Ispanų barjero neįveikęs Lietuvos jaunimas kovos tik 9-os vietos

Lietuvos rinktinės žygis Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionate apdovanojimų link baigėsi aštuntfinalyje. Arvydo Gronskio auklėtiniai Vokietijoje po dramatiškos kovos 70:75 (21:15, 8:11, 19:18, 22:31) krito prieš Ispanijos dvidešimtmečius ir dabar sieks devintosios vietos.

Pirmasis iššūkis kelyje link šios pozicijos bus dvikova su Izraelio ir Švedijos poros pralaimėtojais.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus tris minutes, Gytis Masiulis realizavo du baudų metimus ir lietuviai turėjo iniciatyvą savo rankose – 55:46, bet tuomet krito į duobę. Gronskio kariauna dukart paeiliui prarado kamuolį, įsibėgėjęs Josepas Puerto pelnė 10 taškų paeiliui ir išvedė ispanus į priekį – 65:61.

Prasidėjus paskutinei minutei, Arnas Velička smeigė tritaškį ir sugrąžino Lietuvai minimalią persvarą – 70:68, bet mūsiškiai jau kitoje gavo tokį pat atsaką – iš toli pataikė Aleixas Fontas (71:70).

Po minutės pertraukėlės Mato Jogėlos tolimas šūvis tikslo nepasiekė, o bandydami pasiekti penkių komandinių pražangų limitą, lietuviai persistengė – su keliais varžovais susidūręs Masiulis buvo nubaustas nesportine pražanga. Ispanijos rinktinės žaidėjai tada realizavo keturis baudų metimus paeiliui ir įtvirtino savo pergalę – 75:70.

Lietuva: Gytis Masiulis 19 (5 atk. kam.), Arnas Velička 15 (3/8 tritaškiai), Matas Jogėla 12.

Ispanija: Aleixas Fontas 23 (4/7 tritaškiai, 8 atk. kam.), Osasas Ehigitoras 18 (8/8 dvitaškiai), Josepas Puerto 14 (5 atk. kam.).