Seimo nario liberalo demokrato Vlado Žalnerausko mandatui iškilo reali grėsmė - jam gali būti iškelta baudžiamoji byla, teigia dienraštis "Respublika". Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) prašymu Generalinė prokuratūra turėtų ištirti, ar Liberaldemokratų frakcijos narys Vladas Žalnerauskas nepažeidė įstatymų rūpindamasis Klaipėdoje į incidentą su policija įsivėlusiais partijos kolegomis.
Pasak dienraščio, pirmadienį šio parlamentaro mėginimus padėti partijos bičiuliams svarstę Seimo etikos sargai pasiūlė Generalinei prokuratūrai apsispręsti, ar ji kels V. Žalnerauskui baudžiamąją bylą.
Sausio 5-ąją du Klaipėdos liberalai demokratai - Tomas Bielinskas ir Dmitrijus Lopatinas - įsipainiojo į skandalingą istoriją.
Vadinamosios prezidentinės partijos narius buvo sulaikę policijos pareigūnai, įtarę, kad šie asmenys vairavo automobilį išgėrę. Teigta, kad politikai nepakluso pareigūnų reikalavimams, priešinosi mėginimams juos sulaikyti. Po incidento liberalai demokratai aiškino, kad juos sulaukę pareigūnai peržengė kompetencijos ribas ir pažeidė jų teises.
Tačiau dar didesnis triukšmas kilo paaiškėjus, kad šia istorija susidomėjo Seimo Liberaldemokratų frakcijos narys V. Žalnerauskas. Jis ant oficialaus Seimo nario blanko parašė raštą Klaipėdos miesto vyriausiajam komisarui ir pareikalavo detalių paaiškinimų dėl sausio 5-osios įvykių.
V. Žalnerauskas pareikalavo Klaipėdos VPK pateikti pačių įvairiausių pažymų, pažymėjimų ir sertifikatų, išduotų incidente dalyvavusiems pareigūnams, kopijas.
Seimo narį sudomino, ar šie policininkai baigė pirmosios medicinos pagalbos kursus, ar yra išlaikę įskaitas ir turi teisę vairuoti transporto priemones su specialiais garso ir šviesos signalais, ar turi įgaliojimą vykdyti Kelių eismo taisyklių priežiūrą. Politikas reikalavo ir informuoti jį apie tarnybinį tyrimą. Iš viso uostamiesčio policininkams parlamentaras pateikė 31 panašų klausimą.
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Aloyzas Sakalas, tuomet komentuodamas V. Žalnerausko veiksmus, pareiškė, kad už kišimąsi į policijos darbą politikui gali grėsti baudžiamoji atsakomybė.
Pasak dienraščio, pirmadienį paaiškėjo, kad prie tokios nuomonės linksta ir Seimo Etikos ir procedūrų komisija, vadovaujama socialdemokrato Algimanto Salamakino.
Tuo tarpu V. Žalnerauskas Seimo moralės sergėtojams aiškino nepadaręs jokio nusižengimo ir principingai vykdęs savo, kaip parlamentaro, pareigas.
Už kišimąsi į kvotėjų darbą Baudžiamajame kodekse numatoma baudžiamoji atsakomybė - pataisos darbai iki 2 metų arba bauda.
BNS