• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

- Aktyviai dalyvaujame ekspertų grupių veikloje, bendradarbiaujame su Specialiųjų tyrimų tarnyba. Turime šioje srityje dirbančių specialistų, kurie dalyvauja tarptautiniuose renginiuose, dalijasi informacija ir patirtimi.

REKLAMA
REKLAMA

- Korupcijos skandalai pastaruoju metu netyla, o galimos korupcijos atvejai dažnai lieka neįrodyti. Kaip vertinate kovą su korupcija?

REKLAMA

- Kova dar nėra baigta ir nemanau, kad jau laikas daryti apibendrinimus. Pripažįstu, kad problemų šioje srityje yra, ne visos kovos su korupcija galimybės išnaudojamos.

- Kaip reaguosite į Prezidento kritiką teismų atžvilgiu?

- Kiek leidžia galimybės ir teisės aktai privalau kelti klausimus, kuriuos pagrįstai iškėlė Prezidentas, nes koalicijos programoje įrašyta nuostata - didinti viešumą teisėtvarkos procese.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidento išreikštai nuomonei visiškai pritariu. Į jo minėtoms problemoms nagrinėti sudarytą darbo grupę delegavome gerus specialistus. Ketinu aktyviai domėtis, kaip jai sekasi dirbti, ir teiksiu visokeriopą pagalbą.

- Ar teismų ir teisėjų nepriklausomumas kartais netampa priedanga, leidžiančia nepaisyti valdžios ir visuomenės balso?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Pirmiausia, manau, neturėtume abejoti konstituciniu valdžių atskyrimo principu. Kaip teisininkas ir ilgametis akademinės bendruomenės narys, šį principą pripažįstu besąlygiškai. Kita vertus, galime diskutuoti dėl to, kaip tas principas įgyvendinamas. Labai vertinu ES senbuvių patirtį - ten teisminės valdžios nepriklausomumas įgyvendinamas šiek tiek kitaip nei Lietuvoje. Beje, teisingumo ministerijos, kaip vykdomosios valdžios dalis, ten turi daug daugiau galių.

REKLAMA

Lietuvoje užtikrinant teisminės valdžios nepriklausomumą, manau, norai buvo geri, siekiai - kilnūs, tačiau, matyt, tam nebuvo deramai pasirengta. Kartais susidaro įspūdis, kad, siekiant nepriklausomumo, pereinama prie uždarumo. Sieksiu, kad Prezidento iniciatyva sukurta darbo grupė šį klausimą įtrauktų į savo darbotvarkę.

REKLAMA

- Dažnai sakoma, kad teisminei valdžiai, teisininkų veiklai trūksta vidaus kontrolės. Nuo sovietmečio yra prigijusi "teisėjų klano" sąvoka. Ar įžvelgiate čia problemą?

- To "klano" požymių tikrai matau. Teisininkų ir medikų specialybėms būdinga tai, kad vaikai dažniausiai renkasi tėvų profesiją. Tačiau taip nutinka ir kitose srityse - jauno žmogaus stereotipai formuojasi šeimoje, bendraujant su tėvų aplinka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbu sukurti garantijas, kad iš provincijos studijuoti atvykstantiems jaunuoliams, neturintiems jiems padėti galinčių tėvų, būtų užtikrintos lygios galimybės renkantis studijų kryptį. Nenorėčiau vartoti žodžio "klanas", bet esu įsitikinęs, jog su protekcionizmu reikia kovoti. Svarbiausias kriterijus turi būti kompetencija, o ne senelių ir tėvų įtaka.

REKLAMA

Vis dėlto nereikėtų mestis į kitą kraštutinumą ir iš anksto blogai galvoti apie gerai besimokančius teisininkų vaikus. Teisės fakultete mokėsi mano brolis, dabar studijuoja sūnus. Manau, įmanoma išlikti objektyviems, diskretiškiems ir neproteguoti savo atžalų.

Jei kalbėsime apie sistemos savivaldą, tai noriu priminti, jog advokatai, notarai, teisėjai turi savo garbės teismus. Nors, manau, pribrendo poreikis, kad ne vien "klano" žmonės, kaip sakėte, dalyvautų garbės teismų veikloje. Galima būtų, nepažeidžiant nepriklausomumo ir savivaldos principų, įtraukti kitų profesijų bei visuomeninių organizacijų atstovus. Šis siekis įrašytas daugelio partijų programose, į jį palankiai žiūri dabartinė koalicinė vyriausybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų