REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netyla aistros dėl PVM lengvatos restoranams, kavinėms, kultūros, poilsio ir sporto paslaugoms. Į ginčus su Vyriausybę įsivėlė Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas, įregistravęs pataisą, numatančią restoranams neterminuotą PVM lengvatos taikymą. Tuo metu ministrų kabinetas lengvatą pratęsti siūlė tik pusmečiui.

Netyla aistros dėl PVM lengvatos restoranams, kavinėms, kultūros, poilsio ir sporto paslaugoms. Į ginčus su Vyriausybę įsivėlė Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas, įregistravęs pataisą, numatančią restoranams neterminuotą PVM lengvatos taikymą. Tuo metu ministrų kabinetas lengvatą pratęsti siūlė tik pusmečiui.

REKLAMA

Nepaklusniam Majauskui įpykę konservatorių partijos vadovai iškėlė ultimatumą, kuriuo reikalauja atsiimti su Vyriausybę nesuderintas idėjas arba trauktis iš komiteto ir partijos. O Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen dėl tokių valdančiųjų tarpusavio nesutarimų kreipiasi į Vyriausybę ir kuo skubiau prašo išvados dėl šios lengvatos poveikio biudžetui.

Marijampolėje 7 metus veikiančios kavinės bendraturtė sako, kad klientų kol kas netrūksta, bet jų, artėjant žiemai, stipriai apmažėja, ir verslą išlaikyti tampa sudėtinga. O dabar verslininkė su nerimu laukia dar ir didžiulių šildymo ir elektros sąskaitų. Moteris sako, kad lengvatinis PVM tarifas jos verslui – didžiulė pagalba.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes dar nesame pilnai atsigavę po pandemijos, mes dar turime skolų Sodrai, kurias tik dabar pradėjome mokėti. Jei prisidėtų pilnas PVM'as, būtų dar sudėtingiau. Ir būtų dar sunkiau grąžinti užsitęsusias skolas ir einamuosius mokesčius mokėti tuo pačiu metu“, – sako kavinės bendraturtė Aistė Jurkonytė.

REKLAMA

Lengvatinį 9 procentų PVM tarifą restoranams valstybė buvo numačiusi iki šių metų pabaigos. Tačiau prieš kelias savaites nusprendė lengvatą pratęsti dar pusmečiui – iki liepos. 

Tik su šia idėja nesutinka parlamento Biudžeto ir finansų komitetas ir jam pirmininkaujantis konservatorius Mykolas Majauskas. Komitetas įregistravo pataisą, numatančią PVM lengvatą restoranams palikti neterminuotai. Majauskas sako, kad šiais sunkiais laikais tokią pagalbą verslams teikia kone visos išsivysčiusios ES šalys. Parlamentaras tikina, kad Finansų ministerijos skaičiuojami 60 mln. eurų biudžeto nuostoliai – realybės neatitinkantys skaičiai.

REKLAMA
REKLAMA

„Nes padidinus mokesčius, tarifus, mes tų papildomų pajamų tikrai nesurinktume. Tuo tarpu, visas biudžetas yra 19 mlrd. eurų apimtis. Pagalbai verslui numatomas 1 mlrd. eurų, tai keliasdešimt mln. eurų rasti, kad nedidėtų mokesčiai smulkiajam verslui, tikrai įmanoma“, – šią savaitę tikino M. Majauskas.

Dėl tokių Majausko nesuderintų su Vyriausybe siūlymų, konservatorių priežiūros komitetas iškėlė jam ultimatumą – atsiimti nesuderintas idėjas arba trauktis iš komiteto ir iš partijos. Mat konservatorių partijos prezidiumas dar spalio viduryje įpareigojo konservatorius Seime neteikti ir nepalaikyti su Vyriausybe nesuderintų pasiūlymų kitų metų biudžetui. Tačiau parlamentaras reikalauja diskusijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Į visus siūlymus žiūriu labai ramiai, šiandien koncentruojuosi į biudžeto priėmimą, tai yra svarbiausias darbas šiandien, nuo kurio priklauso kaip gyvensime ateinančiais metais“, – tvirtino M. Majauskas.

O Seimo Finansų ir biudžeto komiteto narys, socialdemokratas Algirdas Butkevičius, tokias konservatorių vadovų reakcijas vadina diktatūra.

„Kada jei tu esi paklusnus, tu įgijai paklusnumo psichologiją komandai tinki, bet jei ne – išmetamas iš to daržo, kiemo, grupės politikų, kaip nereikalingas“, – sakė A. Butkevičius.

Dėl tokių valdančiųjų tarpusavio nesutarimų, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen kreipėsi į Vyriausybę ir prašo pateikti išvadą dėl Majausko siūlomos lengvatos pratęsimo neterminuotam laikui – poveikio kitų metų biudžetui.

REKLAMA

„Tokia galimybė Seimo pirmininkui yra statuto numatyta, kadangi po biudžeto ir finansų komiteto apsvarstymo, pakankamai esmingai keitėsi biudžeto projektas, tai natūralu, kad reikėtų Vyriausybės išvados, ir kreipiausi į Vyriausybę prašydama, kad skubiai ją pateiktų“, – aiškino V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak finansų ministrės, vyriausybė renka papildomus argumentus savo pozicijai pagrįsti. Esą lengvata daliai įmonių net neaktuali.

„Visgi didžioji dalis lengvatos naudos koncentruojasi būtent tose įmonėse, kurios turi dideles apyvartas ir, tarkime, 15 didžiausių PVM mokesčių lengvatos naudos gavėjų, koncentruojasi ties greitojo maisto restoranais ir tinklinėmis picerijomis, ir manom, visgi tai nėra smulkus ir vidutinis verslas“, – teigė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Viešbučių ir restoranų asociacijos duomenimis, komunaliniai mokesčiai viešojo maitinimo sektoriui per dvejus metus didėjo pustrečio karto, žaliavos – 51 procentu, o darbo užmokestis – 25 procentais.

Tai pati svarbiausia sritis,jei bus mažiau restoranų ar sporto salių mirs turtuoliai nuo bado ir storumo.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų