REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Itin žaibiškai plintantys tymai, panašu, guldo lietuvius į ligos patalą. Sunki liga, pasireiškianti aukšta temperatūra, vangumu, bloga savijauta ir bėrimais, nusitaikė ir į medikus.

Itin žaibiškai plintantys tymai, panašu, guldo lietuvius į ligos patalą. Sunki liga, pasireiškianti aukšta temperatūra, vangumu, bloga savijauta ir bėrimais, nusitaikė ir į medikus.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės atstovė spaudai Justina Petravičienė patvirtino žinanti faktą apie tai, kad kovo 30-ąją vienam ligoninės rezidentui nustatyti tymai.

„Kai gavome informaciją apie diagnozę, buvo kreiptasi į Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą. Gautas atsakymas buvo teigiamas – gydytojas rezidentas susirgo tymais.

Po šio fakto buvo informuoti visi galimai kontaktą su gydytoju turėję kolegos. Jų, mūsų žiniomis, buvo apie 40“, – komentavo ligoninės atstovė.

Ji iki šiol nežinanti, ar rezidentas grįžo į darbą, ar iki šiol turi nedarbingumą.

Tymai sparčiai plinta 

Tymai nesustabdomu greičiu pasiglemžia vis naujus Lietuvos rajonus. Nuo šių metų pradžios jau susirgo per 400 žmonių. Sergančiųjų daugėja jau ne tik Kauno ir Vilniaus apskrityse, virusas vis giliau skverbiasi ir į Klaipėdą. O prie ligos plitimo prisideda ir medikai.

REKLAMA
REKLAMA

Net dvylika procentų užsikrėtusiųjų tymais yra medikai. Sveikatos apsaugos sistemos valdininkai gydytojus kaltina, kad dažnas dirba nepasiskiepijęs.

„Patys medikai turi tokį požiūrį, darbdavys nevykdo ministro įsakymo, kurį reikia vykdyti, o ne galvoti, kaip daryti, rezultatus turime tokius.

REKLAMA

Nebuvo pasiruošusi visuomenė, ir medikai, pamiršo, kad gali atsirasti tymų infekcija, kurių eilę metų nebuvo. Medikai-gydytojai, slaugytojos, jie serga tymais, yra kontaktiniai asmenys. Sirgdamas medikas gali platinti virusą, apkrėsti savo pacientus“, – sakė Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė.

Tuo metu medikai savo kaltės dėl tymų platinimo kratosi. Dalis jų tvirtina, kad negali pasiskiepyti, nes trūksta vakcinų. Kitų vadovybė esą nemokamai neskiepija, kol negauna laboratorinio patvirtinimo, kad medikas bendravo su tikrai tymais sergančiu pacientu, o tokio tyrimo rezultatų tenka laukti daugiau nei savaitę.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes kiekvieną dieną turime kontaktą. Ir aš turėjau šiandien kontaktą su tymais. Mes visi esam pasiskiepiję, nors ir vaikystėje buvome. Nors jaunesni daktarai turi turėti imunitetą, jie nesiskiepija“, – tikino Šeimos gydytojų draugijos atstovė Daiva Makaravičienė.

Dėl šalyje plintančių tymų ir to, kad platintojais tapo net ir gydytojai, opozicija kaltina vyriausybę. Verygos vadovaujama ministerija esą visiškai nesusitvarko su tymų protrūkiu.

„Niujorke JAV buvo atvejis nustatytas 152, paskelbta nepaprastoji padėtis, apribota lankymo vietos jaunimo ir vaikų. Mes situacijos nevaldom“, – tikino parlamentaras Antanas Matulas.

Medikai turi gydyti pacientus, o ne patys užsikrėtę platinti ligą, tačiau sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė visų medikų profilaktiškai paskiepyti nesirengia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei skiepysi paskiepytą ir imunitetą turintį žmogų, reiškia išmeti vakciną, tas vakcinavimas yra visiškai bevaisis, neduos jokios naudos. Imti ir plačia ranka skiepyti visus nėra prasmės“, – sakė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

O ir nemokamų vakcinų neužtektų visiems šalies medikams, kurie savo darbo vietose gali susidurti su tymais užsikrėtusiais pacientais.

„Vaikams ir kontaktiniams asmenims vakcinos yra pakankamai. Plačiau išsiplėsti negalime sau leisti. Europoje yra 2 gamintojai, jie nebespėja patenkinti poreikio. Tymai plinta ne tik Lietuvoje“, – sakė Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja.

Dėl tymų protrūkio sveikatos apsaugos viceministras Šešelgis mėgina raminti. Vienu metu tymais sergančių žmonių šalyje, anot jo, nedaugėja – kasdien tokių apie 50. Ir naujų susirgimų greitis nedidėja – kasdien užsikrečia vidutiniškai po 10 Lietuvos gyventojų.

Tiek pat jų pasveiksta, be to, iki šiol nėra nė vieno mirusiojo. Sveikatos apsaugos valdininkai viliasi, kad artėjant vasarai ir šylant orui ir dėl ultravioletinių spindulių poveikio tymų protrūkis ims slopti. Mat tymų virusas žūsta saulės spinduliuose. Tačiau kada tai nutiks, dar nesiima prognozuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų