REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maidano aikštėje esančiame protestuotojų užgrobtame pastate įsikūręs spaudos centras, kur kiaurą parą dirba žurnalistai. Čia sutiktas laisvai samdomas žurnalistas Kelvinas Karu pamatyti įvykius Ukrainoje savo akimis atvyko net iš Niujorko. Pašnekovas pasakojo, kad jau anksčiau norėjo atvykti – kaip prieš beveik dešimtmetį šalyje vyko Oranžinė revoliucija, bet tuomet to padaryti negalėjo.

Per Atlantą – stebėti revoliucijos

„Tą kartą negalėjau čia būti, nors labai norėjau, bet šį kartą vos prasidėjus visiems įvykiams atvykau į Kijevą. Esu čia jau trys savaitės“, – kalbėjo K. Karu.

Paklaustas, koks pirmas įspūdis buvo atvykus į Kijevą, pašnekovas sakė: „Tai fantastiškas miestas, turintis unikalios, veržlios energijos, jame gyvena šaunūs ir labai mandagūs žmonės, ukrainiečiai kantrūs ir labai geranoriški, tad vykstant į Kijevą man buvo svarbu sužinoti, kokia iš tiesų yra situacija. Laikui bėgant mano nuomonė apie Ukrainą ir jos žmones tik gerėja.“

REKLAMA
REKLAMA

Amerikietis: Kijeve tikrai saugu

Pastaruoju metu buvo platinama informacija, kad kelionės į Ukrainos sostinę nėra labai saugios, bet K. Karu teigė manantis priešingai: „Nesutinku su šia nuomone, čia būti visiškai saugu, tai taikus judėjimas.“

REKLAMA

Kalbėdamas apie pačius ukrainiečius svečias sakė: „Ukrainiečiai nėra uždari žmonės ar pilni kokių nors kompleksų. Žinoma, kartais jiems sunku bendrauti angliškai, bet veikiau tai yra vyresniosios kartos problema. Neseniai vien mergina mane labai prajuokino pasakiusi, kad jaučiasi kaip labai protingas šuo, mat viską puikiai supranta, tačiau pati pasakyti negali. Tai buvo vienas linksmiausių pokštų, kuriuos kada nors esu girdėjęs apie anglų kalbą.“

Opozicija taip pat padarė klaidų

Paklaustas, kaip vertina opozicinių partijų veiksmus protestų metu ir ar šios padarė klaidų, K. Karu žodžių į vatą nevyniojo: „Žinoma, padarė. Ir dar kokių. Reiktų nepamiršti, nuo ko viskas prasidėjo. Pradžia buvo studentų protestai, bet juk opozicija į juos nereagavo rimtai. Tik tada, kai milicijos pareigūnai panaudojo jėgą prieš studentus, politikai suprato, kad tai rimtas signalas.

REKLAMA
REKLAMA

Pažiūrėkime į opozicijos veiksmus dabar – tai trijų opozicinių partijų kova tačiau tie jauni žmonės, kurie pirmieji parodė iniciatyvą, liko tarsi už borto. Kas šiandien atstovauja jų interesams, jei  nepriklauso jokiai partijai?“

Protestų įkvėpėjus pamiršo?

Anot pašnekovo, minėtos opozicijos partijos sugebėjo nustumti problemą iškėlusius studentus nuo tolesnių įvykių ir viską perimti į savo rankas. „Nereikia pamiršti, kad net šį pastatą okupavusių žmonių balsai nėra išgirsti, iš jų atimta galimybė dalyvauti priimant sprendimus – viskam vadovauja politikai. Tai nėra labai demokratiška.“

K. Karu teigimu, opozicija taip pat linkusi ieškoti visuomenės silpnybių ir tai daro nė kiek nemenkiau už prezidento Viktoro Janukovyčiaus šalininkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai, ko iš tiesų šiandien reikia Maidano vienybei – tai aikštės parlamento, Aukščiausiosios Rados, lyderių, kurie galėtų kalbėti apie visų protestuojančių žmonių interesus. Tai galėtų būti puiki įžanga į demokratiškus rinkimus, kurie atneštų teigiamų pokyčių ateityje. Bet pradėti būtina nuo paties Maidano“, – kalbėjo K. Karu ir pridūrė, kad pozityvioji lyderystė gali tapti gerųjų pokyčių pradžia.

Žurnalistas stebėjosi, kad prezidentas „žaidžia“ tokiais, anot jo, menkaverčiais pažadais, kaip kad suimtųjų per protestus išlaisvinimas ar ministro pirmininko atsistatydinimas. „Ką reiškia prezidentui paleisti iš kalėjimo keliolika studentų?“

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų