Šeštadienį prasidės Kontinentinės ledo ritulio lygos (KHL), kuri yra stipriausia Europoje, finalo serija. Lemiamose rungtynėse santykius aiškinsis Rusijos komandos – Maskvos CSKA ir Omsko „Avangard“.

Maskviečiai J. Gagarino taurės varžybų finale žais antrus metus iš eilės. Pernai jie iškovojo antrąją vietą, kai lemiamoje serijoje turėjo pripažinti Kazanės „Ak Bars“ pranašumą. CSKA ledo ritulininkai finale taip pat kovojo 2016-aisiais. Tada jie nusileido Magnitogorsko „Metalurg“ ekipai.

„Avangard“ finale rungtyniavo 2012 metais. Tuomet Omsko komanda neatsilaikė prieš Maskvos „Dinamo“.

Taigi nei CSKA, nei „Avangard“ dar nė karto netriumfavo KHL pirmenybėse, nors tituluotasis Maskvos klubas anksčiau karaliavo SSRS čempionate – jį laimėjo net 32 kartus.

Šį sezoną Rusijos sostinės ekipa laimėjo reguliarųjį sezoną (106 taškai), paskui Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje 4:0 laimėjo seriją prieš Maskvos srities „Vitiaz“, pusfinalyje 4:1 pranoko Maskvos „Dinamo“, o konferencijos finale 4:3 palaužė Sankt Peterburgo SKA ledo ritulininkus.

„Avangard“ reguliariajame sezone Rytų konferencijoje buvo tik ketvirtas (83 taškai), o absoliučioje įskaitoje septintas. Tačiau Omsko komanda puikiai žaidė atkrintamosiose varžybose – ketvirtfinalyje 4:0 patiesė čempiono titulą ginantį „Ak Bars“ klubą, pusfinalyje 4:1 nugalėjo Astanos „Barys“, konferencijos finale 4:2 privertė pasiduoti Ufos „Salavat Julajev“.

Šiame čempionate CSKA su „Avangard“ grūmėsi du kartus ir abejose rungtynėse pajėgesni buvo maskviečiai – 4:2 ir 3:2. Per visą lygos istoriją komandos tarpusavyje kovojo 22 kartus. 15 pergalių šventė CSKA, 7 – „Avangard“. Maskviečiai laimėjo keturis pastaruosius mačus prieš Omsko komandą.

KHL pirmenybėse rungtyniauja ir mūsų kaimynai – Rygos „Dinamo“ ledo ritulininkai. Jie Vakarų konferencijoje užėmė 9 vietą tarp 12 ekipų ir į kitą etapą nepateko. Iš viso čempionate žaidė 25 klubai.

Pirmųjų finalo rungtynių tiesioginė transliacija per tvplaypremium.lt ir „TVPlay Sports+“ kanalą – 16.50 val.