Rusija nusileido ir sutiko sumokėti milijoninę baudą už dopingo pažeidimus

 Rusija trečiadienį pranešė sumokėjusi 6,3 mln. JAV dolerių (5,3 mln. eurų) baudos ir teismo procesų išlaidų už antidopingo taisyklių pažeidimus pasaulio lengvosios atletikos organizacijai „World Athletics“, kad nebūtų pašalinta iš jos narių.

Du lietuviai sportininkai sulaukė diskvalifikacijos. (nuotr. SCANPIX)

Rusijos lengvosios atletikos federacija (VFLA) iki rugpjūčio 15-osios turėjo sumokėti „World Athletics“ 5 mln. dolerių baudą ir 1,3 mln. dolerių teismo procesų išlaidų. Federacija buvo kaltinama dokumentu klastojimu siekiant suteikti vienam dopingo testą praleidusiam atletui alibi.

VFLA buvo pagrasinta, kad ji bus pašalinta iš „World Athletics“ narių, kai ji praleido liepos 1 dieną sukakusį galutinį terminą sumokėti šią sumą.

„World Athletics“ gali patvirtinti, kad šiandien gavo lėšas dviem VFLA neįvykdytiems mokėjimams padengti“, – sakoma organizacijos pranešime.

Rusijos sporto ministerija skyrė lėšų VFLA, federacijai pareiškus, kad neišgali sumokėti tokios sumos. Trečiadienį ministerija pareiškė, kad ji VFLA skyrė „vienkartinę subsidiją sporto plėtrai, taip pat padengti dalį skolos „World Athletics“, tačiau nenurodė, kiek pinigų pervedė.

Kai Rusija praleido liepos 1-osios terminą, „World Athletics“ pratęsė „patvirtintų neutralių atletų“ programos įšaldymą. Ta programa leidžia švariems rusų sportininkams dalyvauti tarptautinėse varžybose su neutralia vėliava.

„World Athletics“ taip pat reikalauja, kad VFLA pateiktų išsamų planą dėl federacijos reabilitacijos iki rugpjūčio 31 dienos, taip pat pasižadėtų imtis papildomų kovos su dopingu priemonių bei valdymo reformų.

VFLA dėl dopingo yra suspenduota nuo 2015 metų, o jos atletams buvo uždrausta dalyvauti 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų