REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš karto po Kalėdų – jau šį sekmadienį Lietuvoje nuo koronaviruso bus skiepijami pirmieji medikai. Sveikatos apsaugos ministerija žada, kad iki Naujųjų metų į Lietuvą atkeliaus dar viena nedidelė bendrovės ,,Pfizer“ ir ,,Biontech” vakcinos partija.

Iš karto po Kalėdų – jau šį sekmadienį Lietuvoje nuo koronaviruso bus skiepijami pirmieji medikai. Sveikatos apsaugos ministerija žada, kad iki Naujųjų metų į Lietuvą atkeliaus dar viena nedidelė bendrovės ,,Pfizer“ ir ,,Biontech” vakcinos partija.

REKLAMA

Gydymo įstaigos jau sudarinėja fronto linijose dirbančių ir nuo Covid-19 ketinančių skiepytis medikų sąrašus. Prezidentas Gitanas Nausėda, susitikęs su Vilniaus regiono merais, pareiškė, kad savivaldybės ir gydymo įstaigos jau pasirengusios skiepyti fronto linijose dirbančius gydytojus, tačiau pasigenda aiškumo iš valdžios. 

Pirmosios vakcinos nuo koronaviruso – 10 tūkstančių dozių – Lietuvą pasieks antrąją Kalėdų dieną, o fronto linijose dirbantys medikai iškart bus skiepijami jau kitą dieną. Pagal planą nuo Covid-19 pirmieji skiepą gaus rizikos grupės žmonės – ne tik medikai, bet ir slaugos namų darbuotojai, kiek vėliau – asmenys virš 65 metų ir lėtinėmis ligomis sergantys žmonės:

REKLAMA
REKLAMA

„Už skiepus, nenoriu sirgti sunkia forma.“

„Tikrai nesiskiepyčiau, nečiūdykite žmonių. Tikrai nesiskiepysiu.“

„Turbūt skiepysiuosi, kodėl, kodėl, todėl, kad nieko gero, blogėja padėtis.“

„Tikrai – ne, nes viskas aprašyta, čia ne tokia tema, kad pasakyt viską per vieną sekundę. Visa medžiaga mokslininkų yra, bibliotekos yra.“

REKLAMA

„Kam svetimą ligą į savo kūną įsileisti.“

„Lauksim, kol pasiskiepys visi žmonės, praeis laiko ir žiūrėsime, bet, manau, kad ne.“

„Greičiausiai, kad taip, nors mes jau ir persirgome visa šeima.“

Tiesa, masinio skiepijimo Lietuviams dar teks gerokai palaukti, mat į mūsų šalį vakcinos keliaus nedidelėmis dozėmis ir pamažu.

Dar šiandien Prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu susikvietė aštuonių Vilniaus regionų merus ir po susitikimo pareiškė, kad savivaldybės jau pasiruošusios skiepyti gydytojus, tačiau iki šiol trūksta aiškumo iš centrinės valdžios dėl pačios skiepijimo tvarkos.

REKLAMA
REKLAMA

„Netrukus vakcina pasieks Lietuvą ir čia savivaldybių vaidmuo vakcinuojant žmones bus labai svarbus. Iš esmės savivaldybės yra pasirengusios, tačiau ko pasigendama, vis dėlto dar yra pakankamai neaiškumo iš centrinės valdžios, kokia yra tiksli vakcinavimo eiliškumo tvarka, kad nekiltų trikdžių“, – sako Prezidentas Gitanas Nausėda.

Pirmoji bendrovių „Pfizer“ ir „Biontech" vakcinos partija Lietuvą pasieks jau gruodžio 26 dieną. Iškart kitą dieną – gruodžio 27-ąją nuo koronaviruso bus skiepijami pirmoje fronto linijoje su Covid-19 kovojantys medikai. Pasak sveikatos apsaugos ministerijos kanclerės, dar iki šių metų pabaigos Lietuvą turi pasiekti ir antroji vakcinos partija – taip pat nedidelė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vėlgi planas yra toks, kad antrą vakciną, antrą siuntą gausime dar šiais metais, tai yra planas, kad iš karto skiepyti apie 10 tūkstančių, nepaliekant antros dozės, antram skiepijimui. Kadangi turime dabar šiandien patvirtintus grafikus pristatymo, tai nuo sausio 1 dienos mes kiekvieną savaitę sistemingai gausime po tam tikrą dozių kiekį“, – pasakoja kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Aiškėja, kad vakcinos nuo Covid-19 į gydymo įstaigas bus vežamos panašiai taip, kaip į Lietuvą atgabentos pirmosios eurų banknotų siuntos – su švyturėliais ir policijos palyda.

Pasak Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus, Lietuvą pasieksiančių vakcinų skaičius išties mažas, mat medikų bendruomenė didžiulė – daugiau kaip 40 tūkstančių gydytojų. Pirmosiomis vakcinomis bus skiepijami su koronavirusu kovojančių atraminių gydymo įstaigų medikai.

REKLAMA

„Natūralu, kad Santaros ir Antakalnio klinikinė ligoninė, kurios yra atraminės ligoninės, kovoja su koronavirusu jose pirmiausia, bet paskui greitai pereisime ir prie kitų ligoninių, nes, neduok Dieve, virusas užsiveistų kitose ligoninėse, kuriose yra neplaninės paslaugos“, – teigia Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Dalis gydymo įstaigų jau yra sudariusios medikų sąrašus, kurie skiepysis pirmieji. Su pandemija kovojančios Antakalnio klinikinės ligoninės vadovas tikina, kad įstaigoje tiesiogiai su koronaviruso pacientais dirba apie 1000 medikų ir kitų darbuotojų.

„Yra labai aiškios rizikos grupės, kurios pirmiausia turi būti skiepijamos – tai yra tiesiogiai su Covid dirbantys medikai, priėmimo skyriaus, reanimacijų darbuotojai. Tie sąrašai yra paruošti, svarbiausia, kad būtų skiepai ir būtų aiški tvarka, kaip tai bus vykdoma. Tikri medikai tikrai nori skiepytis“, – kalbėjo ligoninės vadovas Narimantas Markevičius.

REKLAMA

Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas nerimauja, mat skiepytis kai kurie medikai bei slaugos įstaigų darbuotojai nelinkę. Meras viliasi, kad jie dar turi laiko persigalvoti.

„Maždaug apie 60 procentų sutinka, apie 40-30 procentų dar abejoja. Čia, žinote, kartais kai staigiai paklausia – atsako, kad abejoja, bet po dienos gal viskas apsikeis. O prasidėjus procesui viskas stosis į savo vietas“, – sako Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas.

O štai prezidentas Gitanas Nausėda tikina – naujausiais apklausų duomenimis, kuriuos ketinama skelbti rytoj, lietuviai gana optimistiškai žiūri į skiepus nuo Covid-19. Iki šiol apklausų duomenimis, nesiskiepyti nuo Covid-19 ketino apie trečdalis gyventojų, dar tiek pat abejojo ir atsakė „nežinau“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Didžioji žmonių dalis žiūri į vakcinavimąsi normaliai, nes yra pavargusi nuo pandemijos, pavargusi nuo jos pasekmių ir psichologinei sveikatai ir ekonomikai. Mes turime tai daryti, aš visomis išgalėmis įrodinėsiu vakcinavimosi naudą, tačiau pats skiepysiuosi pagal nustatytą tvarką, kada ateis mano eilė“, – pasakoja G. Nausėda.

Šalies poliklinikos jau taip pat ruošiasi koronaviruso skiepams. Šeškinės poliklinika atliko apklausą ir jos rezultatai rodo, kad 70 procentų darbuotojų ketina skiepytis nuo Covid-19. Taip pat apklausti ir pacientai.

„Mes apklausėme savo pacientus, tai apie 60 procentų pacientų norėtų gauti vakciną“, – teigia Šeškinės poliklinikos pavaduotoja Ingrida Savickienė.

Lietuva yra pasirašiusi sutartis su šešiomis farmacijos bendrovėmis, bendras vakcinų skaičius yra kiek daugiau kaip 7 milijonai dozių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų