REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbo partija planuoja sugrįžti į Seimą su trenksmu. Partijos lyderis Viktoras Uspaskichas tikisi, kad jo vadovaujama partija sudarys valdančiąją daugumą, o jis užims premjero postą. Seime V. Uspaskichas tikisi iškovoti net 45 mandatų ir apie kitus variantus net negalvoja. 

Darbo partija planuoja sugrįžti į Seimą su trenksmu. Partijos lyderis Viktoras Uspaskichas tikisi, kad jo vadovaujama partija sudarys valdančiąją daugumą, o jis užims premjero postą. Seime V. Uspaskichas tikisi iškovoti net 45 mandatų ir apie kitus variantus net negalvoja. 

REKLAMA

Portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ kalbintas Darbo partijos lyderis taip pat pasakojo, kodėl paliko partiją ir negailėjo kritikos dabartiniai valdančiajai daugumai. 

Lyderiui išėjus, partija subyrėjo

V. Uspaskichas teigė, kad jam palikus partiją, ši subyrėjo ir tai buvo jo klaida.

„Buvo toks momentas, kai aš nebuvau partijos pirmininkas, buvau pasitraukęs iš partijos. Pradėjau užsiiminėti savo filosofija ir taip toliau, bet, matyt, atėjo tas laikotarpis, kada buvo draskoma partija, buvo gaila ir partiečiai irgi apsisprendė, kad turi viską padaryti, kad ji būtų parlamentinė. Tada susibūrė tokia gera komanda ir aš džiaugiuosi, kad šiandien mes pakankamai gerai kotiruojame“, – tv3.lt kalbėjo politikas.

V. Uspaskichas pasakojo, kad jo pasitraukimą lėmė savęs paieška ir bylos.

„Labai gerai, kad taip kalba apie tas bylas. Galiu pasakyti, kad ačiū dievui atsirado teisėjai, jie jau buvo pensinio amžiaus ir juos paveikti buvo sunkiau, jie priėmė teisingą sprendimą – išteisino mane. 

REKLAMA
REKLAMA

Gailiuosi, kad, kaip įkūrėjas, pradininkas turėjau prisiimti atsakomybę ir išeinant suformuoti komandą, bet to nepadariau. Gal per mažai dėmesio skyriau, per mažai konsultavau.

REKLAMA

Bet tikrai struktūra nebloga, dabar jau liko tie partiečiai, kurie patriotiški partijai ir yra tikimybė, kad iš šios komandos niekas nenorės nei trauktis, nei bėgti patekus į Vyriausybę, į Seimą“, – sakė V. Uspaskichas.

Į partiją priėmė tuos, kurie to norėjo

Pasiteiravus apie Loretos Graužinienės grąžinimą į partiją, partijos pirmininkas sakė nebandęs nieko grąžinti. 

„Tie, kurie kreipėsi, tai su jais rimtai reikėjo pakalbėti, koks jų požiūris ir panašiai. Jei Loreta būtų kreipusis, tada būtų ir kalba, kai nesikreipti – nėra ir kalbos“, – sakė Darbo partijos lyderis. 

REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas apie tai, kad keli Darbo partijos nariai perėjo iš kitų partijų, V. Uspaskichas teigia, kad pažiūrėjus į konkurentus galima pamatyti tą patį. 

„Jei dabar pasižiūrėti pas socdemus, konservatorius, tai ten dabar jau kokie du trečdaliai pakeitę po 3–4 partijas. Todėl čia nėra kažkoks tai išskirtinis dalykas“, – sakė V. Uspaskichas.

Juodosios buhalterijos byla – sugalvota

Pasiteiravus apie juodosios buhalterijos bylą, V. Uspaskichas tvirtino, kad ji buvo sugalvota. 

„Ji sugalvota ir tai įrodė teismai. Jos 11 metų nereikėjo nagrinėti, juk bylos esmė, kad buhalterija ne visai teisingai apskaičiavo rėmėjų pinigus. Niekas nieko iš nieko nepavogė, tai šioje vietoje niekas nenukentėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Reikėtų kalbėti apie tai, kokius milijardinius nuostolius valstybei padarė valdžia, o ne tai bylai dėmesį skirti. Kai dar buvo mūsų byla, tuo metu Lietuvos padangėje buvo dar 12 tūkst. panašių bylų, bet kalbėjo tik apie mūsų“, – tv3.lt teigė partijos lyderis.

Priminus 2004 metus, kada V. Uspaskichui teko atsisakyti Ūkio ministro posto, kaip buvo teigiama, siejant su Europos sąjungos parama, politikas sakė, kad priežastis buvo visai kitokia. 

„Atsisakyti posto man teko dėl kitų priežasčių – interesų konflikto. Aš tada buvau jaunas ir šiek tiek neišmintingas šitoje vietoje. Šiandien tikrai posto nebūčiau atsisakęs. Tada galvojau, kad politika turi būti super skaidri.

REKLAMA

Tada aš laikiausi aukštesnės etikos kartelės, o dabar laikausi būtent tos, kuri ir yra. Šiandien nebūčiau pasitraukęs iš ministro posto, todėl, kad tada galvojau, jog taip turi elgtis jaunos kartos politikas ir pasitraukti. Tą pačią minutę komisija priėmė sprendimą, aš buvau komandiruotėje, ne Lietuvoje, ir man paskambino, aš parašiau pareiškimą ir viskas“, – kalbėjo Darbo partijos lyderis. 

Partijos pirmininko teigimu, prie tokio jo sprendimo prisidėjo ir tuometinė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

„Tada lyg taip reikėjo daryti, nors to interesų konflikto per teismus niekas neįrodinėjo ir pati Vyriausioji tarnybinės etikos komisija gana tokio selektyvaus būdo – prijaučianti vieniems ar kitiems. Mūsų partija buvo jauna, todėl nebuvo jokių deleguotų žmonių ir man sudėtinga buvo šioje vietoje atstovėti“, – sakė V. Uspaskichas. 

REKLAMA

Neigia bet kokias sąsajas su Rusija

V. Uspaschikas taip pat neigia ir Darbo partijos sąsajas su Rusija. 

„Šiandien pas konservatorius ar socdemus pusė sėdi iš praeities tuose pačiuose kabinetuose tik persidažę ir vadina save patriotais. O man lengviausia kalbėti šioje vietoje, nes mano biografija super švari.

Aš nors ir gimiau Rusijoje, bet jos Šiaurėje, tremtinių miestelyje. Mama mano sudegino komjaunimo bilietą ir ten atsidūrė, tai aš nebuvau komunistu ir vienintelis klasėje ar mokykloje atsisakiau stoti į jaunimo organizaciją. Nebuvau aš ir dujų tarpininku. Ten buvo tokia sistema, kad mes atsiskaitinėjome Lietuvos produktais už dujas ir padarėme labai didžiulį darbą“, – tv3.lt kalbėjo politikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbo partijos lyderis teigė niekada nuo teisėsaugos nesislapstęs ir jo išvykimas į Rusiją nebuvo pabėgimas. 

„Bėgti reiškia bėgti per sieną ir slėptis, o aš išskridau iš Vilniaus oro uosto ir manęs niekas nelaikė. Ir ten aš niekada nesislapsčiau, vaikščiojau į susitikimus su ambasadoriumi Lietuvos, taip pat buvo atvykę ir kiti oficialūs valstybės žmonės. Taip norėjo pristatyti, kad Uspaskichas slapstosi, bet neišėjo, o kada pasakė, kad Uspaskichas bailys, aš paskelbiau, kad grįžtų“, – prisiminė V. Uspaskichas.

Kalbėdamas apie veiksmus suėmimo metu grįžus, Darbo partijos lyderis teigia, kad tai buvo žmogaus teisių pažeidimas. 

REKLAMA

„Oro uoste man antrankių neuždėjo, tai padarė teisme ir tik todėl, kadangi mane nusprendė išleisti namo. Manęs tiek ieškojo, tiek buvo problemų, o kadangi dabar nėra už ką paimti, buvo nuspręsta teismo salėje man uždėti antrankius, nufotografuoti, nuimti ir tada išleisti namo“, – sakė politikas.

Smerkia situaciją Baltarusijoje

V. Uspaskichas teigė, kad Darbo partija smerkia situaciją Baltarusijoje dėl žmogaus teisių pažeidimų. 

„Nežmoniškai elgiasi su protestuotojais, dėl to smerkiame, bet, jei kalbate apie rezoliuciją, dėl jos aš susilaikiau, nes joje įtraukta daug pašalinių dalykų, o rezoliucija vadinama žmogaus teisių pažeidimu. Ten ne tik žmogaus teisių pažeidimai, ten pilną reikalų ir kada aš matau, kad reikia palaikyti, tada ir palaikau, o kai dabar viskas suvesta į vieną, tada jau politikavimas. 

REKLAMA

Užsienio valstybėms irgi reikėtų smerkti elgesį. Reikia smerkti tai, kas vyksta, veiksmus ir taip toliau“, – sakė politikas. 

Rezoliucijas reikia vertinti atsakingai

Darbo partijos lyderis taip pat prisiminė situaciją Ukrainoje, kada lakūnė sėdėjo uždaryta Rusijos kalėjime. 

„Europos parlamente buvo rezoliucija, už kurią aš taip pat nebalsavau. Ir kas atsitiko? Ją išleido ir ji paskui buvo uždaryta Ukrainos teisėsaugos institucijoje, kaip teroristai norėjo susprogdinti Ukrainos parlamentą. Tada visi parlamentarai, kurie balsavo, vaikščiojo ir spjaudėsi, kad už rezoliuciją nebalsavo. Mane irgi spaudė, bet aš sakiau, kad reikia ne balsuoti, reikia galvoti ir žinoti“, – tv3.lt kalbėjo V. Uspaskichas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Uspaskicho manymu, nereikia visų pavardžių įtraukinėti į rezoliucijas. 

„Aš nenoriu būti pranašu, bet vienas iš kandidatų, kuris uždarytas Baltarusijoje, yra „Gazprom“ banko vadovas. Jūs galvojate, atsitiktinai gali būti „Gazprom“ banko vadovas. Ir dar tapo kandidatu į Baltarusijos prezidento postą. Nereikia visų pavardžių įtraukti į rezoliuciją, paskui bus kaip su tą lakūnę. 

Jūs atsimenate situaciją su Julija Tymošenko? Sakė, kad tai mūsų prezidentė, rankas nuotraukose bučiuodavo ir visą kitą, o kai išlaisvino, ji patiems ukrainiečiams nebuvo reikalinga. Tai kam lįsti į jų visą politiką?“ – teigė V. Uspaskichas.

REKLAMA

Neįvykdė pažadų, nes neturėjo daugumos

Kalbėdamas apie senus rinkimų pažadus, V. Uspaskichas teigė, kad jų nepavyko išpildyti, kadangi neturėjo valdančiosios daugumos. 

„Kaltinti galima, tada mes turėjo tik 39 seimo narius. Kažką padaryti iš 141 su 39 ne taip paprasta. Todėl aš prašau šiandien ir kandidatuoju kaip kandidatas į premjero postą. Premjeras su savo dauguma turi 99 proc. galios priimti tuos sprendimus. Mes tokios galios neturėjome, tai jei nesuteikiate galios, tai ko jūs dabar prašote?“ – klausė politikas.

Dabartiniai reitingai nedomina

V. Uspaskichas teigė, kad dabartinių reitingų apie partijų galimybes laimėti rinkimus nepriima rimtai ir kad jie gali bet kada pasikeisti. 

REKLAMA

„Kokie dar reitingai? Pirma partija 15 proc. negali peršokti, tai mes atsiliekame nuo jos tik 6 proc. Tai kas tai yra? Kas nors pasikeis, vėjas ne ten papūs ir mes pirmi. Nėra jokių problemų. Jei rinkėjas protingai, išmintingai, įjungęs savo kritinį mąstymą, prabalsuos už Darbo partiją, tai ji ir laimės“, – sakė V. Uspaskichas.

Partijos lyderis atskleidžia, kad jo pagrindinis uždavinys – laimėti. 

„Kvailas tas lyderis, kuris nustato sau uždavinį ir pradeda blaškytis, su kuo ir kur. Uždavinys numeris vienas – laimėti, o spalio mėnesio 12 diena galvoti kitą strategiją“, – teigė politikas.

V. Uspaskichas atskleidė, kad kitų partijų programos ar idėjos jo visiškai nedomina. 

„Neįdomu man nei jų programos, nei pavadinimai, nei ideologijos. Man šiandien įdomu iki spalio 11-os tik uždavinys numeris vienas – laimėti. Kam man gaišti energiją ir laiką dabar nesvarbiems dalykams“, – sakė Darbo partijos pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Kritika dabartinei valdančiajai daugumai

Kalbėdamas apie sveikatos apsaugą, V. Uspaskichas negailėjo kritikos dabartiniam Sveikatos  apsaugos ministrui Aurelijui Verygai. 

„Dabar ministras nieko nežino, kas ten darosi ligoninėse. Tai kam reikalingas toks ministras? Tik draudimai. Draudimai nieko nepadarys, reikia kurti kažką. Draudimams ir dėl viruso aš taip pat nepritariau jau nuo pat pradžių. 

Su virusu aš susipažinau daug ankščiau negu A. Veryga. Mes jam dar vasario mėnesį siuntėmė laišką, kad jis pasirūpintų testais, tada net nebuvo atsakyta.

O aš gyvenu kitoje filosofijoje ir puikiai žinau, kad šitas virusas nepavojingas, jei pas tave subalansuotas imunitetas. Aš šiandien 7-oje dešimtyje ir neturiu jokių ligų bei nenaudoju jokios akademinės medicinos, vaistų ir esu sveikas, o virusas man nepavojingas.

Izoliuoti visos visuomenės, izoliuoti verslą, žlugdyti ekonomiką, praskolinti valstybę tai yra neišmintinga“, – tv3.lt sakė politikas.

Vertindamas valstybės galimybes skolintis iš Europos sąjungos, V. Uspaskichas teigė, kad svarbiausia – kur pinigai bus panaudoti.

„Žiūrint, kur naudoti, jeigu dalinti beprotiškai, kaip dabar dalinama prieš rinkimus, paperkant rinkėją, tai yra nusikaltimas. Iki karantino mūsų bedarbystė nesiekė 7 proc., o dabar siekia jau daugiau negu 14 proc. Tai visas šitas pašalpas reikia balansuoti. Pašalpos demotyvuoja dirbti“, – sakė Darbo partijos lyderis.

REKLAMA

Lukiškių aikštėje iškilusio paplūdimio, kuris sukėlė didelį chaosą, V. Uspaskichas nesmerkia. 

„Kažkokia tai rekreacija yra Vilniuje, naujas požiūris. Jei Vytis ten stovėtų neturėdamas poreikio, o ten ilsėjosi žmonės, vaikai. Nesu Šimašiaus garbintojas, bet šioje vietoje tikrai nesmerkiu“, – kalbėjo politikas. 

V. Uspaskichas teigė, kad eina tiesiai į premjero postą ir to priežastis tikrai ne atlyginimas. 

„Būti Seimo nariu ne daugumoje arba neturint kritinės masės skaičiaus balsų, kad galėtumei priimti sprendimus, nemanau, kad tai neefektyvu.

Mane domina vykdomoji valdžia, joje galiu daug daugiau padaryti. Manęs nedomina ir ministro postas. Juo galėčiau būti tik, jeigu iš Darbo partijos bus pusė Vyriausybės. Kitu atveju niekada neičiau į ministrus, nes neapsimoka. Pats tu nepriimsi sprendimo, negalėsi įgyvendinti“, – sakė V. Uspaskichas. 

Seimo rinkimai vyks šių metų spalio 11 dieną. Antrasis ratas vyks spalio 25-ąją. Į Seimą šiais metais kandidatuoja 21 partija. Seimo rinkimai Lietuvoje rengiami kas ketverius metus. Į Seimą vienmandatėse apygardose išrenkamas 71 narys, o daugiamandatėje – 70. Iš viso į Seimą išrenkamas 141 narys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų