Jei tridienė karštinė pasikartoja

Mano pusantrų metų dukrytė jau yra sirgusi tridiene karštine. Tuomet šeimos gydytoja patikino, kad ši liga nebepasikartos. Tačiau dabar vėl diagnozuota tridienė karštinė. Bėrimas buvo labai nežymus. Norėčiau sužinoti, kodėl mums pasikartojo liga, kuriai turėjome įgyti imunitetą? Ar galima užkirsti kelią šiai ligai, kad vaikas daugiau ja nebesirgtų? Emilija, 30 m.

Apie devyniasdešimt procentų naujagimių kraujyje turi iš mamos gautų antikūnų, saugančių nuo tridienės karštligės sukeliančių virusų. Todėl kūdikiai šiai ligai atsparūs. Vėliau šis imunitetas pradeda nykti ir formuojasi savitas vaiko imunitetas. Tridienę karštinę sukelia šeštojo ir septintojo tipo žmogaus herpes virusai, plintantys oro-lašeliniu ir fekaliniu būdu. Pirmuoju atveju maži skysčio lašeliai patenka į aplinką žmogui čiaudint, kosint, kalbant, juokiantis. Antruoju – nenusiplovus rankų pasinaudojus tualetu. Pagrindinis tridienės karštinės simptomas – tris dienas, kartais iki savaitės trunkantis karščiavimas iki 39 °C ir daugiau. Gali pasireikšti ir viršutinių kvėpavimo takų infekcija: sloga, ryklės paraudimas, kosulys. Krintant temperatūrai, pradeda berti liemens sritį arba visą kūną. Bėrimas smulkus, rožinis. Jis gali praeiti po kelių valandų ar po kelių dienų. Tridienei karštinei specialaus gydymo dažniausiai nereikia. Bėrimas išnyksta savaime. Svarbiausia šios ligos metu – karščiuojančiam vaikui numušti temperatūrą, nes gali kilti traukulių pavojus. Tam tinkami paracetamolio, ibuprofeno preparatai (žvakutės ar sirupai). Būtina, jog vaikas gertų daug skysčių. Išbertų vietų tepti nereikia, nes bėrimas yra kraujagyslinis. O paraudusių kraujagyslių neįmanoma patepti. Karščiuojantį vaiką visuomet turėtų apžiūrėti pediatras, kad atmestų panašiai pasireiškiančias daug rimtesnes ligas. Atsako specialistė Karoliniškių poliklinikos Vaikų ligų skyriaus vedėja Živilė Mikalauskienė:

- Tridienė karštinė – virusinė liga. Taip jau nebūna, kad vieną kartą persirgęs daugiau nebesergi. Vaikui prevenciškai labai svarbi rankų ir žaislų higiena. Sergantys mažieji neturėtų liesti žaislų, kuriais žaidžia kiti. Paprastai šia liga serga vaikai nuo dešimties mėnesių iki trejų metų. Nuo dešimties mėnesių vaiko imunitetas formuojasi pats. Susiformuoja maždaug iki penkerių metų. Todėl vaikai yra jautresni, greičiau pasigauna tridienę karštinę sukeliančius herpes virusus. Jei patalpos nuolat vėdinamos, laikomasi būtinų higienos reikalavimų, tikimybė, kad vaikas susirgs tridienė karštine bus kur kas mažesnė. Taip pat svarbią reikšmę turi ir grūdinimas. Vaiką reikia nešti į lauką, kad priprastų prie vėsesnio oro.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų