REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos krepšininkai praėjusį savaitgalį lengvai pasivaikščiojo parke. Taip galima apibūdinti pirmąsias dvejas mūsų šalies rinktinės rungtynes pasaulio čempionato atrankos varžybose.

Lietuvos krepšininkai praėjusį savaitgalį lengvai pasivaikščiojo parke. Taip galima apibūdinti pirmąsias dvejas mūsų šalies rinktinės rungtynes pasaulio čempionato atrankos varžybose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuviai svečiuose 99:61 nušlavė Kosovo komandą , o namie 77:55 – lenkus. Šie mačai neparodė tikrojo Lietuvos ekipos pajėgumo, nes varžovai, ypač Kosovas, buvo silpni. Vis dėlto galima įžvelgti keletą rinktinės žaidimo privalumų ir trūkumų.

REKLAMA

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai itin blankiai atrodė per pirmuosius du dvikovos su Kosovu kėlinius. Po jų rezultatas sensacingai buvo lygus 35:35, kurį laiką svečiai net vijosi varžovus. Šios šalies rinktinė žaidė kiemo krepšinį, bet vis tiek 20 minučių rungtyniavo lygiai su lietuviais.

Mūsiškiai negalėjo vienas prieš vieną susitvarkyti su itin kukliam Kosovo Prištinos „Sigal“ klubui atstovaujančiu Dardanu Berisha. Jam tiesiog buvo nuolat paliekama erdvės žaisti individualiai. Kartais kiti keturi Kosovo krepšininkai nubėgdavo į vieną aikštės kraštą, o kitame palikdavo savo lyderį su kamuoliu.

REKLAMA
REKLAMA

Jei D. Berisha prasiverždavo pro tiesioginį oponentą, niekas jam nespėdavo padėti – komandinė mūsų ekipos gynyba buvo kiaura. Jeigu Kosovas turėtų bent keletą tokio lygio krepšininkų, svečiams būtų buvę kur kas sunkiau. Jam neblogai talkino tik natūralizuotas amerikietis Scottas Bamforthas, kurie pasikeisdami pirmoje rungtynių dalyje terorizavo Lietuvos komandos gynybą. Gerai, kad po pertraukos jie pavargo, ir lietuviai ėmė visiškai dominuoti.

Tiesa, vieno dalyko galima iš Kosovo pasimokyti. Turiu omeny tai, kad genialumas neretai slypi paprastume. Dažnai aukščiausio lygio komandos beveik viso mačo metu naudoja pikenrolą. Šis dviese prieš du derinys yra šių laikų puolimo pagrindas, bet vien pikenrolo situacijomis besiremianti ekipa rizikuoja būti iššifruota. Kartais, nenaudojant užtvarų, prasiveržti efektyviai sugebantį krepšininką verta palikti akis į akį su savo tiesioginiu priešininku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lenkai, be A. J. Slaughterio ir Adamo Wasczynskio, išskyrus pirmąjį kėlinį, atrodė ne ką geriau nei Kosovas. Žinoma, Lietuvos krepšininkai buvo padarę reikiamas išvadas po dvikovos su Kosovu, ir Klaipėdoje jau demonstravo brandesnį žaidimą. Nors dabartinės sudėties lenkai ir skystoki, bet praleisti tik 55 taškai – pagarbos vertas rezultatas. Lietuvių gynyba buvo kur kas agresyvesnė ir labiau organizuota nei Kosove.

Per du mačus Lietuvos rinktinėje solidžiausiai atrodė puolėjai Eimantas Bendžius ir Gediminas Orelikas. E. Bendžius, kuris smarkiai sustiprėjo pirmiausia psichologiškai, buvo rezultatyviausias lietuvių gretose. Jis rinko po 14,5 taško tik per 17 minučių. Be to, jis iš viso pataikė net 10 iš 13 dvitaškių, rinko po 16,5 naudingumo balo.

REKLAMA

Anksčiau Turkijoje, o dabar Italijoje efektyviai žaidžiantis G. Orelikas pelnė vidutiniškai po 10,5 taško, iš viso tikslą pasiekė 5 iš 10 jo tolimų bombų. Jis tapo daug solidesniu žaidėju, jei lygintume su tuo, koks buvo Vilniaus „Lietuvos ryte“. G. Orelikas tapo mobilesnis, geriau pasirengęs fiziškai, kur kas geriau kovoja dėl atšokusių kamuolių, geriau skaito žaidimą, gali atlikti juvelyrinį perdavimą. Ir, žinoma, jis yra aukščiausio kalibro snaiperis.

Manau, kad G. Orelikas, kuris kaip ir E. Bendžius, gali žaisti ir lengvuoju, ir sunkiuoju puolėju, dabar būtų vertas patekti ir į pajėgiausios sudėties šalies rinktinę. Į rinktinę, kai suvažiuos visi geriausieji, pagal dabartinį žaidimą taip pat pretenduotų nebent Adas Juškevičius ir Mindaugas Girdžiūnas.

REKLAMA

Pasaulio čempionato atrankos varžybų starte labiausiai nuliūdino įžaidėjas Šarūnas Vasiliauskas. Jis per du mačus sukrapštė tik du taškelius, iš viso atliko vos du rezultatyvius perdavimus per 15 minučių. Labai pajėgioje Turkijos lygoje žaidžiantis atakų organizatorius atakuodamas krepšį nepataikė visus 7 kartus. Nors jam jau 28-eri metai, bet psichologiškai, atrodo, lieka labai pažeidžiamas – praranda pasitikėjimą po kelių nesėkmingų žaidimo epizodų.

Kitą mačą jau 2018-ųjų vasarį Lietuva žais su Vengrija. Mūsiškiams kiek pasisekė, kad jei pateko į vieną lengviausių (jei ne pačią lengviausią) grupę. Neabejoju, kad D. Adomaičio kariauna šioje kompanijoje bus pirma. Tačiau paskui lauks kur kas rimtesnis iššūkis. Kitame etape teks kautis su kur kas rimtesniais oponentais, tarp kurių, mažai abejojama, kad bus italai ir kroatai. Tada išryškės tikroji šios mūsų rinktinės jėga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų