Penktadienį Liuksemburge startavo 2021 m. pasaulio vyrų rankinio čempionato atrankos Europos zonos pirmojo etapo pirmosios grupės kovos. Lietuvos rinktinė pirmajame ture užtikrintai 36:25 (18:12) susitvarkė su Farerų salų rankininkais.

Farerų salų rinktinė tik keletą pirmųjų minučių atsakydavo į lietuvių įvarčius, kol mūsiškiai kiek atitrūko ir susikrovė 2-3 įvarčių pranašumą. Tokią persvarą lietuviai turėjo beveik iki pirmojo kėlinio pabaigos (15:12), kai pelnė 3 įvarčius be atsako ir į rūbinę išėjo susikrovę rekordinį pranašumą (18:12).

Galingą žaidimą lietuviai tęsė ir antrojo kėlinio pradžioje. Po dar vieno spurto mūsiškių persvara pasiekė 9 įvarčių atžymą (23:14). Vėliau situacija kiek stabilizavosi, bet laikas bėgo ir lietuviai ramiai artėjo prie pergalės.

Lietuva: Aidenas Malašinskas 5 įvarčiai, Valdas Drabavičius 5, Jonas Truchanovičius 4, Mindaugas Tarcijonas 4, Gerdas Babarskas 4, Mindaugas Dumčius 3, Skirmantas Plėta 3, Žanas Gabrielius Virbauskas 2, Gytis Šmantauskas 2, Lukas Simėnas 2, Benas Butkus 1, Mindaugas Urbonas 1.

Farerų salų rinktinėje išsiskyrė Niclasas Selvigas (6 įvarčiai) ir Peteris Kroghas (5).

Lietuviai buvo vadinami neabejotinais poros favoritais. Farerų salų rinktinė tokio lygio dažniausiai lieka be pergalių, nors kartas nuo karto „patampo“ nervus varžovams. 2018 m. spalio mėnesį Europos čempionato atrankos rungtynėse išvykoje Farerų salos sugebėjo atimti tašką iš Juodkalnijos ir sužaidė lygiosiomis – 24:24.

Lietuviai į Liuksemburgą išvyko su vieninteliu tikslu – tapti grupės nugalėtojais. Be Lietuvos, Farerų salų ir Liuksemburgo rinktinių šioje grupėje dar žais slovakai. Tik grupės nugalėtojai pateks į kitą atrankos etapą. Šeštadienį lietuviai žais su Liuksemburgu, o sekmadienį susitiks su Slovakija.