35
Rungtynių akimirkos (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė toliau skaičiuos metus be pergalių – Valdo Urbono auklėtiniai subyrėjo per septynias antrojo kėlinio pradžios minutes ir patyrė nesėkmę atrankoje į kitų metų Europos čempionatą. Vienintelė paguoda – gražus Donato Kazlausko įvartis ir kova iki galo.

35

B grupės rungtynėse Vilniuje Lietuva 1:2 (0:0) nusileido Serbijai.

Tai buvo jau šeštasis pralaimėjimas per septynis atrankos mačus. Su vienu tašku lietuviai yra absoliutūs grupės autsaideriai. Serbija, kuri yra sužaidusi rungtynėmis mažiau, turi 10 taškų ir tik tašku atsilieka nuo antroje vietoje, kuri garantuoja patekimą į pirmenybes, esančios Portugalijos.

Lietuvos rinktinė paskutinį kartą pergalę oficialiose rungtynėse pasiekė dar 2016 metų spalio 11 d., kai 2:0 nugalėjo Maltą.

Įvarčiai taip pat retas įvykis mūsiškiams. Tai buvo vos penktasis tikslus smūgis atrankoje, kai praleista 19.

Pirmąjį mačą Serbijoje lietuviai buvo pralaimėję 1:4.

Susitikimas Vilniuje iš karto prasidėjo svečių pavojingomis atakomis, bet Lietuvai pavyko stabilizuoti padėtį ir sužaisti vieną geresnių kėlinių per pastarąjį laikotarpį, net surengiant kelias pavojingesnes atakas su tikslesniais perdavimais į baudos aikštelę ir smūgiais į vartų plotą.

Tačiau viskas stojo į savo vietas vos per pirmas septynias antro kėlinio minutes, kai Serbija surengė dvi pavyzdines atakas kraštu, kurių smaigalyje atsidurdavęs Aleksandras Mitrovičius turėdavo tik nukreipti kamuolį į vartus iš vieno-dviejų metrų atstumo ir tą darė užtikrintai.

Taip vienas po kito įvarčiai krito 49 ir 53 min.

Tiesa, lietuviai nepasidavė ir 79 min. rezultatą sušvelnino po keitimo pasirodęs Donatas Kazlauskas, kuris individualių pastangų dėka žaibiškai įsiveržė į baudos aikštelę, suklaidino varžovą ir gražiu smūgiu pasiuntė kamuolį į varžovų vartus, nepalikdamas šansų vartininkui.

Jau per pridėtą laiką lietuviai vos neišlygino rezultato, kai po perdavimo į baudos aikštelę kamuolio link kojas kišo keli žaidėjai, o kamuolys praskrido šalia vartų.

Atrankos ciklą mūsiškiai pabaigs lapkričio 14 d. išvykos rungtynėmis prieš Portugaliją.