Adomaičio era baigėsi: prisiminė sunkų sprendimą ir pokalbį su šeima

Emocionalus atsisveikinimas su Kinija ir pasaulio čempionatu apkarintas antausiu Lietuvių komandai. Paskutinėse rungtynėse Lietuvos krepšininkai atidavė duoklę savo sirgaliams, nugalėjo Dominikos Respubliką. Patys krepšininkai labiausiai dėkoja būtent už jų palaikymą, pasidalijo mintimis dėl trenerio pasitraukimo. Tuo tarpu pats rinktinės vairą paliekantis Dainius Adomaitis gavo FIBA antausį už emocijų protūkį. TV3 žiniomis, jis turės sumokėti penkiaženklę piniginę baudą.

Paskutinės rungtynės Lietuvai pasaulio krepšinio čempionate lemia nedaug- mūšis vyksta dėl garbės. Mūsiškiai didžiąją rungtynių dalį išlaiko dviženklį pranašumą ir nė karto neleidžia Dominikos Respublikai veržtis į priekį. 

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nerealūs sirgaliai Nandzinge: palaikė sunkiu metu iš visų jėgų

Lietuvos krepšinio galiūnai atidavė duoklę savo sirgaliams. Be priekaištų patiesė varžovus rezultatu 74:55. Krepšininkai iškart po sirenos atiduoti paskutinę pagarbą Lietuvos sirgaliams. Tačiau ši pergalė toli gražu nepraskaidrino rinktinės žygio šių metų pasaulio čempionate.

Kinijoje Lietuvos rinktinė pasirodė prasčiausiai per visą savo dalyvavimo istoriją. Iki tol žemiausia mūsiškių užimta vieta buvo 7-oji – prieš 13 ir 21-erius metus vykusiose planetos pirmenybėse.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuva – Dominikos Respublika akimirkos

Negana to, paskutinį kartą Lietuvos rinktinei šiose rungtynėse vadovavęs strategas Dainius Adomaitis dar prieš mačą sulaukė nemalonių žinių iš tarptautinės krepšinio federacijos. FIBA už emocijų protrūkį jam skyrė piniginę baudą ir dar uždraudė atskleisti kokio ji dydžio. O TV3 žiniomis, ji siekia penkiaženklę sumą.

REKLAMA

„Nežinau ar galiu sakyti, žinau, kad taip. Oficialiai atsiųstas raštas, kad už spaudos konferenciją gaunu baudą“, – sako rinktinės treneris Dainius Adomaitis. 

Dainiaus Adomaičio era rinktinėje baigta. Nors per trejus jo vadovavimo metus rinktinė demonstravo solidų žaidimą, nepavyko iškovoti medalių nei prieš dvejus metus vykusiame Europos čempionate, nei čia, Kinijoje. Treneris neslepia, kad darbas Lietuvos rinktinėje buvo išties buvo nelengvas, bet jei galėtų laiką grąžinti atgal, vis tiek būtų pasiryžęs šiam iššūkiui.

„Manau, kad tiek negatyvo per savo gyvenimą dar neturėjau. Mano pirmas klausimas buvo prieš priimant sprendimą šeimoje: aš susisodinau dukras, žmoną ir klausiau: ar jūs pasiruošę tam? Nes to š*** bus labai daug“, – pasakoja D. Adomaitis.

Tuo tarpu patys krepšininkai šią žinią priėmė dvejopai.

„Man asmeniškai tai buvo labai netikėtas. Nors iš tikrųjų apie tai dar net nekalbėjome irgi sužinojome daugiausiai iš žurnalistų“, – teigia krepšininkas Jonas Mačiulis

„Aišku, gali nujausti po čempionato, kad kaip pats jis paskui pakomentavo, kad rezultatas Lietuvai toks – prastas. Normalu, keičiasi tie treneriai juk. Nebuvo kažkokia labai didelė staigmena“, – mano krepšininkas Mantas Kalnietis. 

„Nustebino. Vėlgi, sakau. Nieko negali pakeisti. Bet padaryta kas padaryta, dabar žiūrime į priekį“, – kalbėjo krepšininkas Jonas Valančiūnas

O sirgalius pozityvus paskutinis čempionato akordas bent kiek pradžiugino. Daugelis neslepia, vis jaučia kartėlį dėl teisėjų klaidos rungtynėse su prancūzais, ir nepaisant prasčiausio rezultato istorijoje rintinės žaidimą vertina teigiamai:

REKLAMA

„Geros, labai geros, mes už Lietuvą!“

„Šešioliktukas nėra ta vieta, dėl kurios mes kovojame. Ypač, kai tų rezultatų nepavyksta pasiekti dėl apmaudžių teisėjų klaidų.“

„Neblogas pasirodymas. Aišku, vieta netenkina. Prieš pat čempionatą jau sakiau, kad bus problemų su teisėjavimu.“

„Mūsų šaliai būti tarp 16 geriausių yra neblogai, bet tai ne mūsų tikslas.“

„Šiaip gerai atrodo komanda ir daug tikėjomės. Aišku, ten tos kelios sekundės. Kol buvo viskas nuo nulio. Tie sprendimai skaudūs, iš tikrųjų, nemalonu.“

„Laimėti visada yra smagu. Rinktinė žaidė tikrai gerai. Tiesiog taip burtai sukrito.“

Ištikimoji sirgalių minia išties džiugino ir motyvavo pačią Lietuvos rinktinę. Patys krepšininkai juos vadino varomuoju varikliuku, tačiau gailisi sutrumpinę ir jų kelionę paskui Lietuvos rinktinę Kinijoje.


Rašyti komentarą...
D
DANUTE
2019-09-09 21:32:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveiki,
Aš manyčiau nereikia daryti iš to tragedijos.Labai daug susirinko gerų komandų, kurių lyderiai dauguma žaidžia NBA. Nereikia smerkti ir trenerio,neviskas priklauso nuo jo.Lietuvos komanda ir taip yra garsi,Visi stengėsi yra kaip yra. Reikia gerbti ir trenerį ir žaidėjus,o rungtynes turėjo peržaisti, nes jei pripažino klaida, reiškia yra netvarka su organizacija..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų