Jau dvylika metų žiūrimiausia televizija Lietuvoje TV3 šiemet vieną po kitos dovanoja eterio premjeras. Žiūrovai jau išvydo aktualijų serialo „Apie mus ir Kazlauskus“ pirmąją seriją, nuo vasario stebės komišką dramą „Nuovada“ – pirmąjį serialą apie margą policijos gyvenimą, o netrukus bus pakerėti įspūdingo didžiojo projekto – tautinių šokių šventės „Kadagys“.

Tautinių šokių projektas „Kadagys“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Tautinių šokių projektas „Kadagys“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Unikalų, tradicijų, kurias su savimi nešamės iš kartos į kartą, įkvėptą, tautas suvienijantį projektą kuria prodiuserių kompanija „Just.tv“. TV3 eterį jau greitai sudrebinsiantis „Kadagys“ yra kuriamas pagal to paties pavadinimo Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamą tautinių šokių ansamblių konkursą, vykstantį jau dvidešimt metų – nuo 1995-ųjų.

REKLAMA

Net dešimt tautinių šokių ansamblių su žinomais žmonėmis – jų balsingais generolais – priešakyje kiekvieną savaitgalį rodys, kad tradicijos lieka aktualios ir šiuolaikinėje visuomenėje, atskleis, kad tai, ko mus išmokė seneliai ir proseneliai gali būti įvilkta į naują, modernų rūbą ir įtikins, kad tautinis palikimas gali suvienyti ne tik šalies miestus ir miestelius, bet ir kaimynines tautas.

Tautinių šokių šventė „Kadagys“ bus filmuojama išskirtinėje vietoje – Kauno sporto halėje. Legendinė erdvė, kurios istorija siekia nepriklausomos Lietuvos ištakas, vėl suburs laikinosios sostinės gyventojus ir miesto svečius į įspūdingą, nacionalinio masto įvykį.

„Ši tautinių šokių šventė yra rengiama siekiant sukelti liaudies šokių ansamblių choreografų bei kompozitorių ir atlikėjų kūrybines ambicijas, parodyti, kad ir liaudies šokiai gali būti pateikiami šiuolaikiškai, moderniai, skambant šių dienų muzikai, bet išlaikant etnografines tradicijas“, – pasakoja projekto vykdančioji prodiuserė Neringa Kavaliauskienė.

Pasak jos, visi dešimt kolektyvų jau intensyviai repetuoja – jaučia pareigą kuo geriau pasirodyti ir nuolat tobulėti. „Tikime, kad naujai sukurti ar naujai interpretuoti liaudies šokiai bus įtraukti į Lietuvos dainų ir šokių šventės repertuarą, o „Kadagys“ taps dideliu, visų laukiamu įvykiu šalyje“, – sako N. Kavaliauskienė.

Kassavaitinė tautinių šokių šventė „Kadagys“ – televizijų istorijoje unikalus ir netikėtas projektas, savo idėja sužavėjęs dešimtis šokėjų ir subūręs kompetentingą komisiją.

REKLAMA

Įspūdingoje premjeroje varžysis dešimt vienas už kitą talentingesnių tautinių šokių ansamblių, kurių nariai – iš Lietuvos, Latvijos bei Lietuvos lenkų bendruomenės. Visų jų tikslas – ne tik laimėti pagrindinį „Kadagio“ prizą, bet ir prikelti tradicijas naujam gyvenimui, kuo plačiau atskleidžiant jų grožį ir unikalumą.

Kas tapo premjeros „Kadagys“ vedėjais, komisijos nariais ir generolais bus atskleista jau netrukus.

Tautinių šokių šventė „Kadagys“ – jau greitai tiesiogiai per TV3!

