Jasikonis laimėjo pasaulio motokroso čempionato lenktynes

Trečiadienis – istorinė diena Lietuvos motokrosui. Geriausias šalies lenktynininkas Arminas Jasikonis pasaulio čempionato etape Latvijoje finišavo pirmas! Iki šiol nė vienas lietuvis to nebuvo padaręs.

Antrose trečiadienio lenktynėse elitinėje „MXGP“ klasėje A.Jasikonis 17 ratų nuvažiavo per kiek daugiau nei 34 min. „Husqvarna“ komandos narys kiek daugiau nei sekunde aplenkė šveicarą Jeremy Seewerį („Yamaha“) ir apie 2 sek. – olandą Jeffrey Herlingsą („KTM“).

Dramatiškose antrose lenktynėse A.Jasikonis aplenkė A.Cairoli, įsitaisė antroje vietoje ir važiavo už J.Herlingso. Netoliese buvo ir A.Cairoli, o prie jų netrukus prisijungė J.Seeweris. Likus 2 ratams J.Herlingsas krito nuo motociklo, o netrukus toje pačioje vietoje suklydo ir A.Cairoli. Tai leido A.Jasikoniui tapti lyderiu. Lietuvis nekartojo varžovų klaidų, atlaikė J.Seewerio spaudimą ir iškovojo istorinę pergalę.

Įspūdingas lietuvio pasirodymas – ne atsitiktinumas. A.Jasikonis Rygoje laimėjo ir „pole“ poziciją, o tarp favoritų buvo priskiriamas ir pirmosiose lenktynėse. Tik tą kartą lietuviui prastai susiklostė startas, jis susidūrė su varžovais prieš pirmąjį posūkį ir nukrito į autsaiderių gretas. Per likusią lenktynių distanciją A.Jasikonis pakilo iki 8-os vietos ir dar nuvažiavo greičiausią lenktynių ratą. Tas lenktynes laimėjo italas Antonio Cairoli („KTM“), aplenkęs prancūzą Romainą Febvre („Kawasaki“) ir J.Herlingsą.

Bendroje pasaulio čempionato įskaitoje A.Jasikonis su 121 tšk. pakilo jau į ketvirtą vietą. Lietuvį lenkia tik J.Herlingsas (170), slovėnas Timas Gajseris (142) ir A.Cairoli (129).

Penktasis sezono etapas jau rugpjūčio 16 d. vėl vyks Latvijoje, tad tai bus dar viena proga A.Jasikoniui sužibėti.