Tėvynės Sąjunga sustabdė savo dalyvavimą derybose dėl "vaivorykštinės" koalicijos sudarymo, nematydama prasmės tokias derybas tęsti tol, kol socialdemokratai ir socialliberalai vykdo derybas su Darbo partija.
Mes derybas dėl "vaivorykštinės" koalicijos pradėjome iš esmės todėl, kad būtų sutarta dėl populistinės Darbo partijos neįleidimo į valdžią. Rinkimų kampanijos metu girdėdami socialdemokratų lyderių pareiškimus, mes manėme, kad Darbo partijos buvimo valdžioje žalingos valstybei pasekmės yra panašiai suvokiamos ir mūsų, ir socialdemokratų. Tačiau, pradėję derybas su Darbo partija, socialdemokratai ir socialliberalai akivaizdžiai parodė, kad jie skirtingai nei mes tokio tikslo, - neprileisti prie valdžios V.Uspaskicho partijos, - nebemato.
Derybose dėl "vaivorykštinės" koalicijos, kai dar tikėjome, kad jos gali sėkmingai pasibaigti, mes siekėme, kad koalicijoje visos partijos dalyvautų lygiavertiškumo ir lygiateisiškumo pagrindu. Socialdemokratai tuo tarpu siūlė savo dominavimo ir savo diktato variantą, lyg nebūtų įvykę rinkimų ir rinkėjai nebūtų pareiškę savo kitokios nei 2000 metais valios.
Tai buvo mums nepriimtina. Kaip vieną iš galimų variantų, užtikrinančių mūsų siekiamą lygiateisiškumą ir lygiavertiškumą, mes pasiūlėme kompromisinį ir subalansuotą "kryžminės rotacijos" variantą, kurio pradinę versiją dar prieš kelias savaites buvo pasiūlęs socialdemokratų derybininkas J. Bernatonis ir kuriam neformaliuose pokalbiuose buvo pritarę liberalų lyderiai. Būtume ieškoję ir kitokių variantų, kurie būtų užtikrinę mūsų siekiamą lygiavertiškumą.
Deja, derybų metu mūsų partneriai elgėsi iššaukiančiai ir ultimatyviai, atsisakydami, kaip mums atrodo, ir sutartų dalykų, ir lyg visą laiką ieškodami būdo, kaip nutraukti derybas, tačiau tuo apkaltindami Tėvynės Sąjungą.
Tėvynės Sąjunga nesiekia postų bet kokia kaina. Todėl, matydami, kad su "vaivorykštės" partneriais negalime sutarti dėl lygiateisiškumo, mes ir pasiūlėme jiems tartis be mūsų dėl socialdemokratų, socialliberalų ir liberalcentristų mažumos vyriausybės, kurią mes galėtumėme paremti, patys joje nedalyvaudami, sudarymo.
Ar tokį sutarimą šioms partijoms pavyks pasiekti, priklausys tik nuo šių partijų geros valios ir suvokimo, kokią žalą Lietuvai gali atnešti populistinės Darbo partijos įsitvirtinimas valdžioje. Atsakomybė už pavojingas pasekmes, atsisakius galimybės suformuoti vyriausybę be Darbo partijos, tektų valstybiškumo nuovoką prarandantiems kairiesiems: socialdemokratams ir socialliberalams.
"Omni laiko" redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su politikų pareikštomis mintimis