Plovdive (Bulgarija) vykstančiame Europos dviračių treko čempionate pirmąjį medalį Lietuvai iškovojo Vasilijus Lendel. Vyrų sprinto pusfinalyje 0:2 būsimam čempionui vokiečiui Maximilianui Levy pralaimėjęs lietuvis atsitiesė mažajame finale, kai 2:1 palaužė graiko Sotirios Breto pasipriešinimą. Pastaraisiais metais medaliais Europos čempionatuose džiugindavo tik Lietuvos moterys. Lietuvos vyrai medalių nebuvo laimėję nuo 2012 m., kai bronzą omniume pelnė Gediminas Bagdonas.

V.Lendel teko pirmajam pradėti pirmąjį pusfinalio važiavimą. Lietuvis priekyje išliko iki finišo tiesiosios, kai labiau patyręs M.Levy aplenkė lietuvį. V.Lendel paskutiniuose metruose jau „numetė“ greitį, suprasdamas, kad nebeverta eikvoti jėgų.

Antrajame pusfinalyje taip pat nebuvo didesnės intrigos – M.Levy pateko į didįjį finalą, o V.Lendel ruošėsi kovai dėl bronzos.

Mažajame finale lietuvio laukė S.Bretas, kuris Plovdive laimėjo Europos čempionato bronzą komandiniame sprinte. Pirmasis važiavimas buvo labai įtemptas. Graikas pajudėjo pirmasis, bet praleido V.Lendel į priekį. Lietuvis galingai spurtavo link finišo, o S.Bretas išore bandė lenkti mūsiškį. Po vieno iš atkakliausių finišų V.Lendel pavyko išlaikyti nedidelį pranašumą ir priartėti prie bronzos.

Antrasis mažojo finalo važiavimas buvo itin dramatiškas. S.Bretas išore sugebėjo aplenkti V.Lendel ir likus ratui iki finišo užsiėmė vidinį takelį. V.Lendel nepasidavė, paskutiniuose metruose beveik pavijo graiką, tačiau po fotofinišo pergalė buvo skirta graikui, tad rezultatas tapo 1:1

Lemiamo važiavimo metu tokio trilerio nebuvo. V.Lendel išlaikė už savęs S.Bretą ir pasiekė istorinę pergalę.

V.Lendel iki šiol neturėjo medalių Europos čempionatuose, bet yra surinkęs nemažai apdovanojimų pasaulio taurės etapuose. 33-ejų M.Levy po 4 kartus triumfavo pasaulio ir Europos čempionatuose bei turi 3 olimpinius medalius. Tiesa, geriausiai jam sekėsi 2008-2013 m. laikotarpiu, o skambiausias pergales jis pasiekė keirine ir komandiniame sprinte. Individualaus sprinto rungtyje M.Levy gali pasigirti tik 2011 m. Europos čempionato sidabru.