6
B.Vanagas su komanda nuotr. Ryčio Šeškaičio

Iš šių metų Dakaro ralio Benediktas Vanagas grįš su rekordiniu rezultatu Lietuvos ir visos Baltijos šalių istorijoje. Puikiai viso ralio metu važiavęs B.Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažas galutinėje įskaitoje užėmė 11-ąją vietą.

6

42 valandos, 48 minutės ir 17 sekundžių – tiek laiko savo septintajame Dakare užtruko „General Financing team Pitlane“ ekipažas. Po beveik dvi savaites trukusio iššūkio iki dešimtosios vietos jiems pritrūko vos 5 sekundžių.

Paskutiniame greičio ruože B.Vanagas užtruko 1 val. 23 min. 39 sek. Paskutiniame etape B.Vanagas užėmė ketvirtą vietą – tai taip pat naujas rekordas. Anksčiau B.Vanagas aukščiausiai viename etape buvo finišavęs penktas.

„Penkias sekundes paliksime kitiems metams, nevarykite Dievo į medį, aš laimingas. Rekordinis mums, rekordinis Lietuvai. Džiaugiamės, kad nesėkmių šleifas praėjo. Turėjome labai gražią kovą iki pat pabaigos. Džiaugiamės už visą komandą ir esame labai dėkingi visiems, kurie padėjo“, – po rekordinio finišo sakė B.Vanagas.

Ankstesnis šalies rekordas bendroje įskaitoje buvo 12-oji vieta, kurią praėjusiame Dakare užėmė Antanas Juknevičius.

Šių metų Dakaro čempionu tapo Nasseras Al-Attiyah. Jam tai trečias nugalėtojo titulas.

Puikiai paskutinį etapą įveikė ir likę du automobilių klasės Lietuvos ekipažai. Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu užtruko 1 val. 29 min. 59 sek. Jie galutinėje įskaitoje liko dvylikti, taip pasiekdami fantastišką rezultatą.

A. Juknevičius ir Darius Vaičiulis ruožą nuvažiavo per 1 val. 33 min. 54 sek. ir galutinėje rikiuotėje liko 35-oje pozicijoje.

Motociklų įskaitoje viskas klostėsi ne taip gerai, nors Arūnas Gelažnikas ir užfiksavo naują Lietuvos rekordą. Jis paskutinį greičio ruožą įveikė per 1 val.39 min. 23 sek. Galutinė lietuvio vieta kol kas neaiški, bet jis turėtų likti 25-as.

Tuo tarpu Balys Bardauskas atsidūrė ligoninėje. Jis krito nuo motociklo ir susilaužė abu riešus. Kaip pranešė lenktynininko ekipos atstovai, B.Bardauskas šiuo metu yra ligoninėje ir jam gali prireikti operacijos.

Medikai sprendžia, kokio sudėtingumo yra lūžiai. Nuo to priklausys, ar B. Bardauskui dar teks iškęsti ir sudėtingą operaciją.

„Pats Balys jaučiasi pakankamai gerai. Be to, sutvarkėme dokumentus ir motociklą atsiimsime jau Prancūzijoje“, – teigė M. Dubickienė.