Atrankoje į Europos futbolo čempionatą vietas finaliniame etape užsitikrino Ispanijos, Velso ir Turkijos rinktinės.

Sekmadienį ispanai išvykoje 1:0 palaužė Norvegijos atstovus ir nubraukė varžovų viltis patekti į finalinį etapą. Po Ispanijos rinktinės triumfo vietą 2024 metų Europos čempionate kartu su jais užsitikrino ir Škotijos rinktinė.

Į priekį šiose rungtynėse Ispanijos rinktinė galėjo įsiveržti dar 20-ąją minutę. Visgi, tuomet nuo norvego į vartus skriejusį kamuolį paskutinę akimirką palietė Alvaro Morata. Ispano nelaimei, jis buvo nuošalėje, dėl ko jo veiksmas kainavo jo rinktinei įvartį.

Pergalingą įvartį Ispanijos rinktinė pelnė antrojo kėlinio pradžioje. 49-ąją minutę po kelių nesėkmingų ispanų bandymų atlikti smūgį iš baudos aikštelės, kamuolys galiausiai atsidūrė pas Gavi, o šis pasiuntė kamuolį į vartus.

Geriausią norvegų progą 84-ąją minutę turėjo jų žvaigždė Erlingas Haalandas. Visgi, jo smūgis nebuvo pakankamai stiprus ir į jį sureagavo Ispanijos rinktinės vartininkas.

D grupėje kelialapį į Europos čempionatą iškovojo Turkijos rinktinė. Turkai 4:0 nepasigailėjo latvių ir šventė penktąją pergalę per 7 atrankos rungtynes bei užsitikrino vieną iš dviejų pirmų pozicijų grupėje.

Šioje grupėje dar didesnę painiavą į antrojo bilieto dalybas įnešė Velsas. Valai namuose 2:1 palaužė pagrindinius jų varžovus kroatus ir su jais susilygino taškais. Prieš savo tiesioginius varžovus jie įgijo ir tarpusavio pranašumą, kurio gali prireikti, jei abi komandos atranką baigtų su vienodu taškų skaičiumi.

Kitose šios grupės rungtynėse Čekijos rinktinė atsitiesė po patirto sutriuškinimo prieš Albaniją ir 1:0 nugalėjo Farerų Salų komandą. Ši pergalė leido jiems sugrįžti į antrąją poziciją grupėje.

I grupėje dramatiškos rungtynės tarp Šveicarijos ir Baltarusijos baigėsi lygiosiomis 3:3.

Šveicarams šiose rungtynėse pavyko išsigelbėti dėka dviejų vėlyvų įvarčių: 89-ąją minutę jie dar atsiliko 1:3, bet tuomet per 2 minučių atkarpą pelnė du įvarčius.

Dar vieną žingsnį link sugrįžimo į Europos čempionatą žengė Rumunija 4:0 sutriuškinusi Andorą. Tiesa, šiuo metu užimama pirmoji vieta grupėje dar neužtikrina jiems bilieto į kitų metų čempionatą: jų dar laukia dvi rungtynės su pagrindiniais konkurentais Šveicarija ir Izraeliu.