėmė 59-ąją vietą.

Beje, jaunam sportininkui tada teko garbė olimpiados uždaryme nešti Lietuvos trispalvę.

„Pamenu, kad tada startuoti buvo daug jaudulio. Mūsų sporte labai svarbi patirtis, kuo daugiau startų pasaulio taurėje ar kitur, įvairios trasos ir t.t. Tuo metu man buvo vos 18 metų, tad turėjau labai mažai patirties, o ir techniškai nebuvau tiek geras, buvau kitame lygyje ir kur kas žemiau reitinge“, – tikino olimpietis.

REKLAMA
REKLAMA

„Tada mano starto numeris berods buvo 90, o Pekine turėtume startuoti 35-tu. Tad ir viltys kitokios. Į Pekiną važiuoju jau su kitais tikslais nei prieš ketverius metus važiavau į Pjongčangą“, – sakė kalnų slidininkas.

Paklaustas, o koks gi tas tikslas Pekine, sportininkas per daug negalvojo ir atrėžė: „Didžiajame slalome noriu būti TOP20, o slalome TOP35“.

Pekino žiemos olimpinės žaidynės vyks vasario 4-20 dienomis. TV3 kanalų grupė yra oficiali olimpiados transliuotoja Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų