Kesminas apie „Sūduvos“ pralaimėjimą Europoje: tokiame lygyje klaidos kainuoja

Marijampolės „Sūduva“ ketvirtadienio vakarą baigė savo žygį Europoje.

Marijampoliečiai žygio Europoje nebetęs. (Roko Lukoševičiaus nuotr.)

Lietuvos klubas svečiuose 0:2 nusileido Kuopijo „KuPS“ ekipai iš Suomijos ir pirmą sykį per ketverius metus nežais lemiamame Europos lygos turnyro atrankos etape.

„Sūduva“ gana neblogai pradėjo vakarykštį mačą ir tikrai niekuo nenusileido varžovams, tačiau viską lėmė kelios individualios klaidos. Iš pradžių vartininkas Ivanas Kardumas nesutarė su gynėjais, nesugebėjo išmušti kamuolio, o tuo pasinaudojęs varžovų puolėjas Lucas Rangielis pelnė įvartį.

Po praleisto įvarčio „Sūduva“ kiek sutriko, bet vis vien turėjo savų šansų. Idealią progą išlyginti rezultatą sužaidus maždaug valandą turėjo Josipas Tadičius, bet iš puikios situacijos niekieno nekliudomas jis nepataikė net į vartų plotą.

Galiausiai 72 minutę Suomijos ekipos gynėjas Igoris Tarasovas po kampinio pelnė antrąjį komandos įvartį.

Rungtynes stebėjęs futbolo komentatorius Nerijus Kesminas tikino, kad „Sūduva“ žaidė gerą futbolą, bet tie keli epizodai kainavo viską.

„Sakyčiau jie žaidė geriausią futbolą per tuos mačus Europoje šiemet, bet paskui aišku jau taip pabiro viskas. Bet iki tol jie žaidė tikrai gerą futbolą ir tos klaidos turbūt atspindi dabartinį jų pajėgumą. Jie nežaidė blogiau nei varžovai, aišku aš tą klaidą iškart iš konteksto išimu, nes to išvis neturi būti. Bet pats turinys buvo geresnis nei žaidžiant su prieš tai buvusiais varžovais“,– sakė N. Kesminas.

„Sūduva“ savo kelią Europoje pradėjo Taline, kur žaidė UEFA Čempionų lygos atrankos rungtynes su vietos „Fiora“ ir laimėjo po 11 metrų baudinių serijos. Kitame etape jų varžovais buvo Tel Avivo „Maccabi“. Namuose marijampoliečiai jiems nusileido 0:3.

REKLAMA

Iš Čempionų lygos atrankos iškritusi „Sūduva” pateko į Europos lygos atranką, kur ir susitiko su minėtu „KuPS“ klubu. Tam, kad patektų į pagrindinį turnyrą, jiems reikėjo įveikti varžovus iš Suomijos ir dar vieną klubą ketvirtajame atrankos etape.

Klaidos ir trenerio įtaka

„Sūduva“ dar prieš sezoną atsisveikino su ilgamečiu treneriu Vladimiru Čeburinu. Su juo ir dar keliais pajėgiais žaidėjais, ypač aikštės viduryje, komanda rodė gana solidų ir aiškaus braižo futbolą.

Nors jis galbūt nebuvo gražus akiai, tačiau padėjo ne tik laimėti A lygoje čempionų titulus, bet sėkmingai žygiuoti ir Europos atrankos turnyruose, kur pritrūkdavo tik vieno žingsnio iki grupių etapo.

Saulius Širmelis prie ekipos vairo stojo ne nuo sezono pradžios. Iš pradžių treneriu buvo paskirtas austras Heimo Pfeifenbergeris, bet jis komandoje išbuvo vos tris savaites ir buvo atleistas. Pats S. Širmelis kalbėdamas apie vakarykščias rungtynes tikino, kad komanda žaidė gerai, bet viską lėmė tos kelios klaidos.

„Neturėtume daryti tokių klaidų, kokią padarėme per pirmo įvarčio situaciją. Iki tol jie nieko ypatingo nesukūrė. Po to buvo panikos, galėjome prasileisti ir antrą kartą, ko irgi neturėtų būti patyrusioje komandoje“, – sakė S. Širmelis. – Kai praleidome antrąjį įvartį po kampinio, suveikė varžovų namų darbai – buvo blokas, labai geras perdavimas, gynėjo atsidengimas. Galėjome pelnyti išlyginamąjį įvartį, dėkingas progas turėjo Josipas Tadičius ir Giedrius Matulevičius. Visos rungtynės buvo tokios, kokių ir laukėme, reikėjo daug kovos. Varžovai turbūt įdėjo daugiau kovos, atidavė daugiau širdies, nes bėgo iki paskutinių minučių“.

REKLAMA

S. Širmelis

N. Kesminas antrino strategui, kad tokiuose mačuose svarbu išnaudoti visus šansus įmušti, net ir pačius minimaliausius.

„Tai viską lėmė tos detalės abiejuose aikštės pusėse. Tokios komandos kaip „Sūduva“ privalo įmušti, ką sukuria, nes tų progų nebus daug, jie jų tiesiog neturės. Tad reikia mušti ir toliau žiūrėti, kaip viską klostysis. Bet jei to nepadarai, dar pridarai tokių nesąmonių prie savo vartų, tai kas kaltas?“, – retoriškai klausė futbolo komentatorius.

„Sūduva“ susitikimą pradėjo kiek kitokia sudėtimi nei įprastai. Ant suolo liko puolėjas Mihretas Topčagičius. Pasak N. Kesmino, toks sprendimas nėra keistas, nes mažai yra sudėtyje žaidėjų, kurių nebuvimas aikštėje būtų sunkiai paaiškinamas.

„Nežinau, ar yra sudėtyje yra tų, kurie daryti jau lemiamą įtaką. Sakykime taip, kad „Sūduva“ yra stiprų vidutiniokų komanda. Gal Samiro Kerlos nebuvimas ar Ivano Kardumo aikštėje nuo starto būtų nuostaba šiokia tokia, o priekyje yra tų žaidėjų, treneris žiūri ir renkasi“, – teigė N. Kesminas.

„Sūduva“ pirmą kartą per ketverius metus nežais paskutiniame Europos lygos atrankos turnyro etape. Vasarą komandą paliko du lyderiai Paulius Golubickas ir Ovidijus Verbickas, išvyko ir V. Čeburinas.

„Viena esminių to priežasčių yra, kad atėjus naujam treneriui nebuvo daug laiko savo filosofijai įdiegti. Tas toks blaškymasis tarp trenerių, kai vienas padirba mėnesį beveik, tada jis atleidžiamas, ateina kitas, nieko gero neduoda klubui. Pandemija ir neprisidėjo, nes ritmo nebuvo tinkamo. Kita vertus, nejaunėja ir sudėtis. Tie pagrindiniai žaidėjai daugmaž visi yra virš 30 metų. Tai logiška, kad ir jų žaidimas jau kitoks, galima sakyti blėsta po truputį. Reikės pokyčių. Buvo gera ta kelionė ketverių metų, bet dabar, manau ,bus tikrai kur kas sunkiau iš tikrųjų rodyti kažką panašaus“, – apie dabartinę „Sūduvą“ sakė N. Kesminas.

REKLAMA

„KuPS“ už patekimą į lemiamą etapą susižėrė beveik milijoną eurų („Sūduva“ gavo daugmaž 600 tūkst.). Suomijos klubas dar 3 mln. gautų jei pavyktų įveikti Klužo CFR ekipą ir patekti į pagrindinį Europos lygos turnyrą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų