Vilniaus „Rytas” (1/2) antradienio vakarą svarbiame FIBA Čempionų lygos mače patyrė nesėkmę, kai namuose 81:85 (12:28, 33:14, 18:18, 18:25) nusileido Rygos VEF (2/1) klubo krepšininkams.

Vilniečiai tragiškai pradėjo mačą ir jau netrukus paleido varžovus bei šie pirmavo dviženkliu skirtumu. Vienu metu VEF priekyje buvo 17 taškų skirtumu.

Tačiau vėliau viskas apsivertė aukštyn kojomis. Spausti aikštelėje aktyviau pradėjęs  „Rytas” ėmė vytis varžovus ir grėsmingai artėjo. Kėlinuko pabaigoje skirtumas jau buvo tik minimalus, o į pertrauką ilsėtis komandos išėjo vilniečiams jau pirmaujant 45:42.

Vilniečiai po to nemažino apsukų ir perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas. Po pertraukos buvo kiek padidinę persvarą, tačiau VEF čia pat skirtumą sumažino ir visada buvo šalia.

Ketvirtajame kėlinyje jau VEF perėmė žaidimo kontrolę. Jie sėkmingiau pradėjo ketvirtąjį kėlinį, persvėrė rezultatą bei nuolat pirmavo bent kelių taškų persvara.

Mačo pabaigoje vilniečiai dar bandė persverti rezultatą, bet VEF sėkmingai atsilaikė, pataikė reikiamus baudų metimus ir iškovojo pergalę

„Ryto” gretose puikiai žaidė Martynas Echodas, surinkęs 20 taškų. Jaunasis Augustas Marčiulionis irgi surengė labai gerą pasirodymą, kai pelnė 15 taškų ir pridėjo 7 rezultatyvius perdavimus.

Varžovų gretose solidžiai žaidė VEF lyderiai. Michaelas Kyseris įmetė 18, o 17 pridėjo Kyle'as Allmanas.

„Rytas“: Martynas Echodas 20 (6 akt. kam.(, Augustas Marčiulionis 15 (7 rez. perd.), Gytis Radzevičius 12 (7 atk. kam), Kristjanas Kitsingas 11 (3/8 tolimi metimai), Maurice'as Ndouras ir Dovis Bičkauskis po 9.

VEF: Michale'as Kyseris 18 (9 atk. kam.), Kyle'as Allmanas 17 (9 rez. perd.), Alexanderis Madsenas 14, Artis Ate 11.

TIESIOGIAI:

Startiniai penketai: D.Bičkauskas, G. Radzevičius, M. Girdžiūnas, M. Echodas, ir K. Kitsingas.

Ketvirtas kėlinys: „Rytas” 81:85 VEF (12:28, 33:14, 18:18, 18:25)

VEF surengė kelias atakas be atsako ir jau pirmavo tašku (64:63). VEF spurtavo, pridėjo dar ir tolimą metimą bei pirmavo 69:64.

Įpusėjus kėliniui aikštėje vyko labai atkakli kova. VEF sėkmingai rengė atakas, bet vilniečiai toli varžovų nepaleido ir atsilikinėjo 71:75.

„Rytas” klydo gynyboje, o tuo pasinaudoję svečiai rinko svarbius taškus ir likus kelioms minutėms pirmavo 6 taškais (80:74).

VEF sėkmingai išlaikė persvarą bei iškovojo pergalę.

Trečias kėlinys: „Rytas” 63:60 VEF (12:28, 33:14, 18:18)

„Rytas” sėkmingiau pradėjo kėlinį ir pelnė šešis taškus be atsako. Įpusėjus kėliniui svečiai bandė vytis, bet ir vilniečiai sėkmingai atsakydavo į bandymus surengti šturmą.

Po Augusto Marčiuliono tolimo metimo „Rytas” pirmavo 55:46.

Šeimininkai leido VEF kiek priartėti, bet vis vien išlaikė pranašumą (63:60).

Antras kėlinys: „Rytas” 45:42 VEF (12:28, 33:14)

Vilniečiai jį pradėjo pasinaudoję keliomis varžovų klaidomis (16:28).

Šeimininkai privertė VEF vis dažniau klysti, po Gyčio Radzevičiaus dviejų taškų su pražanga vilniečiai atsilikinėjo 22:31.

G. Radzevičius pridėjo dar penkis taškus ir vilniečiai jau pralaiminėjo vos tašku (30:31). Kova aikštėje išsilygino, bet po dar vieno įspūdingo Aleksanderio Madseno dėjimo VEF vėl pirmavo 38:35.

Aikštėje vyravo šioks toks chaosas. Taškais pasižymėdavo tai vieni, tai kiti. Vilniečiai po sėkmingos atakos priartėjo iki 39:40. Netrukus iš toli pataikė M. Girdžiūnas. „Rytas” antrąjį mačo kėlinį laimėjo net 19 taškų skirtumu ir ilsėtis išėjo pirmaujant 45:42.

Pirmas kėlinys: „Rytas” 12:28 VEF

VEF rungtynes pradėjo pelnydami iš eilės septynis taškus (7:0).

Įpusėjus kėliniui vilniečiai kur kas dažniau klydo, o po dar svečių tritaškio VEF jau pirmavo 16:2.

„Rytas” band kiek suaktyvinti žaidimą, bet VEF paskutinę sekundę pataikė dar vieną dvitaškį ir po dešimties minučių jie pirmavo net 28:16.