Ketvirtadienį vakare šaukiamas nenumatytas Seimo posėdis, tačiau jame neketinama svarstyti, ką daryti su Generalinės prokuratūros pateikta medžiaga apie galimą parlamentarų kyšininkavimą.
Ši medžiaga Seimo Pirmininkui Artūrui Paulauskui buvo perduota ketvirtadienį po pietų. Parlamento vadovas teigė prieš apsispręsdamas, ką daryti su gautais dokumentais, norįs juos perskaityti.
Pasak Seimo vicepirmininko Česlovo Juršėno, A. Paulauskas valdybos posėdyje pareiškė nespėsiantis perskaityti gautų dokumentų, todėl ketvirtadienį jų parlamentui neteiks.
Č. Juršėnas patikino, kad Seimo vadovas neatskleidė, ką ketina daryti su pareigūnų pateikta medžiaga, ir nesakė, kada žada ją pateikti kolegoms. "Aš matau kelias išeitis, bet kadangi neskaičiau medžiagos, negaliu jų siūlyti", - sakė Seimo vicepirmininkas.
Paklaustas, ar parlamentui apskritai verta toliau aiškintis galimų korupcijos atvejų aplinkybes, Č. Juršėnas pašmaikštavo: "Seimui ne pro šalį visada viską žinoti".
Anksčiau ketvirtadienį Seimo Pirmininkas teigė, kad medžiagą galima perduoti Operatyvinės veiklos tyrimo, Antikorupcijos arba Etikos ir procedūrų komisijai. Be to, Seimas gali sudaryti laikinąją tyrimo komisiją, kad ši išnagrinėtų pareigūnų nurodytus faktus.
Tokią komisiją gali sudaryti tik Seimas, kuris ketvirtadienį rengia paskutinį posėdį šioje sesijoje, todėl A. Paulauskas gautą medžiagą parlamentui turėtų pateikti tą pačią dieną.
Ketvirtadienį ketinama pradėti svarstyti Baudžiamojo proceso kodekso pataisą, kad kyšių ėmimu įtariami parlamentarai galėtų duoti parodymus pareigūnams, neprarasdami teisinio imuniteto.
Tačiau buvo gauta nemažai Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastabų, todėl Č. Juršėnas abejojo, ar pataisą būtų galima priimti ypatingos skubos tvarka.
Pasak Seimo vicepirmininko, nenumatytame posėdyje ketinama išnagrinėti klausimus, kurių nepavyko išnagrinėti ketvirtadienio eiliniuose plenariniuose posėdžiuose.
Parlamentas ketina pakeisti Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinąjį įstatymą. "Suinteresuoti asmenys ir Vyriausybė kritikavo, kad Seimas nepanaikina kai kurių apribojimų. Siūloma juos panaikinti arba įstatymą laikyti nustojusiu galios", - teigė Č. Juršėnas.
Anot jo, jei keičiant įstatymą būtų padaryta pertrauka, kaip siūlė opozicija, ji užsitęstų iki rugsėjį prasidėsiančios rudens sesijos.
Be to, ketinama pakeisti Seimo rinkimų įstatymo kai kuriuos straipsnius ir priimti nutarimą "Dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos sudėties", mat anksčiau ketvirtadienį buvo iškilę neaiškumų dėl balsavimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete.
Seimas taip pat ketina patvirtinti naują Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininką Julių Sabatauską.
Č. Juršėnas spėjo, kad rugsėjo 5 ar 6 dieną gali būti šaukiama neeilinė sesija, nes ir po nenumatyto posėdžio liks nepriimtų įstatymų projektų. Spėjama, kad kai kuriuos jau priimtus įstatymus vetuos Prezidentas Valdas Adamkus, todėl reikės apsvarstyti jo pasiūlymus.
Be to, V. Adamkus gali pareikšti norą pristatyti Seimui metinį pranešimą, kurio šiemet neskaitė nei buvęs valstybės vadovas Rolandas Paksas, nei laikinai šias pareigas ėjęs A. Paulauskas.