„Žalgirį“ nuvylė Verygos noras matyti tuščias arenas: „Mes suvaldėme situacijas“

Kauno „Žalgiris“ galimai jau sužaidė paskutines rungtynes su žiūrovais šiais metais – Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė, kad nuo šio penktadienio sporto rungtynės turės vykti tuščiose arenose. Tam trečiadienį turi pritarti Vyriausybė ir beveik neabejojama, kad taip ir padarys. „Žalgiris“ savo ruožtu teigia, kad vėl įvedami griežti draudimai yra keisti.

„Žalgiris“ – „Valencia“ rungtynių akimirkos. (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Lietuvos čempionai buvo viena iš nedaugelio Eurolygos komandų, galėjusių pasidžiaugti žaidimu su žiūrovais.

Žalgiriečiai namie spėjo sužaisti du susitikimus – mačą su Stambulo „Anadolu Efes“ stebėjo 5011 žmonių, praėjusią savaitę su „Valencia Basket“ – 5131.

Pagal galiojusius įstatymus, uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose buvo galima užpildyti pusę arenos. Tad apytiksliai „Žalgirio“ rungtynes stebėdi galėjo apie 7,5 tūkst. sirgalių.

Tačiau per savaitę staigiai augę užsikrėtimu koronavirusu skaičiai, pasiekę 766 per dieną, privertė valdžios žmones po rinkimų griebtis naujų draudimų. Ir vienas pirmųjų buvo nukreiptas prieš sporto varžybas.

„Greičiausiai, kad trečiadienį Vyriausybėje bus svarstoma, kokiu ribojimus nustatyti Lietuvoje. Tai turėtų paliesti ir sporto varžybas, kadangi pažadus dalino, kad užtikrinta tvarką ir jos laikysis, bet nesugeba to padaryti“, – pirmadienį sakė A.Veryga.

„Žalgirio“ atstovas spaudai Almantas Kiveris teigė, kad tokie ministro žodžiai skamba kiek nepagrįstai, jeigu kalbėtume būtent apie kauniečių pastangas arenoje užtikrinti saugumą.

REKLAMA

„Vertiname, kad mes „Žalgirio“ arenoje suvaldėme situacijas. Laikėmės visų numatytų saugumo nurodymų: žiūrovai galėjo sėdėti tik kas antroje kėdėje, buvo atskirti krepšininkų, aptarnaujančio personalo ir žiūrovams skirti įėjimai, buvo vykdomas srautų valdymas, žiūrovai visą laiką dėvėjo apsaugines veido kaukes, jiems buvo draudžiama salės viduje gerti ar valgyti, kiekvienam į areną patenkančiam asmeniui buvo tikrinama temperatūra, buvo pasirūpinta dezinfekcinėmis priemonėmis.

Visi šie reikalavimai buvo vykdomi ir griežtai prižiūrimi. Jei kartais koks žiūrovas pamiršdavo taisyklingai dėvėti kaukę, jam iškart yra apie tai buvo primenama.

Po pirmųjų Eurolygos rungtynių atėjo pastaba, kad prieš rungtynes susidarė eilė dėl žiūrovų temperatūros patikrinimų, tai antrosiose rungtynėse buvo daugiau termovizorių ir srautų valdymas buvo visiškai sklandus. Reagavome į kiekvieną pastabą, todėl dabar atrodo keista, kad į sporto renginius žiūrovai nebus leidžiami, o kultūros renginiuose, kad ir su didesniais ribojimais, jie galės lankytis. Visgi turime laikyti nurodymų ir jų laikysimės“, – tv3.lt sakė A. Kiveris.

Tv3.lt žurnalistai lankėsi visose šio sezono „Žalgirio“ rungtynėse Eurolygoje ir gali patvirtinti, kad saugumo buvo laikomasi – nors ir netrūko pavienių atvejų, kai žmonės demonstratyviai nusiimdavo veido kaukę ar ją dėvėdavo netinkamai, prie tokių žmonių ganėtinai greitai atsirasdavo apsaugos darbuotojas, liepdavęs elgtis pagal taisykles. Vėliau tie patys apsaugos darbuotojai dar kelis kartus patikrindavo, ar jau perspėtas asmuo nekartoja nusižengimo.

REKLAMA

Vis tik toks draudimas nebuvo didelė staigmena „Žalgiriui“ ir ekipa tam ruošėsi. Prieš sezoną klubas deklaravo, kad 2020-2021 m. sezono biudžetas sieks 9,7 mln. eurų, o nemažą jo dalį – 2,6 mln. – turėjo sudaryti įplaukos už bilietų pardavimus. Dabar panašu, kad pasiekti šį skaičių bus labai sunku.

„Jau prieš sezoną minėjome, kad, nors ir nelaukiamas, toks scenarijus gali susiklostyti, ir jei taip atsitiks, tiesiog vykdysime nurodymus, – apie draudimą lankytis žiūrovams arenoje sako A. Kiveris. – Žinojome, kad taip gali nutikti. Ieškosime kitų būdų, kaip surinkti biudžetą.  Tai nėra visiškai netikėtas scenarijus. Jo nelaukėme, bet dabar bandysime surinkti biudžetą kitais būdais“.


Rašyti komentarą...
I
Inx
2020-10-27 14:50:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne draudimai yra keisti, o keisti vaizdai iš sausakimšų rungtynių...
Atsakyti
-2

A
Antanas
2020-10-27 15:00:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko nepadarysi yra kaip yra, sveikata brangiau
Atsakyti
-3

A
Aburgenas
2020-10-27 14:53:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk senden per radiją ėjo laida Veryga prisimelaves ligi ausų priklausomas nuo grupociu
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų