REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aiškėja, kad Vilniaus senamiestyje savivaldybės patalpas verslauti užsimanę žmonės nusprendė paversti bendrabučiu ir kraunasi tūkstančius iš nuomos. Miesto valdžia aiškina, kad tokia nuoma neteisėta, bet sustabdyti įsukto verslo negali.

Aiškėja, kad Vilniaus senamiestyje savivaldybės patalpas verslauti užsimanę žmonės nusprendė paversti bendrabučiu ir kraunasi tūkstančius iš nuomos. Miesto valdžia aiškina, kad tokia nuoma neteisėta, bet sustabdyti įsukto verslo negali.

REKLAMA

Net po teismų reikalavimų išsikraustyti, savivaldybės patalpų nuoma užsiimantys žmonės iš gyventojų teberenka pinigus tiesiog grynaisiais. Šiuo bizniu stoties rajone jau susidomėjo Finansinių nusikaltimų tarnyba.

Šalia Vilniaus traukinių ir autobusų stočių esančio didžiulio pastato gyventojai iš savivaldybės gavo žinią, kad greitai teks išsikraustyti. Miesto valdžia išsiaiškino, kad čia jau ilgą laiką vyksta nelegali patalpų nuoma.

Nuomininkai, tarp kurių daug studentų, čia susirinko ne tik iš Lietuvos, bet ir tolimų kraštų:

„Esu studentas, gyvenu čia 10-11 mėnesių. Iš Nigerijos.“

„Aš čia negyvenu, tik atėjau susitikti su draugu.“

Kas mėnesį susirinkti grynų pinigų už nuomą, anot gyventojų, prabangia mašina atvažiuoja Robertu prisistatantis vyras. Kai kurie gyventojai turi ir Roberto pasirašytas nuomos sutartis, tačiau savivaldybės pareigūnų tikinimu, sutartys neteisėtos. Pastatas priklauso savivaldybei.

REKLAMA
REKLAMA

Nuomininkai svarsto, kad už beveik 1700 kvadratinių metrų patalpas pinigus renkantys žmonės iš jų kas mėnesį gali susirinkti po daugiau kaip 10 tūkst. eurų:

REKLAMA

„Aš gyvenu su kambarioke. 300 eurų mokame už 2 kambarius. Kaip stoties rajone nėra daug. Kad moka grynais, į rankas, taip slepia mokesčius, visi taip beveik daro. Kiek pažinojau kolegų, kurie nuomojosi, visur taip yra.“

„Gal 20 butų yra, moka 200–300 už vieną butą Robertui pinigus. Kaina labai gera. Tokių rinkoje nelabai yra, dideli plotai, netoli centras, todėl ir renkasi. Neatsiunčia niekada oficialios sąskaitos. Daugelis jam moka pavedimais į giminaičių sąskaitas, jam – grynais pinigais.“

„Nebeaišku, mokėjome atrodė, nuomotojui, o pasirodo – banditas.“

Prieš 7 metus iš miesto savivaldybės patalpas šiame name 5 metams išsinuomojo bendrovė „Sertona“ ir įgijo teisę jas pernuomoti. Tačiau savivaldybė prieš trejus metus sutartį nuspendė nutraukti, mat, pasak Vilniaus vicemero Valdo Benkunsko, sutartyje apgyvendinimo paslaugos nebuvo numatytos, tik administracinė veikla.

REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybė nuomą uždraudė, tačiau bendrovė „Sertona“ su tuo nesutinka ir toliau vykdo nuomą. Valdininkams pareikalavus pastatą atlaisvinti, su įmone įsisuko teismų karuselė.

„Sužinojome, kad patalpos naudojamos ne pagal paskirtį, vykdoma nelegali apgyvendinimo veikla, patalpos paverstos butais, bendrabučio tipo kambariais. Apgyvendinimas tiekiamas be sutarčių, galimai mokestiniai pažeidimai", – sako V. Benkunskas.

Pareigūnai jau renka įrodymus, ar iš miesto savivaldybės administracines patalpas išsinuomojusi „Sertona“ jas nelegaliai pernuomoja kaip gyvenamuosius butus ir ar iš to pelnosi ne tik įmonė, bet ir nuomos sutartis su gyventojais pasirašinėjantis Robertas Petruitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paskambinus įmonės „Sertona“ ir butų nuomos sutartyse Petruičio nurodytu telefonu, atsiliepęs balsas ima aiškinti nieko bendra neturintis.

Savivaldybei nesugebant sutramdyti jos valdomame name įsisukusio galimai nelegalaus nuomos verslo vykdytojų, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba butuose atliko kratas, apklausė gyventojus.

Dar pernai vasarį Vilniaus miesto apylinkės teismas leido nuomotojus iš čia iškeldinti, tačiau mokėdami palyginti nedidelę nuomos kainą, nuomininkai iš čia išsikraustyti neskuba. Pasak Benkunsko, savivaldybė tapo nesąžiningų verslininkų įkaite – net ir pralaimėjusi bylas, įmonė vengia vykdyti įsipareigojimus, nebendradarbiauja nei su savivaldybe, nei su antstoliais, tad greito galo šiai istorijai miesto klerkai dar nemato.

REKLAMA

„Teismas patenkino savivaldybės ieškinį, sutartis nutraukta, bet iškeldinti iš patalpų, atgauti patalpas nesisekė net su antstolio pagalba. Toliau pasirašinėjamos sutartys, žmonės leidžiami gyventi. Niekuo dėtų žmonių daiktai patalpose. Proceso lengvai negalima padaryti“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Teismas „Sertonai“ jau priteisė ir žalą savivaldybei – apie 30 tūkst. eurų: beveik 22 tūkst. už negautą nuomą, 2 tūkst. eurų delspinigių, 6 tūkst. eurų už šildymą ir 900 eurų už nesumokėtą vandens tiekimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų