Po keitimo aikštėje pasirodęs veteranas Miroslavas Klose pelnė įvartį ir taip padėjo Vokietijos rinktinei išvengti netikėtumo FIFA pasaulio futbolo čempionate. Šeštadienio vakarą Brazilijoje vykusiame G grupės mače trenerio Joachimo Lowo auklėtiniai po atkaklios kovos rezultatyviomis lygiosiomis 2-2 sužaidė su Gana.

Per pirmas dešimt susitikimo minučių ilgiau kamuolį kontroliavo vokiečiai, bet pirmieji smūgį į vartus atliko ganiečiai. Tai padarė Asamoah Gyanas, kuris smūgiavo labai netiksliai.

13 minutę kur kas tikslesnį ir pavojingesnį smūgį vokiečių vartų link atliko Christianas Atsu, po kurio bandymo vartininkas Manuelis Neueris turėjo kaip reikiant padirbėti.

Po penkių minučių pirmą smūgį į vartus atliko ir vokiečiai, kurių gretose pasižymėti pabandė Sami Khedira. Deja, bet futbolininko smūgis buvo per silpnas, todėl su juo varžovų vartininkas ramiai susitvarkė.

Rungtynėse komandoms sužaidus kiek daugiau nei valandą, M.Neueriui teko atremti dar vieną smūgį. Vokietį privertė padirbėti ganietis Ali Sulley Muntari.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką buvo atliktas dar vienas smūgis, kurio autoriumi tapo Mario Gotze, bet tai buvo viskas, ką ekipos sugebėjo nuveikti per pirmas 45 minutes.

51 minutę tarsi iš niekur į Ganos rinktinės vartus krito įvartis. Po puikaus komandos draugo perdavimo futbolininkas smūgiavo galva, o į kelį skriejęs kamuolys po kelių akimirkų atsidūrė vartų tinkle. Nors vokiečiui iš dalies pasisekė, įvartis vis dėlto buvo pelnytas.

Po trijų minučių rezultatas tapo lygus 1-1. Šį kartą analogišką įvartį įmušė Ganos rinktinė, bet įvarčio autoriumi tapo Andre Ayew. Futbolininkas stipriai smūgiavo galva ir ramiai nuginklavo vartininką M.Neuerį.

63 minutę pirmą kartą šiame susitikime į priekį išsiveržė Gana. Šiurkščiai savoje aikštės pusėje suklydęs Philippas Lahmas leido vienam prieš vartininką M.Neuerį išbėgti A.Gyanui, kuris pasinaudojo proga ir išvedė savo komandą į priekį.

72 minutę vokiečiai rezultatą išlygino, o po keitimo aikštėje pasirodęs Miroslavas Klose įsirašė savo vardą į istoriją. Veteranas po Benedikto Howedeso perdavimo pelnė įvartį ir tai buvo jau 15-as futbolininko įvartis pasaulio čempionato istorijoje. Pagal juos Miro pavijo Brazilijos legendą Ronaldo.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis vokiečiai spaudė varžovus ir bandė išplėšti pergalę, bet to jiems padaryti nepavyko. Savo ruožtu pavojingai kontratakavusi Gana išsaugojo lygų rezultatą bei viltis prasibrauti į kitą etapą.

Rezultatas:

Vokietija - Gana 2:2

'51 [1 - 0] Mario Gotze

'54 [1 - 1] Andre Ayew

'63 [1 - 2] Asamoah Gyanas

'71 [ 2 - 2] Miroslavas Klose

90' Sulley Ali Muntari (geltonoji kortelė)

Startinės sudėtys:

Vokietija: Manuelis Neueris, Peras Mertesackeris, Matsas Hummelsas, Jerome'as Boatengas, Benediktas Hoewedesas, Toni Kroosas, Philippas Lahmas, Sami Khedira, Mario Gotze, Mesutas Ozilas ir Thomasas Mulleris.

Gana: Fatau Dauda, Kwadwo Asamoah, Johnas Boye, Harrisonas Affulas, Jonathanas Mensah, Sulley Ali Muntari, Andre Ayew, Christianas Atsu, Mohammedas Rabiu, Kevinas-Prince'as Boatengas ir Asamoah Gyanas.