„Roland Garros“ finale Nadalis nepaliko jokių vilčių Džokovičiui

Sekmadienį Paryžiuje (Prancūzija) baigėsi prestižinis „Didžiojo kirčio“ serijos „Roland Garros“ teniso turnyras, kurio finale susikovė dvi šio sporto legendos – ispanas Rafaelis Nadalis (ATP-2) ir serbas Novakas Džokovičias (ATP-1). 

R. Nadalis (nuotr. SCANPIX)

Iki šiol šiame sezone net 37 pergales iš tiek pat galimų (neskaitant diskvalifikacijos dėl netyčinio smūgio kamuoliuku linijos teisėjai) iškovojęs N.Džokovičius neatrodė taip, kaip buvome įpratę jį matyti, o puikų žaidimą demonstravęs R.Nadalis pergalę rezultatu 6:0, 6:2, 7:5 iškovojo per 2 val. 43 min.

Pirmame sete R.Nadalis pasirodė nuostabiai ir net 6:0 triuškino iki šiol šiame sezone net 37 pergales ir nei vieno pralaimėjimo nepatyrusį N.Džokovičių (neskaitant diskvalifikacijos po netyčinio smūgio linijos teisėjai kamuoliuku). Nors serbas neparodė geriausio savo tenisininko, tačiau nebuvo ir toks blogas: jis atliko 11 „winnerių“ (R.Nadalis – 10) ir padarė 13 neišprovokuotų klaidų (R.Nadalis – 2). Didžiausia problema buvo ta, kad jis sėkmingai atliko tik 42 proc. pirmųjų padavimų.

Antrojo seto pirmame geime N.Džokovičius gelbėjosi tris kartus nuo „game point‘o“ ir galiausiai laimėjo savo padavimų seriją. Visgi vėliau serbas ir toliau strigo, du kartus iš eilės pralaimėjo savo padavimų serijas, o įspūdingai žaidęs R.Nadalis antrąjį setą laimėjo solidžiu skirtumu 6:2.

Trečiojo seto pradžioje vaizdas korte buvo panašus. Trečiajame geime N.Džokovičiui pavyko neutralizuoti „break pointą“, bet penktajame geime jis neatsilaikė ir vėl atsidūrė besivejančiojo vaidmenyje. Tiesa, netrukus nutiko tai, ko iki tol mače nematėme.

REKLAMA

N.Džokovičius sugebėjo laimėti varžovo padavimų seriją ir atstatė pusiausvyrą sete (3:3). Tolesniuose keturiuose geimuose tenisininkai gana užtikrintai laimėjo savuosius padavimus, o lemiamu tapo vienuoliktasis geimas, kuriame N.Džokovičius lemiamu metu padarė dvigubą klaidą ir padovanojo R.Nadaliui svarbiausią seto tašką (6:5). Kitame geime savųjų padavimų metu R.Nadalis nepaliko vilčių N.Džokovičiui, geimą laimėjo 40:0 ir šventė įspūdingą pergalę.

R.Nadaliui tai buvo 20-asis „Didžiojo kirčio“ turnyrų vienetų titulas. Tai jam leido pavyti visų laikų rekordininką šveicarą Rogerį Federerį. Tuo tarpu N.Džokovičius liko su 17-a tokių titulų.

Finalo laimėtojui atiteko pagrindinis turnyro trofėjus, 2000 ATP vienetų reitingo taškų ir 1,6 mln. eurų, o pralaimėtojui – 1200 ATP vienetų reitingo taškų ir 800 tūkst. eurų. Bendrą „Roland Garros“ prizų fondą sudarė 38 mln. eurų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų