• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį Lietuvos olimpinė rinktinė išlydima į Paryžiuje vykstančias Olimpines žaidynes. Išlydėtuvėse dalyvavusi premjerė Ingrida Šimonytė akcentavo, kad itin svarbu parodyti palaikymą šalies sportininkams.

30

Trečiadienį Lietuvos olimpinė rinktinė išlydima į Paryžiuje vykstančias Olimpines žaidynes. Išlydėtuvėse dalyvavusi premjerė Ingrida Šimonytė akcentavo, kad itin svarbu parodyti palaikymą šalies sportininkams.

REKLAMA

Lietuvos olimpinę rinktinę sudarys pusė šimto sportininkų, besivaržysiančių 13 sporto šakų: plaukimo, irklavimo, lengvosios atletikos, dviračių sporto, imtynių, šiuolaikinės penkiakovės ir kt.

Taip pat pirmą kartą nepriklausomos šalies istorijoje Lietuva turės atstovus paplūdimio tinklinio ir žirgų sporto varžybose. Į Olimpinių žaidynių programą pirmą kartą įtrauktas breikas.

„Svarbiausia yra mylėti savo olimpiečius visada, nepriklausomai kaip ten kas pasiseka. Labai svarbu, kad žmonės jaustų palaikymą, nes jie atstovauja Lietuvai, atstovauja mums. Mes jais didžiuojamės, kai jie patenka į atrankas ir turime didžiuotis visada. Rezultatų, žinoma, tikimės pačių geriausių, bet mūsų požiūrio į mūsų olimpiečius tai niekaip neturi keisti“, – prieš renginį žurnalistams teigė I. Šimonytė. 

REKLAMA
REKLAMA

XXXIII vasaros olimpinės žaidynės vyks liepos 26–rugpjūčio 11 d.

Pati premjerė teigė vyksianti tik į žaidynių uždarymo ceremoniją.

Kritika po neutralia vėliava esantiems rusų ir baltarusių sportininkams

Ministrė pirmininkė kritikavo dar praėjusiais metais Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) priimtą sprendimą pavieniams Rusijos ir Baltarusijos sportininkams leisti vykti į Paryžių kaip neutraliems sportininkams.

REKLAMA

„Mes visą laiką sakėme, kad Rusija yra nesuderinama su sportu, todėl, kad Olimpinės žaidynės yra apie tuos principus, kuriuos Rusija neigia kiekvieną dieną. Todėl tas bandymas užpudruoti neutraliomis vėliavomis nelabai ką sprendžia“, – kalbėjo I. Šimonytė.

„Reikia labai puikiai suprasti, kad Rusija viską išnaudoja kaip ginklą. Išnaudoja šantažą maistu, energetika, sporto pasiekimais, menu, kultūra. Tos agresijos yra daug pavidalų. (...) Lieka tik apgailestauti, kad tokia landa buvo kai kam suteikta ir tai yra dėmė ant skaidraus olimpinio rūbo“, – pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA

ELTA primena, kad dar pradėjusių metų pabaigoje Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) nusprendė leisti pavieniams Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse kaip neutraliems atletams.

Kaip ir anksčiau, grįžtant į tarptautines varžybas, keliama sąlyga, kad rusai ir baltarusiai Paryžiuje gali dalyvauti tik po neutralia vėliava. Komandoms dalyvauti neleidžiama.

Labai liūdna, kad antrą
Labai liūdna, kad antrą
kartą iš eilės nėra mūsų pagrindų pagrindo ir pasididžiavimo- krepšinio. Pasielgė per paskutines rungtynes kaip mulkių mulkiai- nebijau to žodžio. Jie saugojo save, o nesistengė dėl Lietuvos. Futbolo jau seniai nėra, tik sėdi kaip šešėliai,dėl algų, krepšinio taip pat, kai "aptarnaujančių patarėjų - švogerių",suolas ilgesnis negu žaidėjų, tai ką norėt. Lieka pavieniai, kurie dar už Lietuvą, už jos garbę ir... Vandeniai. Aš už juos visus visa širdimi. Jūs mūsų viltis. Sėkmės ir sėkmės kovose. Džiaugsmas, kad atstovaujate. Medaliai nesvarbu, svarbu, kad esate.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų