Panašu, kad Eurovizijos dainų konkursas, būdamas vienas iš svarbiausių popscenos renginių, niekaip negali apsieiti be vienokios ir kitokios tikro ar tariamo skandalo dozės. Štai ir dabar pareikšti vieši įtarinėjimai dėl šių metų konkurso nacionalinės atrankos, kuriuos paskelbė prodiuserinė kompanija “Cactus”.
Juose abejojama Eurovizijos dainų konkurso nacionalinės atrankos ketvirtojo turo rezultatais ir plėtojamos tam tikros sąmokslo teorijos bei pareiškiami netiesioginiai kaltinimai dėl manipuliavimo žiūrovų balsais ir nuomonėmis, rašoma LTV pranešime spaudai.
Pirmiausia tenka atsiriboti nuo tokių kaltinimų ir atsakingai pareikšti, kad nei Lietuvos televizija, nei konkrečiai LTV muzikos prodiuseris Jonas Vilimas nemanipuliuoja nei žiūrovų balsais, nei nuomonėmis, nei informacija. Pirma, tam neturi jokio intereso, antra, neturi ir tokių techninių galimybių. Taip pat nei LTV, nei J. Vilimas niekaip negali (net ir norėdami) sukontroliuoti, kas ir kam neoficialiai siuntinėja SMS žinutes su vienokiais ar kitokiais “girdėjimais”. Drauge tik tenka apgailestauti dėl tokių žinučių siuntėjų vaikiškumo ar kvailumo.
Kalbant apie balsavimo tvarką, tai manome, kad iš tiesų geriausia yra leisti spręsti patiems žiūrovams, ką jie norėtų matyti konkurso finale. Juo labiau kad Eurovizijos dainų konkursas yra populiarių dainų konkursas ir dėl to būtina atsižvelgti ne tik į įvairių komisijų, bet ir pačių klausytojų bei žiūrovų nuomonę. Todėl šiemet Lietuvos televizija ir nusprendė surengti nacionalinę atranką ir suteikti galimybę ne tik dalyvauti kuo didesniam atlikėjų skaičiui, bet ir patiems žiūrovams dalyvauti sprendžiant, kas šiemet atstovaus Lietuvai Eurovizijos dainų konkurse. Todėl ir buvo pasirinkta ši balsavimo tvarka, kuri, mūsų nuomone, yra pati operatyviausia.
Deja, tikrai negalime atsakyti už kiekvieno žiūrovo objektyvumą ar sąžiningumą. Galime tik apgailestauti, jei pasitaiko nesusipratimų. Kita vertus, neturime galimybių kontroliuoti ir vieno ar kito atlikėjo simpatikų ir fanų. Juk ne paslaptis, kad fanai visomis išgalėmis siekia, kad laimėtų jų mėgstama grupė ar atlikėjas. Jeigu jie susiburia ir skambina už savo numylėtinius, tai yra jų teisė.
Žinoma, galima apskritai atsisakyti telefoninio balsavimo, nors pastaruosius keletą metų tarptautinio Eurovizijos dainų konkurso rengėjai pirmenybę teikia būtent šiai balsavimo formai, o šių metų taisyklėse apskritai numatyta, kad konkurso nugalėtoją lems tiktai žiūrovų, skambinančių telefonu arba siunčiančių SMS žinutes, balsai. Tad nemanome, kad turėtume atsisakyti šio balsavimo ir sprendimo būdo. Pagaliau žiuri ar komisijai, jeigu būtų norima apsiriboti tik šia dainų ir atlikėjų atrankos forma, irgi ne visada pasiseka priimti patį geriausią sprendimą.
Vis dėlto siekiant kuo didesnio objektyvumo jau prieš rengiant 2004 m. Eurovizijos dainų konkurso nacionalinę atranką buvo nuspręsta, kad finaliniame koncerte nugalėtoją išrinks ir publika, ir komisija.
Baigiant belieka tik dar kartą apgailestauti dėl iškilusių nesusipratimų ir patikinti tiek visus savo žiūrovus, tiek Eurovizijos dainų konkurso dalyvius, kad Lietuvos televizija tikrai nemanipuliuoja ir nežaidžia nei balsavimo rezultatais, nei skambučiais, bet siekia pagal galimybes kuo greičiau pateikti turimą informaciją. Drauge Lietuvos televizija negali atsakyti už visų žiūrovų nuomones, tačiau tiki sveika Lietuvos žiūrovų ir klausytojų nuovoka bei sąžiningumu.
Pranešimą pasirašo Jonas Vilimas, LTV laidų prodiuseris.