TV3 generalinę direktorę Laura Blaževičiūtę kolegos, partneriai ir žiūrovai yra įpratę matyti nuolatos pasitempusią ir skubančią darbuose. Tačiau po ilgos darbo dienos, sugrįžusi pas savo šeimą į namus, čia ji tampa rūpestinga ir mylinčia mama.

Kaip gyvenime išmokti laviruoti tarp šeimos ir darbo, kokiose nepavydėtinose situacijose yra tekę atsidurti TV3 generelinei direktorei ir ką ji iš vaikystės norėtų perduoti savo vaikams – apie visą tai ir dar daugiau sužinosite šiame laidos „Visi mes žmonės“ interviu.

Jokūbo ir Agotos mama 

Didžiausios Lietuvoje žiniasklaidos grupės TV3 vadovė Laura Blaževičiūtė – puikus pavyzdys, kaip galima sėkmingai derinti motinystę ir karjerą. Ji į darbą abu kartus sugrįžo, prabėgus vos kelioms savaitėms po gimdymo.

„Šiandien keptuvėje sugebėjau vienu metu iškepti 35 miniatiūrinius blynelius“, – smagiai apie savo ir visos šeimynos pasiekimą praneša ji.

L. Blaževičiūtė ne tik vadovauja didžiausiai Lietuvoje žiniasklaidos grupei TV3, žavi moteris taip yra devynerių metų Jokūbo ir keturmetės Agotos mama. Tačiau moteris neneigia, kad kaskart išgirdus žodį „supermama“, jos širdyje atsiranda lengvas pavydas.

REKLAMA

„Kai aš išgirstu žodį „supermama“, man pirmiausiai kyla baltas pavydas, nes tokia būti norėjau visada ir aš. Kai pasirinkau dirbti, visą laiką augindama vaikus ir po gimdymo iš karto grįžti į darbą, aš nuolat jaučiau, kad greičiausiai jiems duodu kažko nepakankamai.

Todėl mamos, kurios atiduoda visą savo laiką ir visą save vaikams, man atrodė tarsi svajonė, kurios aš tuo momentu negalėjau turėti“, – atvirauja L. Blaževičiūtė.

Darbas – dalis gyvenimo

Tiek po pirmojo gimdymo, tiek po antrojo, TV3 generalinė direktorė į darbą sugrįžo ypač greitai, prabėgus vos kelioms savaitėms.

Pati moteris patvirtina, kad pirmasis jos apsisprendimas anksti grįžti į darbą buvo priimtas visiškai emociškai, o štai antrasis – paremtas racionaliu protu.

„Kadangi esu užsispyrusi ir man visada atrodo, kad aš viską galiu, todėl ir pirmąjį kartą man tai pasirodė tarsi dar vienas projektas, kurį prijungsiu prie savo darbo, sporto, laisvalaikio, kelionių ir viską suspėsiu.

Antrąjį kartą aš šiek tiek dvejojau, nes giliai viduje tikriausiai norėjau pabūti ilgiau namuose, galbūt ne metus, bet bent tris mėnesius.

Tačiau tuo metu keitėsi įmonės akcininkai, vyko procesas ir aš tiesiog supratau, kad tai yra labai netinkamas metas išeiti, šis darbas man patinka, jis yra dalis manęs“, – prisipažįsta veikli moteris.

Tekdavo aukoti miegą

Žiniasklaidos grupei vadovaujanti moteris sako, kad tokiais momentais, kai darbą tenka derinti su motinyste, gyvenime yra svarbiausias itin kruopštus planavimas, kuris prisiderintų prie kūdikio maitinimo grafiko.

REKLAMA

L. Blaževičiūtė prisimena, kad tuomet savo susitikimus ji planuodavo itin tiksliai ir net žinodavo tokias menkas smulkmenas, kiek laiko jai užtruks nuvažiuoti ir grįžti iš darbo.

Tiesa, moters gyvenime nuolatos netrūko ir ekstremalių situacijų, tačiau pati ji patikina, kad visos jos dažniausiai atsitikdavo dėl itin žmogiško faktoriaus – paprasto miego trūkumo.

„Ekstremalių situacijų buvo tikrai ne viena. Teko leistis ir lėktuvo tualete, teko atvažiuoti į darbą be sijono. Tikrai yra buvę tokių momentų, kai aš tik dabar suprantu, kad tuo metu buvau savotiškame kosmose.

Aš neprisimenu, kaip aš atsikeldavau į darbą, kaip į jį atvažiuodavau. Esu pramiegojusi ir svarbių susitikimų. Tačiau viskas tuomet atsirėmė į begalinį miego trūkumą.

Galėdavau sėdėdama užmigti bet kur, kartais būdavo ir taip, kad nespėjus net įlipti į lėktuvą, aš jau miegodavau. Ir dabar galvoju, kokių jėgų aš rasdavau visur suspėti, nesustabdžiusi nei savo sporto, nei komandiruočių. Matyt, miego sąskaita aš dariau labai daug, o jo man trūko beprotiškai“, – prisimena pašnekovė.

Sekmadieniai skirti blynams

Moteris pasakoja, kad motinystės pradžioje ji stengėsi skaityti itin daug tėvams skirtų knygų, mokėsi tokių dalykų, kaip grįžus namo padėti savo mobilųjį telefoną į šoną ar pradėti gaminti kartu su savo vaikais:

„Visuomet labai sąmoningai galvodavau, kaip aš leidžiu laiką su jais, todėl pas mane nėra jausmo, kad kažkuris iš jų buvo nepakankamai myluotas, migdytas ar kažkuriam perskaityta nepakankamai knygučių.

Man tik gaila, kad galbūt aš ne viską spėdavau fiksuoti, yra dalykų, kurių aš ir nepamačiau ar nebuvau šalia, bet bendrame paveiksle tai yra smulkmenos“.

REKLAMA

Ir nors suspėti būti dviejose vietose L. Blaževičiūtei pavykdavo ne visuomet, šiai dienai ji yra laiminga dviejų vaikų mama, o savo šeimoje ji puoselėja net ir tokias tradicijas, kurias jai perdavė tėvai.

„Kiekvieną sekmadienį turime tradiciją, kuri yra atėjusi iš mano vaikystės. Sekmadieniais mes šeimoje visada valgydavome blynus, net ir neturėdama savo šeimos aš laikiausi šios tradicijos, o dabar kiekvieną sekmadienį blynus kepame su vaikais. Paskutinį kartą mums pavyko iškepti net trisdešimt penkis blynelius – čia yra mano visų laikų rekordas“, – juokiasi ji.

Sulaukė ir visuomenės spaudimo

Tačiau neretai greitai į darbą sugrįžtančios moterys turi atlaikyti ne tik pasikeitusį gyvenimo tempą, bet ir artimųjų kritikas, kurie grūmodami pirštu peikia, kodėl šios taip anksti savo vaikus palieka namuose.

L. Blaževičiūtė atvirauja, kad jai taip pat gyvenime ne kartą teko susidurti su visuomenės spaudimu. O neretai ji sulaukdavo ir skaudžių klausimų net iš artimos aplinkos, kodėl ši į darbą grįžtanti iš karto po gimdymo:

„Tuo metu man tas natūraliai kėlė kaltės jausmą ir tada norėdavosi kuo greičiau ir visais būdais tai kompensuoti savo vaikams. Tokiais atvejais nori ir pamokas paruošti už vaiką tam, kad nebuvai su juo visą dieną ir daryti jam daugiau nuolaidų, kurių galbūt nedarytum.

Tačiau aš stengiausi savo kontroliuoti, blaiviai pasižiūrėti ir įvertinti situaciją. Antrąjį kartą buvau daug atsparesnė spaudimui ir nekėliau sau neįmanomų reikalavimų“.

Vaikus moko savarankiškumo

Augindami savo vaikus šiuolaikiniame pasaulyje, tėvai neretai aplinkinių vaikuose pastebi ir neigiamų aspektų, kurių nenorėtų perduoti savo vaikams. Pati L. Blaževičiūtė sako, kad šiais laikais vaikai auga nepakankamai savarankiški ir tai yra vienas svarbiausių dalykų, kurių ji stengiasi išmokyti savo vaikus.

REKLAMA

„Jokūbas yra trečiokas ir jis puikiai valdo pats savo dienotvarkę, ją planuoja ir puikiai prisimena, kokius namų darbus reikia paruošti. Žinoma, mamų pareiga yra kontroliuoti ir mylėti, todėl aš jį patikrinu.

Matau, kaip auga kiti vaikai, kurie nesugeba daiktų susirinkti, pameta uniformą ar batus, mes šeimoje tokių problemų neturime. Manau, kad tai yra puikus savarankiškumo ženklas“, – gerų žodžių savo vaikams negaili pašnekovė.

Prakalbus apie pačios moters vaikystę, L. Blaževičiūtė patikina, kad ji turėjusi pasakišką vaikystę, o jai mama ir tėtis skyrė ypač daug dėmesio. Dabar vadovaujanti žiniasklaidos kanalui moteris praeityje ilgą laiką lankė sportinius šokius, todėl namų darbus jai nuolatos padėdavo ruošti mylimas tėtis.

Turėjusi idilišką vaikystę, L. Blaževičiūtė šeimos vertybes stengiasi perduoti ir savo vaikams.

„Didžiausias savaitgalio malonumas man yra, kai vaikai man atneša kavos į lovą. Tuomet aš žinau, kad nereikia niekur lėkti ir skubėti, man tai yra svajonių rytas“, – šypteli ji.

Geriausias būdas – susitarti

Šiandieninis karantinas Lietuvoje pakeitė visų šeimų rutiną bei gyvenimą, o ne išimtis yra ir L. Blaževičiūtės šeima. Moteris pasakoja, kad TV3 žiniasklaidos grupė galimą karantiną numatė jau iš anksto, todėl jam ruošėsi itin kruopščiai.

„Mes numatėme, kad gali būti prieita prie karantino paskelbimo, todėl tam pradėjome ruoštis pakankamai anksti, dėliojome darbą iš namų. Asmeniškai aš, dabar keliomis valandomis keliuosi anksčiau, natūraliai keičiasi ir mano dienos rutina.

REKLAMA

Kartu su vaikais einame į lauką, gaminame valgyti, žaidžiame, todėl grynam darbui turiu surasti laiko kitokiais būdais“, – pasakoja moteris.

Pasak L. Blaževičiūtės, karantino metu svarbiausia yra namuose mokytis kantrybės ir ieškoti kompromisų kartu su savo vaikais. Moteris atskleidžia ir vieną efektingą būdą, kuris ypač praverčia jos šeimoje:

„Man labai padeda tartis su vaikais, kokia bus mūsų diena ir tai geriausia daryti iš vakaro. Tuomet jiems ryte būna aišku, kokia diena jų laukia ir ką jie turi daryti. Jie supranta, kada reikės mokytis, o kada bus mūsų žaidimo metas.

Stengiuosi savo vaikams įdiegti, kad labai svarbu laikytis susitarimų, todėl, manau, kad šioje situacijoje yra labai puiki galimybė mokytis tokių susitarimų“.

Žodžio neįmanoma nėra

Pokalbio pabaigoje pasiteiravus, ką moteris perduotų vaikams iš savo vaikystės, L. Blaževičiūtė atskleidžia, kad labiausiai ji norėtų jiems perduoti iš savo tėvų gautą optimizmą.

„Mūsų namuose žodis „neįmanoma“ negyvena, jei yra problema, yra ir sprendimas. Aš taip augau, man tai davė tėtis su mama ir aš labai noriu, kad mano vaikai irgi taip augtų“, – jautriai pokalbį užbaigia TV3 generalinė direktorė.

Visą pokalbį su Laura Blaževičiūte žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

 

Lijana
2020-03-31 02:53:06
Priminė tėvus, augindavo po penkis, šešis vaikus. Mezgė, siuvo, uogienės virdavo, skalbdavo, bulkutes kepdavo, visus į mokyklą išleisdavo ir į darbą spėdavo išeiti, daržus nusiravėti ir viską su rankomis be jokios automatikos. Niekad neatsimenu kad rankos buvo laisvos, kai padėdavo ruošti pamokas rankose būdavo virbalai. Visi buvom švarus sveiki. Niekada nesakė kad sunku ar pavargo. Tai bent moterys.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
C'est la vie 2020-04-11 14:05:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lyg tai be tėvo auga šitie jos vaikeliai. Daug rašyta ir nepasakyta, kas prižiūri jos vaikus.   ATSAKYTI
Renata 2020-04-06 17:34:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kol Margetet Tečer valdė valstybę, jos abu vaikai tapo narkomanais


   ATSAKYTI
Irena 2020-04-02 20:23:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Skaitau ir negaliu patikėti. Kokia kvailystė gėda būtų viešint jau koks vargas šiai moterytei vaikus augint.
Juk milijonas mamų augina vaikus ir su negalia ir tt.
Bet kuo aukščiau kyla tuo žemiau krenta...   ATSAKYTI
Lijana 2020-03-31 02:53:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Priminė tėvus, augindavo po penkis, šešis vaikus. Mezgė, siuvo, uogienės virdavo, skalbdavo, bulkutes kepdavo, visus į mokyklą išleisdavo ir į darbą spėdavo išeiti, daržus nusiravėti ir viską su rankomis be jokios automatikos. Niekad neatsimenu kad rankos buvo laisvos, kai padėdavo ruošti pamokas rankose būdavo virbalai. Visi buvom švarus sveiki. Niekada nesakė kad sunku ar pavargo. Tai bent moterys.    ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų