Tel Avive (Izraelis) šeštadienį baigiasi Europos moterų 3x3 krepšinio čempionato atranka, kurioje kovoja ir Lietuvos rinktinė. Ketvirtfinalyje ji įveikė Ukrainą ir priartėjo prie kelialapio į pirmenybes.

Lietuvos rinktinė – Kamilė Nacickaitė, Monika Grigalauskytė, Martyna Petrėnaitė ir Gabrielė Šulskė – ukrainietes įveikė po pratęsimo 22:20 ir pateko į pusfinalį.

Į Europos čempionatą pateks tris pirmas vietas užėmusios komandos.

Lietuvės neblogai pradėjo rungtynes ir turėjo 6 taškų pranašumą (13:7), tačiau tada ukrainietės spurtavo net 12:1 ir lietuvės atsidūrė ant prarajos ribos (14:19). Ukrainietės iššvaistė keletą progų vienu metimu užbaigti mačą ir lietuvės priartėjo iki 17:19.

Tuomet ukrainietės išprovokavo pražangą ir baudos metimu priartėjo prie pergalės (17:20). Lietuvės nepasidavė – likus minutei komandas vėl beskyrė 2 taškai (18:20). M.Grigalauskytė tada sumetė 2 baudas ir įtampa pasiekė aukščiausią tašką (20:20).

Laikas vis tirpo, komandos švaistė savo progas ir teko žaisti pratęsimą. Pratęsime reikėjo žaisti tol, kol kas nors pelnys 2 taškus. K.Nacickaitė visus klausimus išsprendė jau pirmos pratęsimo atakos metu. Ji pataikė neįtikėtiną tolimą metimą nuo lentos ir lietuvės šventė pergalę – 22:20.

Pusfinalį lietuvės žais 14.35 val.

Penktadienį B grupėje žaidusios lietuvės šventė dvi pergales – net 22:5 prieš Švediją ir 18:11 prieš Šveicariją. Abejas rungtynes lietuvės pradėdavo kiek strigdamos puolime, bet vėliau galingai spurtuodavo ir nepalikdavo varžovėms vilčių.

Tas pats lietuvių ketvertukas praėjusią savaitę žibėjo FIBA „Women‘s Series“ turnyre, kur nugalėjo daugelį aukščiau reitinguotų komandų ir užėmė 2-ą vietą.