SVK ROU 19:00
    F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
    GEO POR 22:00
    CZE TUR 22:00

Trečiadienio vakarą didelį ažiotažą kėlusiame LKL pusfinalio Vilniaus derbyje pirmąją pegalę serijoje iškovojo Vilniaus „Wolves Twinsbet“ klubas, kuris 96:85 pranoko „Rytą“.

30

„Wolves“ kur kas aktyviau pradėjo rungtynes ir jų puolima mašina veikė labai gerai. Jie sugebėjo atitrūko iki 19:10, o aikštėje kilo susistumdymas tarp Justino Gorhamo ir nejuokais įsikarščiavusio Tre'Shawno Thurmano.

Po pirmojo kėlinio Nedo Pacevičiaus auklėtiniai pirmavo 28:17, bet „Rytas“ antrąjį kėlinį pradėjo spurtu 11-0 ir rezultatą netrukus išlygino (28:28).

Nors „Rytas“ turėjo šansų ir išsiveržti į priekį, tačiau įdomu, kad jais nepasinaudojo ir per pirmąją mačo pusę jie nepirmavo nei karto.

„Ryto“ lyderis Marcusas Fosteris pirmoje rungtynių pusėje žaidė vos keletą minučių. Giedrius Žibėnas nusprendė patausoti jau pirmosiomis minutėmis techninę pražangą užsidirbusį amerikietį.

Po didžiosios pertraukos šalies vicečempionai vis išliko šalia, tačiau N. Pacevičiaus auklėtiniai vienu metu atitrūko jau iki 67:52.

Emocingame mūšyje tiek G. Žibėnas, tiek „Ryto“ dažnai ginčijosI su arbitrais. Nors šansų vilniečiai dar turėjo, bet galiausiai „Wolves“ pabėgo per toli ir užtvirtino pergalę.

Įdomu, kad „Ryto“ rungtynėse taip nė karto ir nepirmavo.

„Blogos rungtynės mums. Ta savaitė pertrauka mums nepadėjo, nes praradome ritmą. Akivaizdu, kad ne visi supratome, koks tai yra etapas – jau atkrintamųjų“, – po pralaimėjimo spaudos konferencijoje sakė Giedrius Žibėnas.

Treneri, kiek komandą išbalansavo M. Fosterio pražangos mačo pradžioje?

Tai gali atsitikti bet kada, tačiau reikia teisingos reakcijos. Visko būna, galima viską pramesti, gali būti greitos pražangos ar keistesnis švilpukas, bet tai yra krepšinis. Tos reakcijos turi būti teisingesnės.

Vienu metu šokinėjote šalia aikštelės apeliuodamas saviems auklėtiniams dėl neišnaudotų pražangų limito. Ar tai yra koncentracijos stoka?

Jau paminėjau, kad ne visi suprantame, kur esame. Jei dabar, tokiame sezono etape, reikia aiškinti, kad kaip svarbu laiku prasižengti. Tai čia nereikia net komentarų.

M. Fosteris nežaidė pirmoje pusėje daugiau po greitos trečiosios pražangos. Ar tai buvo jam pasiųsta kažkokia žinutė?

Jis turėjo tris pražangas, tai kokia žinutė. Jei įleisčiau į aikštę, tai išvis ketvirtąją pražangą gautų. Jokios žinutės nebuvo, tiesiog norėjome jį turėti antroje pusėje.

Kaip bandysite žaidėjams perduoti apie šio etapo svarbą vos per kelias dienas?

Nemanau, kad tokiame sezono etape žaidėjams reikia padėti suprasti, jei nesupranta patys. Jei nesupranta, aišku, bandysime kažkiek aiškinti, tačiau tai yra kiekvieno asmeninė erdvė ir jis turi pradėti kitas rungtynes kitaip. Mes šiandien nepirmavome nė karto.

Kiek tokios serijos yra apie taktiką, o kiek apie norą ir kovą?

Pirmos rungtynės daug yra taktikos, o lemiamos daugiau apie niekieno kamuolius, griuvimą ant parketo, atkovotą kamuolį, stipresnę ar geresnę pražangą. Šiandien taktikos dar buvo nemažai.

Nors po daugybės metų Vilniaus derbis pusfinalyje, didžiulis ažiotažas, bet sirgalių vos 4 tūkst.  Nenustebino toks skaičius?

Ne man klausimas. Kiek susirinko, tiek susirinko. Džiaugiamės, kiek ateina. Nesuteikėme, deja, jiems šiandien to malonumo stebėti rungtynes.

Prieš porą metų po pirmų pralaimėtų rungtynių „Rytas“ sugrįžo į „Jeep“ areną. Gal ir dabar tokią taktiką taikysite?

Irgi ne man klausimas, bet turime pagal susitarimą žaisti šioje arenoje, kiek žinau.

Kur labiausiai puolime strigote?

Fiziškumas. Aišku, nereikia nurašyti varžovų geros gynybos. Žinojome, kokie jie geri pirmoje gynybos fazėje. Turime žaisti kartu, nereikia nuspręsti rungtynių baigties po vieną. Tą, ką ir darėme visą sezoną.

Prieš M. Fosterį šiandien gynėsi J. Tayloras arba T. Thurmanas, o ne A. Beručka, kaip anksčiau.

Žiūrėsime daugiau video ir spręsime, kodėl mes pralaimėjome. Rytoj nuspręsime, ar darome pakeitimus, ar ne. J. Tayloras yra vienas geresnių jų gynėjų. Turime žiūrėti rungtynes, pasakyti dabar kažką sunku. Tiesiog analizuosime ir ruošimės kitoms rungtynėms.