Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) aštuntfinalio serijos pirmosiose rungtynėse Tampos „Lightning“ 3:2 nugalėjo Kolambuso „Blue Jackets“, o šis susitikimas visiems laikams įėjo į lygos rekordų knygas.

Po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus (2:2), tad teko žaisti pratęsimą. Visgi, jame rezultatas švieslentėje ilgai nesikeitė, o vienas pratęsimas sekė kitą. Galiausiai, sužaidus daugiau nei 150 min., 5-ojo pratęsimo viduryje „Lightning“ pergalę išplėšė Braydenas Pointas (150:27).

Šios rungtynės buvo ketvirtos ilgiausios NHL istorijoje. Daugiau nei 150 min. trukusių rungtynių nebuvo nuo 2000 m., kai „Flyers“ įveikė „Penguins“, o rungtynėse buvo sužaista 152 min. 1 sek. Dvi ilgiausios NHL rungtynės buvo sužaistos dar prieš antrąjį pasaulinį karą. 1936 m. Detroito ir Monrealio komandų akistata tęsėsi 176 min. 30 sek., o 1933 m. Toronto ir Bostono klubai žaidė 164 min. 46 sek.

„Blue Jackets“ vartų sargas Joonas Korpisalo atrėmė 85 varžovų smūgius ir ženkliai pagerino visų laikų rekordą. Iki tol rekordas priklausė Kelly Hrudey, kuris 1987 m. atrėmė 73 smūgius.

Tuo tarpu „Blue Jackets“ gynėjas Sethas Jonesas sužaidė net 65 min. 6 sek. Tai irgi naujas visų laikų rekordas. S.Jonesas pagerino Sergejaus Zubovo pasiekimą. Šis 2003 m. rungtynėse sužaidė beveik 64 min.

„Minučių skaičius tikrai didelis, bet jaučiuosi gerai. Tiesiog stengiausi gerti daug vandens ir išvengti dehidratacijos“, - po mačo ramiai kalbėjo S.Jonesas.

Antrosios serijos rungtynės vyks jau šį vakarą.