Goodboy
2016-01-25 16:20:22
Kas ta grazi mergina, rodoma per reklama? Kuri "plaka sviesta"
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
LL 2016-03-08 22:08:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Geriausia laida kokia esu pačiusi    ATSAKYTI
Edmundas 2016-03-06 22:48:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ca Lietuva,kaipgi be aferos kvapo......kodel nerodomi balsavimo rezultatai?Tai kelia dvejones daugeliui.   ATSAKYTI
lietuve 2016-03-06 22:15:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tautiniu šokis pagal Mikalauska tai repas ar kas ten tik ne lietuviśkas šokis tauta tauta lietuviu persidaveliu tauta šokit šokit tik ne lietiviškus šokius kam dat vadintis tautiskais kad tautiškumo neliko o is Akmenes neta ko šaipytis ten deja taipat lietuviai gyvena tik gal ne melyno kraujo kaip Vilniuje gerbkite pavelda visdelto geda uz tokius lietuvius o laukem tikrai lietuvisko projektokazkas sumale voska i kruva jei ne kvaila komisija butu galima ir žiūreti su tuo šiuolaikiškumu viska sugadino   ATSAKYTI
VET 2016-02-29 11:52:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Projektas kažkuom kitoniškas ir įdomus.Pati esu šokusi tautinius šokius, tai dabar žiūrint prisimenu visus šokius, jug aš juos mokėjau ir šokau, aišku dabar jie modernizuoti.Oi koks Cololo, visur jis gabus, bet šoka oho.Iš projekto iškrito ta komanda, kuri turėjo iškristi, nesuprantu kaip jiAe dalyvavo, šoko nerepetave, kaip kam išėjo.
Projektas patinka, jis nenusibodęs, oi kaip pavydžiu jaunimui, jug kažkada aš buvau tokia;linksma, energinga, judri.   ATSAKYTI
Vida 2016-02-28 20:24:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ačiū už antros laidos bendrą pradžią. Tai kaip atsvara visam tam nesustabdomui purvui paskutiniu metu. Ačiū ir už patį projektą.   ATSAKYTI
auguaugustė 2016-02-28 20:16:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labai nuostabų!☺   ATSAKYTI
Petras 2016-02-28 20:01:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lenkai labai gerai pasirodė, jos palaikau tik neradau reikiamos grąfos paspausti   ATSAKYTI
gabija 2016-02-28 19:59:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
labai patiko 04 numeris 2 serijoje   ATSAKYTI
Antras šokėjas 2016-02-25 20:31:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Projekto pradžia nuvylė mane ir mano šeimos narius. Tikėjomės pamatyti tikrą tautinio šokio konkursą, pasidžiaugti turtingu Lietuvos etnografiniu lobynu, pamatyti įvairaus amžiaus šokėjų grupių pasirodymų. Juo labiau, kad visus žavėjo skambus projekto pavadinimas: „Tautinių šokių konkursas „Kadagys“. Nekompetentinga komisija: Marijus Mikutavičius – geras kompozitorius, dainininkas, tačiau apie šokį nieko neišmano. Tad kam lįsti į tokio projekto komisijos narius? Reikėtų turėti ir orumo, nemenkinti savęs, kaip kompozitoriaus, atlikėjo, savo gerbėjų akyse – o gal patinka toks „šou“, gal iš to daromi pinigai? Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro režisierė, choreografė Jūratė Sodytė - Bradauskienė – maža jei pastabėlė. Čia ne opera ir ne baletas, ne „Gulbių ežeras“. Šokėjų laikysena pagal amžiaus kategorijas skiriasi, tuo pačiu ir žingsneliai, kojų laikysena. Visą komisijos naštą ir dėmesį pasiėmė sau, o kiti tik galva palinksi, - ko gero prisibijo jos autoriteto. Toks komisijos narių kritiškas ir žeminantis komentavimas šokėjų atžvilgiu tikrai nežavi, net gėda klausytis. Šokėjų grupės dalyvauti projekte priimtos, darant atranką, jų vadovams, generolams, manau, buvo pravestas seminaras, išdalintos instrukcijos, patarta, kokius šokius ir kaip geriau atlikti. Repeticijų metu matė, ką jie šoka. Tada galėjo išreikšti replikas, savo pastabas. Jau pirmo pasirodymo metu paaiškėjo, jog tai, ko mus išmokė seneliai ir proseneliai gali būti įvilkta į naują, modernų rūbą. Manau, reikėjo parinkti ir „modernų“ projekto pavadinimą: „Modernių tautinių šokių konkursas „Kadagys“, o gal bijojo prarasti žiūrovų skaičių? Komisijai nepatiko kūjokai – „nemodernu“. Jei šokėjai išeis šokti su vyžomis arba klumpėmis, tai, ko gero, irgi pasipils replikos – „nemodernu“. Klausimas: kam reikia tautinių rūbų? Jie taip pat turi būti „modernūs“, nes neatitiks „modernaus“ tautinio šokio reikalavimų. Ar iš tokio projekto jaunimas susidarys mūsų senolių šokio paveldo įvaizdį? O muzika? Lietuvoje yra tiek daug puikių ansamblių, kapelų, pagal kurių melodijas, muziką šoka daugelis Lietuvos šokių kolektyvų, o projekte vyrauja „sintetinė“ muzika. Tikrai gaila, kad šio projekto nesiėmė LRT. Manau, kad laidos „Duokim garo!“ vedėjai – Stasys Kavaliauskas ir Loreta Sungailienė būtų kompetentingai tai atlikę, nesukėlę tokių neigiamų emocijų tiek projekto dalyviams, tiek žiūrovams.
   ATSAKYTI
Šokėjas 2016-03-06 22:24:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jūs "perskaitėte" mano mintis. " Pasirašau" po kiekvienu Jūsų žodžiu.  
Birutė 2016-02-22 13:48:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Ko jau ta komisija be muilo į subinę lenda latvių ir lenkų šokėjams? Jų gi šokių "charakteris" visai kitoks nei mūsų lietuvių. Gal žiūrovams arenoje iš tribūnų vaizdas ir kitaip atrodė, nei man žiūrint per televizorių. Aš tai mačiau masinį latvių lakstymą iš vieno kampo į kitą, su baleto elementais, tad nėra čia ko jiems giedoti ditirambų. Na pasisuko lenkaitės smagiai, bet ir mūsų lietuvės moka ne ką prasčiau. O ko komisija prikibo prie "Nemuno" šokėjų? Gražus buvo tas jų šokis, kažką panašaus mačiau per 2009 metų dainų ir šokių šventę. Ačiū jiems reikia sakyti, o ne peikti. O ko norėt iš Akmenės šokėjų, jie gi pašoko vyresnio amžiaus žmonėms būdingą šokį, nešokinės gi kaip jaunučiai.   ATSAKYTI
Sokejas 2016-02-21 23:51:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
16 metu sokau. kadagio konkursuose sokau n kartu. O cia jau ne konkursas kur LIETUVOS Tautiniu sokiu kolektyvai vatzosi o sau kuriam lenkai ir latvei dalyvauja kaip savi nors ju sokiu tradicijos tai kitos dar kazakus kokius priimkim. Ir ko ten prikibo prie Akmenes senjoru gi nekilnos panu kaip studentai o ir pasoko tikrai liaudes soki koks ir turi kadagy buti. Nereikia iskraipyti tradiciju ce ne pramoginiai sokiai ce taip o ne kitaip musu senoliai soko ir susiolaikint su pvz montvydo siolaikinem dainom tikrai nereikia ce jau negerai. P. S. Ka ten mikutavicius veikia komisijoj jis manau net dvigubo sukinio nepadarytu o tuolab kad buvo skelpta jog konpetetinga komisija bus. Jam gal vieta x faktoriui bet ne kadagy.   ATSAKYTI
Vilius 2016-02-21 23:50:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Į komisiją buvo kviesta daug žinomų, lietuvišką šokį išmanančių žmonių, bet visi jie atsisakė, nenorėjo dalyvauti subtilų lietuvišką šokį vulgarinančiame projekte. Todėl ir turime tokią, atsiprašant, komisiją. Džiaukitės ir didžiuokitės tie Lietuvos tautinių šokių ansambliai, kuriems pavyko atsisakyti šito projekto ir nekišti rankų į mėšlą. Gaila lietuviškos tautinės kultūros...   ATSAKYTI
Stas 2016-02-21 23:02:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodel neparodo atskiro balsavimo,telef , facebuko , komisijos . Biski apsitriokino tv3 .   ATSAKYTI
lietuve 2016-02-21 22:37:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Neliskit lenkam i uodega bjairu klausyti o del duokim garo tai brangioji komosijos nare pasidziaugtum o tai tokrai jau visi angliskai soktume ir dainuotume nors jauciu ant galo taip ir bus nes gi ne šiuolaikisla dabar sokti lietuviskai oMkutaviciau ko ten sedi juk tokia zvaigzde ne duok dieve nukrsi ant žemes ir tai Lietuva tai Vilnius na or lenkai kur cia Lietuvos Jurgiems is Akmenes ar ne   ATSAKYTI
Micha 2016-02-21 22:25:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Marijau geriau eik dainuoti tris limonus, nes nusisnekejimo laipsnis max koks gali buti. Vietoj kojuku riedlentes ar dviraciai nu neblogas klaunas is taves iseitu...   ATSAKYTI
Vilma 2016-02-21 22:10:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labai graziai soka Pynymelis   ATSAKYTI
Laima 2016-02-21 22:07:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Geras projektas! Bet jau komisija!!! Atleisk ir apšviesk!!!   ATSAKYTI
ieva 2016-02-21 22:01:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
ta komisijos narė įsivaizduoja esa labai svarbi. bet protas tai kaip vistos. " cia ne "duokim garo" " bet cia panasu i tai ir manau, kad komisija turetu buti rimtesne. nusisnekijmas komisijos nares 10/10. visi tikrai gan gerai pasirode. vertinimo balai tikrai ne kokie. daininkai susede aktoriai ir vaizduojasi. pasodinkit mociutes liaudi mylincias tegu ir vertina. jos tikrai geriau isakys nuomone. sneka ir nezino ka sneka. pyktis ima.   ATSAKYTI
ainis 2016-02-21 20:53:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mikutavičius visai ne į temą - žmogus - lekia iš vieno projekto į kitą didis 'Darbininkas", o vaizdelis ir kalbėjimas - vėjai   ATSAKYTI
Inga 2016-02-21 20:42:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Graži pradžia ir pirmieji šokiai, ypač latviai gražiai pasirodė, bet pirmieji komisijos sakiniai... Gėda lietuvos tautai jei išgirs Latvija apie dabartines mūsų merginas ir pampersus. Tokioje laidoje nešvankūs juokeliai visiškai netinka. turim rodyt ir kalbėt apie tai kuo didžiuojamės, o ne apie paleistuves merginas, čia ne striptizo o tautiniai šokiai. Žiūrėti latviams į akis ir kalbėti lietuviškai - nepagarba. Juk jie atsakinėja ne latviškai o angliškai, kad suprastų mūsų teisėjai. Juk jei tarptautinis projektas tai gal ir sugebėkim parodyt, kad mokam bent anglų kalbą kurią žino dauguma tautų, jeigu turim svečių iš kitų šalių.   ATSAKYTI
Gerbėja 2016-02-22 21:22:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visiškai pritariu Ingai- gerbkim save ir svečius.O komisija,manau, pasitaisys : nelaidys vulgarių juokelių,bus tolerantiški ir kalbės ne tik, atseit, lenkiškai,bet ir angliškai,kad suprastų latviai.Juk esam europiečiai.  

Top Video

Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
REKLAMA
Kino pavasario programos sudarytojai (nuotr. Tautvydas Stukas)
Kokios asmeninės „Kino pavasario“ programos sudarytojų simpatijos? Gal kompiuteriu generuotų vaizdų fantazija su futuristiniu garso takeliu? Dokumentika apie nykstančias rūšis? ...
Ashley Graham (nuotr. SCANPIX)
„Plius“ dydžio modelis Ashley Graham vos prieš 3 savaites sulaukė šeimos pagausėjimo – jai ir jos mylimajam gimė pirmasis vaikelis.  Visuomet pozityviai į savo kūną ...
Muzikos festivalis (nuotr. 123rf.com)
Elektroninės muzikos ir šiuolaikinės kultūros festivalio „Supynės“ gerbėjus pasiekė netikėta žinia. Po 13 metų gyvavusio festivalio, organizatoriai pranešė, kad ...
Kim Kardashian vaikų žaidimų kambarys (tv3.lt fotomontažas)
Turtuolė bei realybės šou žvaigždė Kim Kardashian jau ne vienąkart gerbėjus yra nustebinusi, kai „Instagram“ paviešindavo dalį savo namų. Vienus nustebino netikėtos jos ...
Eglės Mankutės makiažas (nuotr. Organizatorių)
Minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną makiažo meistrė Eglė Mankutė pristatė išskirtines šventinio makiažo idėjas, įkvėptas patriotizmo bei meilės Lietuvai. Anot meistrės, ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų