Amerikietiškojo futbolo komanda atsisako kontraversiško pavadinimo

Amerikietiško futbolo (NFL) lygos Vašingtono „Redskins“ klubas nutarė atsisakyti dabartinio komandos pavadinimo po kritikos lavinos.

Vašingtono „Redskins“ atributika. (nuotr. SCANPIX)

Kaip skelbia BBC, kartu su pavadinimu komanda atsisakys ir logotipo, kuriame pavaizduotas indėnų kilmės žmogus su plunksnomis.

„Pranešame, kad, atlikę analizę, atsisakome „Redskins“ pavadinimo ir logotipo. Visi dirbame tam, kad sugalvotume naują pavadinimą kuo greičiau ir komandos įvaizdį, kurie įprasmintų mūsų išdidžią ir tradicijomis pasižyminčią organizaciją bei įkvėptų mūsų rėmėjus, sirgalius ir bendruomenę artimiausiems 100 metų“, – teigiama komandos pranešime.

Klubas tokiu pavadinimu buvo įkurtas 1933 metais, tačiau pastaruoju metu sulaukdavo vis daugiau kritikos dėl galima įžeidžiančio ir netinkamo pavadinimo. Ypač situacija paaštrėjo po George'o Floydo žūties Jungtinėse Amerikos Valstijose, kai kilo masiniai protestai dėl rasinės nelygybės.

Komandos vadovą Daną Snyderį imtis priemonių ir pakeisti pavadinimą spaudė ir didieji klubo rėmėjai „FedEx“,  „Nike“,  „Pepsi“ ir kiti.

„FedEx“, „Amazon“, „Target“ netgi nustojo pardavinėti klubo produkciją su „Redskins“ pavadinimu.

Komanda naująjį pavadinimą turi išsirinki iki rugsėjo, kai turėtų prasidėti naujasis NFL sezonas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų