lrt

LRT (Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija)

 

Tai nacionalinė radijo ir televizijos transliuotoja Lietuvoje. Ji teikia žinių, informacijos, pramogų ir kultūros turinį per radijo ir televizijos kanalus. LRT veikia kaip viešas, nepriklausomas transliuotojas, kurio misija yra teikti objektyvų ir kokybišką turinį visuomenei.

Seimas linkęs pritarti iniciatyvai LRT skiriamas lėšas susieti su BVP augimu

Ketvirtadienį Seimas po svarstymo pritarė konservatoriaus Mindaugo Lingės siūlymui Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT) skiriamas lėšas iš šalies biudžeto susieti su bendrojo vidaus produkto (BVP) augimu. Už Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo pokyčius po svarstymo balsavo 56, susilaikė 35, prieš 6 parlamentarai. Tam, kad siūlymui būtų pritarta, parlamentas turės balsuoti dar vieną kartą. Siūlyme numatoma, kad už akcizus gautų pajamų dalis būtų skirta gynybai.
2024-07-11

Seimas svarstys dėl iniciatyvos LRT skiriamas lėšas susieti su BVP augimu

Ketvirtadienį Seimas svarstys dėl konservatoriaus Mindaugo Lingės siūlymo Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT) skiriamas lėšas iš šalies biudžeto susieti su bendrojo vidaus produkto (BVP) augimu. Siūlyme numatoma, kad už akcizus gautų pajamų dalis būtų skirta gynybai. Šiam projektui parlamentas po pateikimo yra pritaręs, jis buvo svarstomas, kaip vienas iš lydinčiųjų Valstybės gynybos fondo projektų.

LRT ir Telecentro ginče dėl paslaugų kainų arbitro vaidmens imasi Seimo nariai

Lietuvos radijo ir televizijos centrui (Telecentrui) ketinant beveik 60 proc. pabranginti paslaugas Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT), o pastarajai įstaigai nesutinkant su, anot jos, vienašališkai nustatytomis kainomis, Seimo Ekonomikos komitetas problemą žada aptarti su Kultūros komitetu ir pateikti siūlymus, kaip ją spręsti.

Seimo komitetas – už LRT finansavimo susiejimą su BVP

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pirmadienį pritarė jo pirmininko Mindaugo Lingės iniciatyvai keisti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) finansavimo modelį valstybės biudžeto asignavimus siejant su šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) augimu.  Tačiau neatsisakoma ir dabartinio modelio – ir toliau LRT būtų skiriama 1 proc. gyventojų pajamų mokesčio ir 1,3 proc. akcizų pajamų, bet šie asignavimai negalėtų augti sparčiau nei praėjusiais metais augo BVP.
2024-07-08

Lingei siūlant LRT finansavimą sieti su BVP, LRT vadovė siūlo modelio nekeisti

Parlamentiniai Biudžeto ir finansų bei Kultūros komitetai trečiadienį nebaigė svarstymų dėl Seime inicijuojamų Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) finansavimo pokyčių. Parlamentarai sutarė prie diskusijų stalo vėl susėsti gavus daugiau informacijos iš LRT ir Finansų ministerijos apie pokyčių įtaką nacionalinio transliuotojo finansams.

Garbačiauskaitė-Budrienė: LRT finansavimo ribojimas atsitiktiniais ekonominiais rodikliais prieštarauja Konstitucijai

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė sako, kad siūlymas LRT skiriamas lėšas iš šalies biudžeto susieti su bendrojo vidaus produkto augimu gali prieštarauti Konstitucijai. Anot jos, tokiomis iniciatyvomis yra griaunamas finansavimo modelis, kuris laikomas pavyzdiniu visoje Europoje.

