• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Muzikos įrašų bendrovės pareiškė, kad kompaktinių plokštelių pardavimai dėl masinio piratavimo ir pasenusio verslo modelio šįmet sumažės 5-8 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Sunkią sektoriaus padėtį rodo trečiadienį nuskambėjęs trečios pagal dydį pasaulyje muzikos įrašų bendrovės "EMI Group" pareiškimas, kad pastebėtas nemažas nuosmukis itin svarbioje Japonijos rinkoje. Pasak Tarptautinės fonografinio sektoriaus federacijos (IFPI), pernai pasauliniai muzikos įrašų pardavimai sumenko 7 proc. - iki 32 mlrd. dolerių, arba 3 mlrd. vienetų. IFPI teigė, kad sektoriaus pardavimai dar sumažės keliais procentais.

REKLAMA

Muzikos įrašų bendrovės tvirtina, kad neteisėtas kompaktinių plokštelių kopijavimas ir keitimasis rinkmenomis prisidėjo prie jau trejus metus trunkančio pardavimų nuosmukio, kuris, kai kurių ekspertų manymu, gali tęstis ir ateinančius kelerius metus. "Kompaktinių plokštelių pardavimai šįmet nukris 5-8 proc.", - mano IFPI pirmininkas Jay Bermanas (Džėjus Bermanas).

REKLAMA
REKLAMA

Balandžio mėnesį pirmininkas teigė, kad pasauliniai kompaktinių plokštelių pardavimai turėtų nukristi mažiausiai 5 proc. ir tai būtų jau ketvirti nuosmukio metai.

IFPI, kurioje vienijasi ir nepriklausomos įrašų bendrovės, ir tokios milžinės kaip "Sony Music", "Warner Music", "Universal Music", EMI bei "Bertelsmann", pažadėjo šiais metais kovai su piratavimu dėti dar daugiau pastangų. Su šia neteisėta veikla bus kovojama visais frontais - pradedant lobistine veikla ir baigiant švietimo programomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Su teisėsaugininkais bendradarbiaujanti federacija IFPI padėjo išaiškinti ir sunaikinti keletą piratavimo tinklų bei perimti kontrabandines kompaktinių plokštelių siuntas Meksikoje, Filipinuose ir Liuksemburge. IFPI teigia 2002 metais padėjusi uždaryti 71 piratinių kompaktinių plokštelių gamyklą, kurių bendras metinis gamybos pajėgumas siekė 300 mln. vienetų.

REKLAMA

Federacija pranešė, kad pardavimai piratinėmis plokštelėmis 2002 metais išaugo 14 proc. iki 1,1 milijardo vienetų, šios prekybos vertė siekė 4,6 milijardo JAV dolerių.

IFPI yra sudariusi dešimties šalių, kuriose, jos manymu, galioja per švelnūs kovos su piratavimu įstatymai ir piratavimas yra paplitęs, sąrašą. Juodajame dešimtuke yra Kinija, Brazilija, Meksika, Paragvajus, Lenkija, Rusija, Ispanija, Taivanas, Tailandas ir Ukraina. IFPI duomenimis, Kinijoje piratinės yra net 90 proc. visų parduodamų kompaktinių plokštelių, o šios prekybos vertė viršija 350 mln. JAV dolerių.

REKLAMA

Per pastarąsias savaites kompanijos milžinės "AOL Time Warner" ir "Bertelsmann" tarėsi dėl "Warner Music" ir BMG muzikos įrašų verslo sujungimo. Sandoris gali įvykti per ateinančius mėnesius, mėnesio pradžioje pranešė kompanijoms artimi šaltiniai.

Muzikos įrašų kompanijos teigė, kad ypač svarbioje JAV rinkoje pardavimai per metus iki šiol mažėjo maždaug 8 proc. Vokietijoje ir Japonijoje, kurioje didžiausią rinkos dalį užima EMI ir jos konkurentė "Sony Music" - taip pat jaučiamas nuosmukis.

Tačiau EMI trečiadienį pareiškė atradusi nišą JAV, o kitose šalyse už Japonijos ribų antrąjį ketvirtį jos pardavimai padidėjo. Muzikos įrašų leidėjai taip pat džiaugėsi, kad neseniai populiarumą atgavo įrašų parduotuvė internete "Apple Computer Inc.".

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų