Amsterdamo „Ajax“ futbolininkai nusiteikę pratęsti pasakiškai sėkmingą sezoną UEFA Čempionų lygoje – pirmose pusfinalio rungtynėse Eriko Ten Hago auklėtiniai Londone 1:0 (1:0) įveikė vietos „Tottenham Hospur“ ir prieš atsakomąjį susirėmimą įgijo įvarčio persvarą.

Jis vyks gegužės 8 dieną, Amsterdame.

Tuo tarpu Londone vienintelį ir pergalingą mačo įvartį 15-ąją minutę pelnė Donny van de Beekas, sulaukęs puikaus Hakimo Ziyecho perdavimo.

„Tottenham“ šiose rungtynėse vertėsi be Harry Kane’o, Sono Heung-Mino, Eriko Lamelos ir Serge’o Aurier.

Maža to, po susidūrimo dar pirmojo kėlinio pabaigoje rungtynių negalėjo tęsti ir gynėjas Janas Vertonghenas. Palikdamas aikštę jis vos nenualpo.

„Tottenham“ po šio epizodo pabudo ir pradėjo kurti pavojingas atakas, tačiau pirmą smūgį į vartų plotą atliko tik 49 minutę.

Nors atakos ir įgavo prasmę bei tapo pavojingesnės, galutinis išpildymas šlubavo. „Tottenham“ taip ir liko tik su vienu smūgiu į vartų plotą.

77 min. į kontraataką pasileidę „Ajax“ futbolininkai vos nepadvigubino persvaros, kai Davidas Neresas sulaukė Dušano Tadičiaus perdavimo ir atliko gerą smūgį iš baudos aikštelės, tačiau kamuolys atsimušė į virpstą.

Su šia pergale „Ajax“ pratęsė įstabų šio sezono pasiekimą Čempionų lygoje – laimėjo penktas rungtynes varžovų aikštėje iš tiek pat galimų.

Trečiadienį kitame pusfinalyje susitiks „Barcelona“ ir „Liverpool“ futbolininkai.