Japonijos gynybos agentūra pirmadienį (10.20) pranešė turinti nepaneigiamos informacijos, kad Šiaurės Korėja paleido "žemė-laivas" tipo artimojo nuotolio raketą. Vėliau šį pranešimą patvirtino ir Pietų Korėjos gynybos ministerija, pažymėdama, kad raketa paleista per KLDR armijos karinius mokymus.
"Matyt, ši raketa buvo paleista per planuotus karinius mokymus", - sakė Pietų Korėjos armijos jungtinio štabų vadų komiteto atstovas. Pasak jo, KLDR buvo surengusi tokius karinius mokymus du ar tris kartus.
Japonijos karinės žinybos atstovas sakė, kad, remiantis turima informacija, raketa buvo paleista iš įrenginio Šiaurės Korėjos rytinėje pakrantėje pirmadienį vidudienį.
Visuomeninis transliuotojas NHK pranešė, kad raketa gali būti vienas Kinijos raketų "Silkworm", kurias KLDR paleido šių metų vasarį ar kovą ir kurių veikimo spindulys yra apie 100 kilometrų, modelių.
1998 metais Šiaurės Korėja sukrėtė pasaulio visuomenę, paskelbusi, kad paleido balistinę raketą "Taepodong", kuri praskriejo virš Japonijos Honšiū salos ir nukrito į jūrą.
Šiuo metu pasaulio valstybių lyderiai mėgina sureguliuoti krizę dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos.
KLDR praėjusį ketvirtadienį pareiškė, kad pasiryžusi "tinkamu laiku" pademonstruoti branduolinę atgrasymo priemonę. Šį pareiškimą skeptiškai įvertino Pietų Korėja, o JAV pareiškė, kad neišgirdo nieko nauja dar viename "išpūstame" Pchenjano pareiškime.
Branduolinė krizė Korėjos pusiasalyje kilo 2002 metų pradžioje, kai KLDR paskelbė atnaujinanti branduolinių objektų darbą ir pasitraukianti iš Branduolinio ginklo neplatinimo sutarties.
Šių metų rugpjūtį dėl šios problemos buvo surengtas pirmasis derybų ratas, kuriame dalyvavo KLDR, Pietų Korėja, Kinija, Rusija, JAV ir Japonija. Tačiau šalys negalėjo pasiekti kokio nors susitarimo.
"Reuters"-BNS