Seimo komitetai rengia klausymus dėl siūlymo LRT skiriamas lėšas susieti su BVP augimu

Trečiadienį Seimo Biudžeto ir Kultūros komitetai rengia bendrus klausymus dėl konservatoriaus Mindaugo Lingės siūlymo Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT) skiriamas lėšas iš šalies biudžeto susieti su bendrojo vidaus produkto (BVP) augimu. Siūlyme numatoma, kad už akcizus gautų pajamų dalis būtų skirta gynybai. Šiam projektui parlamentas po pateikimo yra pritaręs, jis buvo svarstomas, kaip vienas iš lydinčiųjų Valstybės gynybos fondo projektų.
2024-06-26

Seimas svarstys, ar LRT finansavimą sieti su BVP augimu, kam skirti sutaupytas lėšas

Seimas spręs, ar pritarti parlamentinio Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko konservatoriaus Mindaugo Lingės iniciatyvai Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT) skiriamus asignavimus iš valstybės biudžeto sieti su šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) augimu, o dalį už akcizus gautų pajamų skirti gynybai.
2024-06-18

Keičiamas finansavimo modelis neturi kenkti visuomeninio transliuotojo misijai, sako LRT

Seime kilus iniciatyvai Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos LRT finansavimą sieti su šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) augimu, pats visuomeninis transliuotas įspėja, kad reikia įvertinti, ar naujas modelis nekenks jo misijai karo grėsmės akivaizdoje. „Suprantame ir pritariame, kad pagrindinis prioritetas šiandien Lietuvoje yra gynybos finansavimas, todėl logiška peržiūrėti įvairių organizacijų, ne tik LRT, finansavimą“, – rašoma BNS atsiųstoje LRT pozicijoje.
2024-06-17

Konservatorius siūlo LRT finansavimą sieti su BVP augimu, lėšas už akcizus skirti gynybai

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatorius Mindaugas Lingė siūlo Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT) skiriamus asignavimus iš valstybės biudžeto susieti su šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) augimu, o dalį už akcizus gautų pajamų skirti gynybai. Pagal penktadienį užregistruotą projektą, LRT skiriamų asignavimų dydis, palyginti su ankstesniais metais, negalėtų augti sparčiau nei praėjusiais metais kito šalies BVP to meto kainomis.
2024-06-14
REKLAMA
REKLAMA

Seimas apsisprendė: LRT generalinis direktorius bus skiriamas atviru balsavimu

Seimas ketvirtadienį pritarė įstatymo pataisoms, numatančioms, kad LRT generalinio direktoriaus rinkimuose balsams pasiskirsčius tolygiai rezultatą nulemtų Tarybos posėdžio pirmininko balsas. Numatoma, kad LRT generalinį direktorių viešo konkurso būdu 5 metams į pareigas skirtų ir atleistų Taryba atviru balsavimu. Už šiuos pasiūlymus balsavo 75 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė 23 parlamentarai.
2024-06-06

Paskelbtas konkursas LRT etikos kontrolieriaus pareigoms užimti

LRT taryba paskelbė viešą konkursą eiti etikos kontrolieriaus pareigas. Pretendentai dokumentus gali pateikti iki birželio 22 dienos.  Kaip nurodoma pranešime, pretenduoti į šias pareigas gali Lietuvos piliečiai, įgiję humanitarinių ar socialinių mokslų krypties magistro kvalifikacinį laipsnį arba jam prilygintą aukštojo mokslo kvalifikaciją, turintys ne mažesnę kaip 10 metų darbo pagal įgytą specialybę patirtį, būti nepriekaištingos reputacijos, kaip nustatyta Lietuvos Respublikos valstyb...
2024-05-29

LRT Komunikacijos ir rinkodaros departamentui vėl vadovaus Putnikienė

LRT Komunikacijos ir rinkodaros departamentui nuo pirmadienio vadovauja anksčiau šias pareigas jau ėjusi Rūta Putnikienė. Kaip pranešė nacionalinis transliuotojas, R. Putnikienė pakeis pastaruosius metus laikinai šias pareigas ėjusį Mantą Velykį, kuris nuo šiol vadovaus LRT Rinkodaros skyriui. R. Putnikienė LRT Komunikacijos ir rinkodaros departamento vadove dirbo nuo 2018 iki 2023 metų.
2024-05-28

LRT vadovams pridėjo po 14,5 tūkst. eurų: paaiškino, kodėl kiti darbuotojai tiek negavo

Pernai „Nacionalinis radijas ir televizija“ (LRT) savo direktorei Monikai Garbačiauskaitei-Budrienei prie algos pridėjo 22,4 tūkst. eurų, jos pavaduotojui Gyčiui Oganauskui – 16,9 tūks. eurų, o kiekvienam iš visų 8-ių jos vadovų – vidutiniškai po 14,5 tūkst. eurų. Tai rodo Registrų centre paskelbtos viešosios įstaigos 2023 m. metų finansinės ir veiklos ataskaitos. Sprendžiant iš jų, vadovams išmokėtos sumos augo sparčiau, nei visiems kitiems darbuotojams.
2024-05-28

Seimas linkęs pritarti pataisoms, numatančioms LRT generalinio direktoriaus skyrimo tvarkos pokyčius

Seimas antradienį po svarstymo pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma, kad LRT generalinio direktoriaus rinkimuose balsams pasiskirsčius tolygiai rezultatą nulemtų Tarybos posėdžio pirmininko balsas. Taip pat siekiama patikslinti, kad LRT generalinis direktorius viešo konkurso būdu 5 metams į pareigas skirtų ir atleistų Taryba atviru balsavimu. Už šį įstatymo projektą balsavo 60 Seimo nariai, prieš 4, susilaikė – 27 parlamentarai.

LRT neskundė teismo sprendimo Savukyno byloje, sumokėjo jam 6,4 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų

Lietuvos radijas ir televizija (LRT) neskundė teismo sprendimo, kuriuo buvo pripažinta, kad žurnalistas Virginijus Savukynas turėjo teisę kritikuoti teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolską, o LRT etikos kontrolierės sprendimas esą žurnalistas pažeidė LRT etikos kodeksą, paskelbtas negaliojančiu. „Teismo nutartis įsiteisėjo 2024 m. balandžio 23 dieną“, – Eltą informavo Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovas Giedrius Janonis.

Lietuvos smukimą spaudos indekse lemia politikų įtaka LRT tarybai, kliūtys dėl duomenų

Lietuvai pasauliniame žiniasklaidos laisvės indekse per metus nukritus šešiomis pozicijomis iki 13 vietos, ataskaitos autoriai ir žurnalistus vienijančių organizacijų vadovai sako, jog tai lemia politikų įtaka nacionalinio transliuotojo LRT tarybos sudėčiai, sudėtingas duomenų gavimo iš institucijų procesas.

Seimas linkęs pritarti siūlymui keisti balsavimo LRT direktoriaus rinkimuose tvarką

Seimas antradienį po pateikimo pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma, kad LRT generalinio direktoriaus rinkimuose balsams pasiskirsčius tolygiai rezultatą nulemtų Tarybos posėdžio pirmininko balsas. Už pasiūlymą balsavo 74 Seimo nariai, prieš – 5, susilaikė 20 parlamentarų.
2024-03-26

Seimui ketinama pasiūlyti keisti balsavimo LRT direktoriaus rinkimuose tvarką

Seimui antradienį ketinama pateikti įstatymo pataisas, kuriomis siūloma, kad LRT generalinio direktoriaus rinkimuose balsams pasiskirsčius tolygiai, rezultatą nulemtų Tarybos pirmininko balsas. „Praėjusį pavasarį matėme sutrikimą, kai LRT Taryba nesugebėjo išrinkti generalinio direktoriaus. (...) Tai aš siūlau, kad balsams pasiskirsčius po lygiai, rezultatą lemtų LRT Tarybos pirmininko balsas“, – Eltai teigė pataisų iniciatorius Liberalų sąjūdžio seniūnas Eugenijus Gentvilas.
2024-03-26

Teismas: Virginijus Savukynas turėjo teisę kritikuoti ministrę, LRT etikos kontrolierės sprendimas panaikintas

Vilniaus miesto apylinkės teismas negaliojančiu pripažino LRT etikos kontrolierės Dainos Elenos Andrikienės sprendimą, kuriuo buvo nuspręsta, kad žurnalistas Virginijus Savukynas, savo „Facebook“ paskyroje paskelbęs įrašą, kuriame kritikavo teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolską, pažeidė LRT etikos kodeksą ir pasiūlė visuomeniniam transliuotojui skirti nuobaudą.

LRT pastato architektūrinį konkursą laimėjo „Architektūros linija“, „Implmnt architects“ ir „Aketuri architektai“

LRT skelbia architektūrinio konkurso prizininkus – tris architektūrines idėjas, kurias išrinko specialiai sudaryta komisija. Patikrinus dalyvių kvalifikaciją ir atlikus kitas būtinas viešųjų pirkimų procedūras, skelbiama, kad pirmoji vieta atiteko projektui „6 Kiemai“, Lietuvos ir Suomijos UAB „Architektūros linija“. Antroji vieta atiteko projektui „8900MHz“, MB „Syrusas“ (veikia pavadinimu „Implmnt architects“), o trečioji vieta – projektui „Šviesa“, UAB „Aketuri architektai“. Prizines vietas...
2024-02-20

Geriausia naujos LRT būstinės architektūros idėja – „6 kiemai“

Geriausiu antrą kartą surengto Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) naujos būstinės architektūrinio konkurso projektu pripažintas „6 kiemai“, ketvirtadienį pranešė nacionalinis transliuotojas.

LRT etikos kontrolierė apie Savukyno įrašą socialiniame tinkle: matosi, kad jis yra Vėgėlės pusėje

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį ėmė nagrinėti civilinę bylą, kurioje žurnalistas Virginijus Savukynas ginčija jo atžvilgiu priimtą LRT etikos kontrolierės ir LRT tarybos sprendimą pripažinti jį pažeidus LRT etikos kodeksą.

Liūdna žinia: mirė garsus Lietuvos operatorius

Laidojimo Paslaugų Centras su giliu liūdesiu praneša, kad lapkričio 26 d. netekome ilgamečio televizijos operatoriaus Liongino Grigonio (1945–2023). „Lionginas Grigonis dažniausiai filmavo menines ir muzikines laidas bei dokumentinius filmus.
2023-11-28

LRT naujos būstinės konkurse pateiktos devynios architektūrinės idėjos

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) naujos būstinės konkurse pateiktos devynios architektūrinės idėjos. Kaip pirmadienį pranešė LRT, lapkričio 20 diena buvo paskutinė darbų pateikimo diena. Konkurso laimėtoją paskelbti žadama šiais metais. Komisija pateiktus darbus svarstys ir balsuos dėl geriausios architektūrinės idėjos gruodį vyksiančiame posėdyje.
2023-11-20

Ritos Miliūtės karjeroje – pokyčiai

Šiandien televizijos žiūrovai paskutinį kartą galės išvysti „Dienos temą“ vedamą Ritos Miliūtės. Nors žurnalistė palieka LRT TV naujienų tarnybą, tačiau kartu su žiūrovais ir toliau sveikinsis autorinėje laidoje „Langas į valdžią“. Ne vienerius metus LRT eteryje informacines ir aktualijų laidas vedusi R. Miliūtė traukiasi tik iš informacinių LRT laidų eterio – žiūrovai ir toliau galės stebėti jos ir Meškos vedamą „Langą į valdžią“, kuriame netrūksta kitokio bei kartais satyrinio ar sarkastiško ...

LRT generaline direktore perrinkta Monika Garbačiauskaitė-Budrienė

Nacionalinio transliuotojo LRT generaline direktore antradienį naujai kadencijai perrinkta Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, įstaigai vadovavaujanti nuo 2018 metų. Apie tai pranešė LRT tarybos pirmininkas Eugenijus Valatka. Ši LRT vadovo atranka buvo trečioji šiemet. Ankstesni konkursai baigdavosi lygiosiomis, M. Garbačiauskaitei-Budrienei ir komunikacijos specialistui Aisčiui Zabarauskui surinkdavus po pusę tarybos narių balsų. Šioje atrankoje A. Zabarauskas nedalyvavo.
2023-10-03

LRT taryba trečią kartą bando išrinkti įstaigos vadovą

Antradienį vyksta treti šiemet LRT generalinio direktoriaus rinkimai, juose varžosi trys kandidatai. Per pastaruosius du konkursus perrinkimo siekianti nacionalinio transliuotojo vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir komunikacijos specialistas Aistis Zabarauskas surinkdavo po vienodą LRT tarybos narių balsų skaičių, todėl direktorius nebuvo išrenkamas.

LRT taryba vėl bandys išrinkti generalinį direktorių

Nacionalinio transliuotojo LRT taryba antradienį trečią kartą šiemet bandys išrinkti įstaigos generalinį direktorių. Per pastaruosius du konkursus perrinkimo siekianti LRT vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir komunikacijos specialistas Aistis Zabarauskas surinkdavo po vienodą balsų skaičių, todėl direktorius nebuvo išrenkamas.
2023-10-03

LRT tarybai atmetus kandidatūrą, Andrulėnas žada „bylinėjimosi maratoną“

LRT tarybai antradienį atmetus Zenono Andrulėno kandidatūrą į nacionalinio transliuotojo vadovo pareigas, vyras teigia pusiaukelėje nesustosiantis ir žada bylinėjimosi maratoną. Trečiadienį savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbęs įrašą, Z. Andrulėnas teigė nesuprantąs tarybos išdėstytų motyvų dėl jo kandidatūros. „Gavau tokio turinio laišką, kurio negalima vadinti raštu ir kurio negalima objektyviai vertinti.
2023-09-27

LRT generalinio direktoriaus konkurse dalyvaus 3 kandidatai

LRT taryba antradienį pranešė, kad generalinio direktoriaus konkurse dalyvaus 3 kandidatai, ir paviešino jų pavardes. Dėl visuomeninio transliuotojo generalinio direktoriaus posto susirungs anksčiau LRT dirbęs Aldaras Stonys, dabartinė LRT vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir Vilniaus universiteto docentas Mantas Martišius. „Šiandien LRT taryba posėdžio metu atplėšė keturių kandidatų vokus ir atliko pateiktų dokumentų patikrą.
2023-09-26

LRT vadovo konkurse dalyvauja Stonys

LRT generalinio direktoriaus konkurse dalyvauja daugiau nei aštuonerius metus anksčiau nacionaliniame transliuotojuje dirbęs Aldaras Stonys. Pats A. Stonys BNS antradienį patvirtino praėjusią savaitę pristatęs dokumentus dalyvauti atrankoje. „Taip, pateikiau dokumentus“, – teigė jis. LRT taryba antradienį atplėš visų keturių dokumentus pateikusių kandidatų paraiškas ir įvertins jų tinkamumą.
Aktualijos 2023-09-26

Andrulėnas dalyvaus LRT vadovo konkurse

Nevyriausybinės organizacijos Nacionalinė švietimo taryba pirmininkas Zenonas Andrulėnas paskelbė dalyvausiantis LRT vadovo konkurse.  „Žodis telkti, reiškia ir vienyti. Šiai dienai LRT tai sunkiai sekasi, todėl ir pateikiau prašymą leisti dalyvauti konkurse eiti Viešosios įstaigos „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“ generalinio direktoriaus pareigas“, – sekmadienį savo „Facebook“ paskyroje rašė Z. Andrulėnas.
2023-09-24

LRT generalinio direktoriaus konkurse gautos 4 kandidatūros

Penktadienį baigiantis paraiškų teikimo terminui LRT generalinio vadovo konkurse, nacionaliniam transliuotojui pateiktos 4 kandidatūros. „Generalinio direktoriaus konkursui dokumentus pateikė 4 dalyviai.“, – Eltai penktadienį pranešė LRT atstovė žiniasklaidai Miglė Savickaitė.

LRT generalinio direktoriaus konkurse gautos 3 kandidatūros

Penktadienį baigiantis paraiškų teikimo terminui LRT generalinio vadovo konkurse, nacionaliniam transliuotojui pateiktos 3 kandidatūros. „Šiuo metu yra gauti 3 vokai“, – Eltai penktadienį sakė LRT atstovė žiniasklaidai Miglė Savickaitė. Viešai apie dalyvavimą trečią kartą šiemet rengiamame LRT generalinio direktoriaus rinkimų konkurse jau pranešė dabartinė nacionalinio transliuotojo vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir Vilniaus universiteto docentas Mantas Martišius.

Zabarauskas skelbia nedalyvausiantis LRT vadovo konkurse

Komunikacijos specialistas Aistis Zabarauskas penktadienį paskelbė nedalyvausiantis trečią kartą šiemet vyksiančiame nacionalinio transliuotojo LRT vadovo konkurse. „Konkurse trečią kartą nedalyvausiu“, – feisbuke rašė jis. A. Zabarauskas dvejuose iki šiol vykusiuose LRT generalinio direktoriaus rinkimuose su perrinkimo siekiančia vadove Monika Garbačiauskaite-Budriene surinkdavo po lygiai tarybos narių balsų, todėl nacionalinio transliuotojo vadovas vis nebuvo išrenkamas.
2023-09-22

Likus 3 dienoms iki LRT generalinio direktoriaus konkurso dokumentų teikimo pabaigos, oficialių kandidatų nėra

Likus trims dienoms iki LRT generalinio direktoriaus konkurso dokumentų teikimo termino pabaigos, kol kas nei vienas kandidatas savo kandidatūros oficialiai nepateikė. „Šiuo metu nei vienas kandidatas nepateikė dokumentų dalyvauti LRT generalinio direktoriaus konkurse“, – Eltai teigė LRT atstovė žiniasklaidai Miglė Savickaitė. Penktadienį, rugsėjo 22 d., baigiasi dokumentų teikimo terminas LRT generalinio direktoriaus pareigoms užimti.
2023-09-19

Eugenijus Valatka: LRT tarybos atsakomybės klausimas dėl nesėkmingų vadovo rinkimų – pagrįstas

Nacionalinio transliuotojo LRT tarybos pirmininkas Eugenijus Valatka sako, kad tarybai pagrįstai keliami klausimai dėl jos atsakomybės po nesėkmingų generalinio direktoriaus rinkimų. Kultūros ministrui Simonui Kairiui pareiškus, kad LRT taryba turėtų atsistatydinti, jeigu jai trečią kartą šiemet nepavyks išrinkti įstaigos vadovo, E. Valatka ragino sulaukti trečiojo konkurso rezultatų. „Visiškai pagrįstas klausimas dėl pačios tarybos atsakomybės.

Kairys kirto LRT: trečią kartą neišrinkus LRT vadovo, taryba turėtų atsistatydinti

Jei LRT tarybai nepavyktų trečią kartą paskirti nacionalinio transliuotojo LRT generalinio direktoriaus, ji turėtų prisiimti atsakomybę ir atsistatydinti, sako kultūros ministras Simonas Kairys. „Manau, kad LRT taryba tikrai jau išnaudojo laiką, visus limitus savo pareigai įvykdyti, ir tas atsakomybės prisiėmimas, manau, jau yra natūralus klausimas, jeigu dar ir trečią kartą nepavyktų paskirti vadovo“, – trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį BNS sakė politikas.

LRT taryba atmetė siūlymą atvirai balsuoti generalinio direktoriaus rinkimuose

Nacionalinio transliuotojo LRT taryba antradienį atmetė pasiūlymą, kad tarybos balsavimas įstaigos generalinio direktoriaus rinkimuose būtų viešas. Tokiu siūlymu siekta išeiti iš aklavietės prieš skelbiant trečiąjį šiemet vadovo konkursą. Per ankstesnius kartus rengiant atranką generalinis direktorius nebuvo išrinktas. Kandidatai Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir Aistis Zabarauskas abiejų konkursų metu surinko vienodą skaičių tarybos narių balsų.

LRT taryba spręs dėl direktoriaus rinkimų tvarkos, naujo konkurso paskelbimo

Nacionalinio transliuotojo LRT taryba posėdyje antradienį svarstys generalinio direktoriaus rinkimų tvarkos keitimą, naujo konkurso paskelbimą. „Posėdžio metu Taryba taip pat svarstys ir klausimą dėl LRT generalinio direktoriaus rinkimų aprašo pakeitimų ir naujo konkurso paskelbimo“, – BNS informavo LRT atstovė Miglė Savickaitė. Po birželio pabaigoje vykusio tarybos susitikimo nuspręsta, jog trečiasis generalinio direktoriaus konkursas vyks spalio 3 dieną.

Nomeda Marčėnaitė atsisveikina su LRT: „Niekada negali žinoti, kaip pasisuks likimas“

Laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė pranešė apie pokyčius – žiūrovai nebeišvys jos naujame LRT sezone, moteris palieka ilgametę darbovietę.  Šią žinią naujienų portalui tv3.lt patvirtino pati N. Marčėnaitė. Socialiniuose tinkluose ji taip pat pasidalijo žinute, kurioje paaiškino savo sprendimą.  „Ačiū, kad žiūrėjot, mieli žiūrovai“, arba kas kam sako ačiū.
110 2023-07-27

Paaiškėjo, kada LRT taryba dar kartą bandys išrinkti įstaigos vadovą

Nacionalinio transliuotojo LRT tarybai nepavykstant išrinkti įstaigos vadovo, trečiasis generalinio direktoriaus konkursas vyks spalio 3 dieną. Taryba antradienį paskelbė tokią konkurso datą, pranešė LRT. Konkursas bus skelbiamas rugpjūčio 23 dieną, pretendentai į vadovus nuo tada galės teikti paraiškas. Jų bus laukiama iki rugsėjo 22 dienos. Pranešime teigiama, kad dėl galimų konkurso aprašo pakeitimų bus apsispręsta prieš pat skelbiant konkursą, per tarybos posėdį rugpjūčio 22 dieną.

LRT taryba svarstys generalinio direktoriaus rinkimų tvarkos keitimą

Nacionalinio transliuotojo LRT taryba posėdyje antradienį svarstys generalinio direktoriaus rinkimų tvarkos keitimą. „Posėdžio metu bus svarstomas klausimas dėl naujo generalinio direktoriaus konkurso ir galimų pakeitimų šių pareigų tvarkos apraše“, – BNS informavo LRT atstovė Miglė Savickaitė. Posėdyje taip pat turėtų būti priimtas sprendimas dėl naujo įstaigos vadovo konkurso paskelbimo. Planuojama, kad šis galėtų vykti rugsėjį.
2023-06-20

Tarybos pirmininkas: LRT generalinis direktorius galėtų būti renkamas atviru balsavimu

Nacionalinio transliuotojo LRT generalinis direktorius galėtų būti renkamas organizuojant atvirą balsavimą, sako LRT tarybos pirmininkas Eugenijus Valatka. Jo teigimu, dukart nepavykus išrinkti LRT vadovo, nes balsai per slaptą balsavimą pasiskirstė po lygiai, taryba turi rasti mechanizmą, kad įstaigos vadovas būtų išrinktas.

Seimo Kultūros komitetas rengia pasitarimą dėl LRT vadovo rinkimų

Seimo Kultūros komitetas pirmadienį organizuoja pasitarimą dėl situacijos, susidariusios renkant nacionalinio transliuotojo LRT generalinį direktorių. Pasak komiteto pirmininko Vytauto Juozapaičio, norima išklausyti LRT tarybos narius ir juos delegavusių institucijų atstovų pozicijas, kaip reikėtų spręsti susidariusią situaciją, kai balsams pasiskirsčius po lygiai du kartus nepavyko išrinkti nacionalinio transliuotojo vadovo.

Čmilytė-Nielsen: nematyčiau poreikio vykstant vadovo rinkimams koreguoti LRT įstatymą

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako nematanti poreikio vykstant LRT generalinio direktoriaus rinkimams koreguoti įstatymą.  „Kiek man teko stebėti situaciją ir skaityti teisininkų komentarus, susidaro įspūdis, kad įstatyme yra numatyti įrankiai tokią situaciją išspręsti. Tai viskas yra tarybos ir tarybos pirmininko rankose“, – penktadienį LRT radijui sakė Seimo pirmininkė.
2023-06-09

Situaciją dėl nacionalinio transliuotojo vadovo Nausėda ragina spręsti LRT tarybą

Antrą kartą neišrinkus nacionalinio transliuotojo LRT vadovo, prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad situaciją turėtų spręsti pati LRT taryba. „Prezidentas mano, kad patinę situaciją turėtų išspręsti pati LRT taryba, kuri yra nepriklausomas aukščiausias LRT valdymo organas, atstovaujantis visuomenės interesams“, – ketvirtadienį BNS perduotame komentare sakė prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis.

Renkant LRT generalinį direktorių ministras ragina vertinti programas, o ne asmenis

Nacionalinio transliuotojo LRT tarybai du kartus nepavykus išrinkti įstaigos generalinio direktoriaus, kultūros ministras Simonas Kairys siūlo keisti kandidatų vertinimo tvarką. Jis dabartinį LRT generalinio direktoriaus rinkimų būdą pavadino archaišku.

Juozapaitis: pokyčius dėl generalinio direktoriaus rinkimų turi inicijuoti LRT taryba

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis sako, kad stringant nacionalinio transliuotojo vadovo rinkimams, pokyčius turi inicijuoti pati LRT taryba. „Pirmiausia, taryba turi pasiūlyti, ką mes, kaip Seimas, kaip įstatymų leidybos institucija, turime padaryti, kaip pakeisti įstatymą, kad išeitum iš šito patinės situacijos, – BNS trečiadienį sakė parlamentaras. – Taryba turi prisiimti pilną atsakomybę.
2023-06-07
Į viršų