• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaistai nuo AIDS mirtingumą sumažino daugiau kaip 80 proc. ir dabar dauguma juos vartojančių pacientų gali tikėtis išgyventi daugiau kaip dešimtmetį ar dar ilgiau, penktadienį (10.17) pareiškė britų mokslininkai.

REKLAMA
REKLAMA

1997-aisiais gydymui nuo AIDS pradėjus naudoti vaistų derinius, žinomus ypač aktyvios antiretrovirusinės terapijos (YAAT) pavadinimu, paaiškėjo, kad AIDS nebūtinai reiškia nepakeičiamą mirties nuosprendį. Pradėjus platinti vaistus, mirtingumas netrukus nukrito perpus, o 2001-aisiais sumažėjo 80 proc.

REKLAMA

"Devyni iš dešimties (pacientų), nepaisant jų amžiaus, kai buvo infekuoti, gali tikėtis gyventi 10 metų. Dar neturime tarpinių rezultatų, tad tai gali būti ir 17 ar 20 metų - šiuo metu negalime teigti konkrečiai", - sakė Didžiosios Britanijos medicinos tyrimų tarybos gydytojas Kholoudas Porteris (Kolaudas Porteris).

REKLAMA
REKLAMA

Prieš išrandant YAAT išgyventi 10 metų galėjo tikėtis tik pusė AIDS ligonių. Jei jie buvo infekuoti būdami vyresni nei 40 metų - dar mažiau. Dabar vyresnis amžius kovojant su AIDS nebėra laikomas problema, nes YAAT yra vienodai veiksminga bet kokio amžiaus žmonėms.

Tačiau tyrimas, apie kurį rašoma medicinos žurnale "The Lancet", parodė, kad intraveniniu būdu leisdamiesi narkotikus infekuoti žmonės nuo AIDS mirti linkę keturis kartus labiau nei seksualiniu keliu apsikrėtusieji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip, anot K. Porterio, yra dėl to, kad pacientai, infekuoti intraveniniu būdu, rečiau tinkamai vartoja kartais labai sudėtingus vaistų nuo AIDS derinius. Be to, jie labiau linkę būti apsikrėtę ne tik AIDS, bet ir kitomis infekcijomis, ypač hepatitu C.

"Anksčiau amžiaus grupė buvo svarbi, dabar - ne. Anksčiau užsikrėtimo būdas ar rizikos grupė nebuvo svarbi, dabar yra", - agentūrai “Reuters” tvirtino K. Porteris.

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų