• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos prokuratūra pirmadienį (05.12) pradėjo tirti kyšininkavimo skandalą, į kurį yra įsivėlęs vyriausybės pareigūnas. Tai jau antra korupcijos byla, susijusi su Lenkijos vyriausybe, galinti pakenkti kitą mėnesį numatomam referendumui dėl narystės Europos Sąjungoje (ES).

REKLAMA
REKLAMA

Varšuvos prokuroras Zbigniewas Jakulskis (Zbignevas Jakulskis) sakė, kad tarnyba ištirs "Rzeczpospolita" dienraščio pranešimą, kur teigiama, kad buvusio sveikatos apsaugos ministro Mariuszo Lapinskio (Mariušo Lapinskio) padėjėjas prašė kyšio iš didelės farmacijos įmonės.

REKLAMA

Stebėtojai teigia, kad skandalas gali dar labiau susilpninti kairiųjų vyriausybę, kurios populiarumas drastiškai sumažėjo prieš birželio 7-8 dieną įvyksiantį referendumą. Vyriausybės reitingai smuko iš dalies dėl ankstesnio korupcijos skandalo. Europos Komisija paragino Lenkiją daryti daugiau išgyvendinant korupciją prieš šaliai tampant ES nare 2004 metais.

REKLAMA
REKLAMA

Šis skandalas kilo parlamentui atliekant tyrimą dėl kaltinimų pareigūnams, susijusiems su ministro pirmininko Leszeko Millerio (Lešeko Milerio) vadovaujamu Demokratinės kairės aljansu. L. Milleris ir jo šalininkai neigė pažeidę įstatymus, kaip buvo pranešama "Gazeta Wyborcza" dienraštyje, kuris teigė, kad kino prodiuseris Demokratinės kairės aljanso pareigūnų vardu reikalavo 17,5 milijono dolerių kyšio iš dienraščio savininkų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybė teigia, kad smukę jos reitingai nesutrukdys referendumui dėl Lenkijos narystės ES, tačiau kai kurie stebėtojai ir politikai tuo abejoja. Eksministras M. Lapinskis "Rzeczpospolita" sakė netikintis, kad jo padėjėjas būtų kaltas. Prokuratūra turės per 30 dienų apsispręsti, ar kelti kaltinimus buvusio ministro patarėjui. Laikraštis neminėjo su skandalu susijusios farmacijos kompanijos pavadinimo.

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų