Karjeros nežinomybės ir konkurencijos nebijantis Žygis ateitį mato užsienyje

Jeigu kas nors dar prieš pusmetį būtų pasakęs, kad po sunkios traumos į aikštę grįžęs Žygimantas Janavičius taps dominuojančia jėga Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), o vasarą prisijungs prie nacionalinės rinktinės, turbūt į tai kiek nepatikliai būtų pažiūrėjęs ir pats 30-metis įžaidėjas.

Pirmoji Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės treniruotė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
77

Po kryžminių kelio raiščių plyšimo atsigavęs gynėjas LKL su Prienų „Skycop“ marškinėliais spėjo sužaisti 23-ejas rungtynes, fiksuoti 13,7 taško ir 5,3 rezultatyvaus perdavimo vidurkius.

Toks pasirodymas jam garantavo vietą tarp 18-os krepšininkų, kandidatuojančių į galutinį Lietuvos rinktinės dvyliktuką, kuris šį pirmadienį susirinko Palangoje bei pradėjo pasirengimą pasaulio taurės varžyboms Kinijoje.

Tiesa, rinktinės treneris Dainius Adomaitis spėjo Ž.Janavičių išmėginti ir atrankos varžybose, kur jis sužaidė ketverias rungtynes. Sėkmingiausios jų susiklostė prieš Italiją, kuriose įžaidėjas pelnė 6 taškus ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

(77 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pirmoji Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės treniruotė

„Jau praėjusio atrankų lango metu visi kalbėjo, kad esu po traumos. Dabar jau norėčiau ją pamiršti, kas buvo, tas buvo. Esu po asmeniškai neblogo sezono, jau norėčiau tą traumą palikti. Ją palikau už nugaros, esu pasiruošęs darbui.

Daug kas netikėjo, gal ir pats netikėjau, kad taip gali būti. Darbas ir noras kartais duoda vaisių. Asmeniškai sezonas pateisino lūkesčius, džiaugiuosi įvykdęs asmeninius tikslus. Patekau į simbolinį LKL penketą, esu tarp rinktinės vyrų. Džiugu, tuo neapsiriboju, norisi parodyti daugiau, kad galiu žaisti aukštesniame lygyje“, – tv3.lt teigė Ž.Janavičius.

REKLAMA

Palangoje įžaidėjas turės kovoti su rimtais konkurentais, kuriuos vadina ir draugais – Mantu Kalniečiu bei Luku Lekavičiumi.

Palangoje renkasi Lietuvos krepšinio rinktinė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

„Neatvažiavau čia pabūti, atvažiavau pasiruošti čempionatui. Atvažiavau kovoti, padaryti tai, ko iš manęs reikalaujama. O konkurentai ir draugai tikrai stiprūs“, – nusišypsojo patyręs krepšininkas.

Jeigu šios konkurencinės kovos galvos skausmu vadinti negalima, tai faktas, kad yra vienas iš trijų darbo dar kitam sezonui neturinčių rinktinės kandidatų, kiek neramina Ž.Janavičių. Tokioje pačioje situacijoje yra ir Adas Juškevičius su M.Kalniečiu.

Kalbėdamas apie šią situaciją, Ž.Janavičius prisimena 2014-ųjų vasarą, kai pretendavo į rinktinę turėdamas klubą. Pasiruošimo metu jam skilo delnakaulis ir Vokietijos „New Yorker Phantoms“ ekipa nusprendė jį atleisti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų